10000000 434445604544708 8198507685734258648 n
Turėjau net keletą kaimynų narkomanų. Vieno jų šeima gyvena viename aukšte su manimi. Durys greta. Pastaruosius keletą metų priklausomybių turintys kaimynai bastosi kažkur po Klaipėdą. Retsykiais pamatau jų pavardes kriminalinėje statistikoje ar teismo rūmų švieslentėje.
O viskas prasidėjo nuo kanapių suktinės… Vėliau – kompanijos laiptinėje, muštynės, krauju nutaškytos sienos, vagystės, grasinimai, policijos budėjimai, antrankiai…
Kai esu 16-os norisi daug ką pabandyti, būti populiariu ir madingu. Pati buvau paauglė, nors man niekad nebuvo aktualios „duzgės”. Draugų kompanijoje dažniausiai būdavau stebėtoja ir ta, kuri primindavau, kad jau laikas skirstytis. O jaunimo kompanijoje buvo visko – šampaniuko, cigarečių ir žalių suktinukių. Gerai, kad tėvai išmokė atsirinkti draugus. Susiradau bendraminčių, kuriems labiau rūpėjo aktyvus visuomeninis gyvenimas.
Šiandien Seimo salėje – Laisvės partijos pateiktas Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis siūloma dekriminalizuoti mažo kiekio narkotikų ir net tokių, kaip heroinas, amfetaminas, LSD, laikymą be tikslo platinti (t.y. savo reikmėms).
Kategoriškai nepritariu tokiam pasiūlymui, nors mano el. paštas užverstas jaunimo organizacijų vardu rašančių asmenų laiškais, kuriuose prašoma palaikyti pataisas, nes esą jauni žmonės dėl suktinės kanapių susigadina gyvenimą.
Neįtikina manęs tokie argumentai. Turiu savo svaresnius argumentus.
Pirmiausia – kaip legaliai įsigyti tą mažą kiekį narkotikų savo reikmėms? Turėtų būti neįmanoma ir griežtai baudžiama už narkotikų platinimą. Dekriminalizavimas paskatins įvairaus plauko veikėjus dar aktyviau užsiimti nelegaliu narkotikų platinimu.
Antra – kanapių suktinė, kaip ir degtinė po kurio laiko nustoja veikti, todėl asmuo, o tuo labiau jaunas asmuo, nebepatiria tos „euforijos”, kurią patirdavo pirmais kartais, todėl pradeda ieškoti (dažnai pasiūlo kompanjonai) kažko stipresnio. Taip paleidžiama sniego gniūžtė, kurią sustabdyti labai sunku, o kartais net neįmanoma.
Prieš keletą metų teko lankytis Amsterdame. Patyriau šoką…
Seimo salės balkone šiandien jaunimas. Tikiuosi atėjo apginti to jaunimo, kuris prieštarauja tokiam pasiūlymui.
Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu? Už ar prieš?
Facebook komentarai
});}(jQuery));