Laisvės partija legalizuoja ir narkotikų kontrabandą, ne tik vartojimą

10000000 434445604544708 8198507685734258648 n

Seimo nario Kęstučio Vilkausko pranešimas: „Ar ministrė Evelina Dobrovolska pagalvojo apie kvaišalų kontrabandą?“

Seimui rengiantis svarstyti valdančiųjų teikiamą projektą, kuriuo siūloma nebetaikyti baudžiamosios atsakomybės už „disponavimą“ nedideliu kiekiu kvaišalų (jų gaminimą, perdirbimą, įgijimą, laikymą, gabenimą ar siuntimą), Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko pavaduotojas Kęstutis Vilkauskas įspėja, kad siūlomos pataisos gali atverti spragą, kuria pasinaudotų profesionalūs kontrabandininkai.

„Iš esmės visu šiuo dekriminalizavimo pasiūlymų paketu siunčiamas žalias signalas kontrabandininkams. Jie galės sakyti, kad neturėjo tikslo gabenamas medžiagas parduoti ar kitaip platinti. Atsakingos institucijos turėjo labai daug pastabų autoriams dėl Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. (Kontrabanda) reguliavimo, susijusio su atsakomybės diferencijavimu, atsižvelgiant į įvežamos medžiagos kiekį“, – paaiškina parlamentaras.

Jis nurodo, kad savo išvadose teisėsaugininkai įspėja, jog neišsprendus klausimo dėl narkotinių medžiagų kiekio peržiūros (kas laikytina nedideliu, o kas – dideliu kiekiu), nebus pasiekti norimi tikslai. Priešingai: pasekmės esą gali būti neprognozuojamos.

„Administracinėje teisenoje policija turi mažiau svertų ir galimybių išaiškinti ir ištirti teisės pažeidimus, nei baudžiamajame procese“, – teisėsaugininkų argumentus cituoja K. Vilkauskas.

Jis mato grėsmę, kad, dekriminalizavus disponavimą kvaišalais, jų platintojai turės daugiau galimybių gintis ir teisintis, bus sunkiau įrodyti, kad jų veiksmai – nusikalstami, bus sunku ir sudėtinga patraukti tokius asmenis baudžiamojon atsakomybėn. „Kuriamos prielaidos nebaudžiamumo jausmui atsirasti. Dėl to didės ir kvaišalų platinimo, ir psichotropinių medžiagų vartojimo mastai ir apimtys“, – įspėja parlamentaras.

Jis pažymi, kad dekriminalizavimo projekte kalbama apie visų rūšių narkotines ar psichotropines medžiagas. „Ar taip nepaskatinsime ir daug pavojingesnių medžiagų – tokių kaip heroinas, amfetaminas, LSD – vartojimo? Kiek išteklių tuomet prireiks padariniams likviduoti?“ – klausia K. Vilkauskas.

Norint dekriminalizuoti disponavimą nedideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų, reikės pakeisti Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 71 straipsnį ir Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 259 straipsnį.

Dėl įstatymo projekto pasirašiusi teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska skelbia savo prioritetu Baudžiamojo kodekso peržiūrą dekriminalizuojant kai kurias veikas.

Dabar už nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimą be tikslo platinti asmuo yra traukiamas baudžiamojon atsakomybėn. Už BK 259 str. 2 d. numatytą veiką gali būti skiriami viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba bauda, arba areštas.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));