D.Grybauskaitė, kurios tikrą biografiją JAV išslaptins šių metų gale, pretenduoja į NATO vadovus

bega

bega

Gavau atsakymą iš JAV Valstybės departamento.Kaip žinia, dar 2016 m. kreipiausi į JAV Valstybės departamentą, prašymas informacijos, kodėl Lietuvos ambasados Vašingtone pirmoji sekretorė Dalia Grybauskaitė dar 1999 m. buvo deportuota iš JAV.T.y. D.Grybauskaitei buvo nurodyta per 48 valandas palikti JAV teritoriją. Akivaizdu, kad D.Grybauskaitė padarė kažkokią nusikalstamą veiklą JAV, tačiau dažniausiai amerikiečiai deportuoja sovietų diplomatus dėl špionažo.Akivaizdu ir tai, kad D.Grybauskaitė negalėjo šnipinėti Lietuvos naudai – kam šnipinėti draugišką Lietuvai valstybę, kuri pasistengė, kad Lietuva būtų priimta į NATO.Todėl atsakymas lieka, matyt, vienintelis – D.Grybauskaitė buvo pagauta dirbanti rusų žvalgybai, ir jai nurodyta išsinešdinti iš JAV.

Kitas dalykas, kad po tokio demaskavimo ši informacija buvo nuslėpta, o Valstybės departamentas įslaptino visus duomenis apie tai, kodėl D.Grybauskaitė buvo deportuota.

Apie tai, kad D.Grybauskaitė buvo deportuota iš JAV, tylėjo ir tuometinis Užsienio reikalų ministras Povilas Gylys, ir Seimo pirmininkas V.Landsbergis, kurio bendradarbiavimas su KGB taip pat kelia vis mažiau abejonių. Tik po kelių metų V.Landsbergis nusprendė, kad „tebūnie Dalia Lietuvos dalia“, ir taip pasmerkė Lietuvos Respuliką dešimtmečiui teroro ir teisėsaugos savivalės“.

Tačiau iš šio atsakymo man aiškėja, kad pagauta dirbanti sovietams, D.Grybauskaitė greitai tapo „dvibuba agente“, ir ėmė dirbti JAV žvalgybai. Kitaip neįmanoma paaiškinti, kodėl visas šis incidentas buvo įslaptintas.

Tačiau dabar atrodo, kad JAV nurašė mūsų Dalią – nusprendė, kad 2021 m. bus galima išslaptinti dokumentus apie tai, ką tokio mūsų Dalytė pridirbo JAV dar gūdžiais 1999 m.

 

Pateikiame šį laišką:

 

Dear Drizius

You previously contacted the Department of State’s FOIA Requester Service Center and requested an estimated date of completion (EDC) for your request, Case Control Number F-2016-10404.

 

It has been determined that the EDC for this request is 9/12/2021.  EDCs are estimates and are subject to change.  Please be advised that the Department takes its FOIA responsibilities seriously and is processing your request as quickly as possible.  If your request can be completed prior to the EDC, a response will be sent to you sooner.

 

If you have any concerns or questions regarding a FOIA-related matter, please contact the FOIA Requester Service Center (FRSC) at 202-261-8484 or send an e-mail to foiastatus@state.gov

 

You may also contact the Office of Government Information Services (OGIS) at the National Archives and Records Administration (NARA) to inquire about the FOIA mediation services they offer.  The contact information for OGIS is as follows:  Office of Government Information Services, National Archives and Records Administration, 8601 Adelphi Road-OGIS, College Park, Maryland 20740-6001, email address: ogis@nara.gov; telephone: (202) 741-5770; toll free number: 1-877-684-6448; facsimile: (202) 741-5769.

 

We appreciate your continued patience.

 

Sincerely,

Katrina M. Wood

U.S. Department of State

FOIA Requester Service Center

 

 

UNCLASSIFIED

 

Laiško vertimas:

Ponas Drižiau,

 

Jūs anksčiau kreipėtės į Valstybės departamentą su prašymu, remdamas Informacijos laisvės aktu, prašydamas informacijos apie bylą Nr.

Dabar nuspręsta, kad šio prašymo EDC (terminas) yra 9/12/2021. Pažymime, kad terminas gali keistis. Taip pat pažymime, kad Valstybės departamentas rimtai vertina tokias bylas ir stegiasi atsakyti kaip įmanoma greičiau. Jeigu pavyks įvykdyti šį prašymą anksčiau, tai atsakymą atsiųsime anksčiaus…

Pasirašo:

Katrina M. Wood

U.S. Department of State

FOIA Requester Service Center

Itin įdomu, kad laiško apačioje yra įrašas UNCLASSIFIED (išslaptinta)

 

 

Kaip žinia, LL redakcija birželio 6 d. gavome tokį laišką, kuris reikštų, kad Valstybės departamentas vis dėlto pateiks prašomus dokumentus:

 

Dear Aurimas Drizius,

 

This is in reference to your email below regarding the status of your FOIA case control number F-2016-10404. Your request is in process. You will be notified of the results of the Department’s search and review efforts in response to this request as soon as that information becomes available.

 

If you have any questions, please contact the FOIA Requester Service Center (FRSC) at (202) 261-8484, or fax us at (202) 261-8579 or send an e-mail to foiastatus@state.gov.

Sincerely,

 

U.S. Department of State

FOIA Requester Service Center

 

 

Official – Transitory

UNCLASSIFIED

 

From: FOIArequest <FOIArequest@state.gov>
Sent: Friday, June 7, 2019 7:00 AM
To: FOIA Status <FOIAStatus@state.gov>
Subject: FW:

 

bega

Tuo metu Dalia Grybauskaitė dirbo Lietuvos ambasadoje Vaišintone, ir jai buvo nurodyta per 24 valandas palikti JAV teritoriją.

Lietuvos specialiosioms tarnyboms signatas Z. Vaišvila buvo nurodęs ir faktą, kurį gali patvirtinti tuometinis Minstras Pirmininkas Gediminas Vagnorius ir tuometinis užsienio reikalų ministras Algirdas Saudargas, kad 1999 m. Lietuvos Vyriausybė buvo gavusi JAV Vyriausybės nurodymą per 24 valandas išsiųsti iš JAV antrąjį pagal rangą Lietuvos ambasados JAV asmenį Dalią Grybauskaitę.

Aišku ir tai, kad diplomatai iš JAV metami už vienintelią veiklą – šnipinėjimą priešiškoms valstybėms. Aišku ir tai, kad D.Grybauskaitė negalėjo šnipinėti draugiškos Lietuvai JAV, tačiau matyt šnipinėjo rusų naudai, turėdama Lietuvos diplomatės neliečiamybę, todėl ir buvo paprašyta neišdintis iš JAV

Dar 2016 m. rugpjūčio 23 d. gavau JAV Valstybės departamento atsakymą, kad mano prašymas priimtas, biurokratai pradėjo ieškoti mano prašomų dokumentų ir juos gavę man atsiųs:

 

FOIA

 

 

Beje, valstybės departamento atsiųstame laiške buvo aiškiai parašyta, ko ieškoti JAV valstybės archyvuise : „deportation of Lithuanian diplomat Dalia Grybauskaite“ (Lietuvos diplomatės Dalios Grybauskaitės deporatcija)

 

 

Donaldas Trampas viešai pavadino Dalią Grybauskaitę „labai kvaila“ („very stupid“), pastaroji apsidžiaugė dėmesiu (pildoma pokalbio stenograma)

 

Dar pernai, kai trijų Balstijos šalių prezidentai viešėjo JAV ir susitiko su prezidentu Donaldu Trampu, pastarasis viešai pavadino Dalią Grybauskaitę „idiote“ („very stupid“), pastaroji apsidžiaugė dėmesiu.

Donaldas Trampas viešai pažemino Dalią Grybauskaitę : „Tikiuosi, turėsiu gerus santykius su Vladimiru Putinu“, nutraukė ją sakydamas, kad ji jau sakė jam tą patį Ovailiniame kabinete, ir jam tai nusibodo.

Beje, kalbėdamas Baltuosiuose rūmuose su trijų Baltijos šalių prezidentais, Donaldas Trampas sviedė į veidą Daliai Grybauskaitei tokią frazę : „Visi nori gerų santykių su Rusija, išskyrus labai kvailus žmones“ (Cituojant pažodžiui : „getting alone with Russia would be a good thing, not a bad thing. And just about everybody agrees to that, except very stupid people“.

 

Kadangi šalia stovėjo Dalia Grybauskaitė, kurios vienintelė politika yra slėpti savo aferas keikiant paskutiniais žodžiais Rusiją ir jos prezidentą V.Putiną, ir siekiant bet kokia kainą išprovokuoti Vakarų ir Rytų konfliktą, pasaulis jai turėjo sugriūti.

Po to, kalbėdamas spaudos konferencijoje, JAV prezidentas Donaldas Trampas vakar pasakė tokią frazę : „niekas nebuvo toks kietas su Rusija, kaip aš. Tačiau tai sakydamas, aš manau, kad aš galiu turėti gerus santykius su prezidentu Putinu. Gali būti, kad aš neturėsiu gerų santykių su juo, tada jūs viską sužinosite. Jūs sužinosite tai dar anksčiau už mane. Todėl didelė tikimybė, kad aš turėsiu gerus santykius su Putinu. ir prisiminkite tai – susitarti su Rusija ar Kinija yra geras dalykas. Susitrati su kitomis šalimis (atsisuka į trijų Baltijos šali prezidentus) yra geras dalykas. Todėl aš manau, kad aš galiu turėti labai gerus santykius su Rusija ir Putinu, ir jeigu man pavyktų, tai būtų nuostabus dalykas. Nors yra didelė tikimynė, kad to neatsitiks“.

Dar įdomiau – Donaldui Trampui trūko kantrybė, bendraujant su Dalia Grybauskaite – jis ją pertraukė sakydamas ‚Ji man jau sakė tą pati ovaliniame kabinete“. (pateikiama D.Trampo ir Grybauskaitės dialogo stenograma)

 

Pažodžiui galima pacituoti, ką pasakė D.Trampas, kreipdamas į Dalią Grybauskaitę :

„Three presidents just told me, that NATo is taking tremendous amount of money because of Donald Trump and what it withoot me it would have never happen. So NATO is much stronger. You may wanna say that? Would you like to say that madam prezident? Please“ (Trys Baltijos prezidentai man pasakė, kad dėl Donaldo Trampo NATO pasiima miližiniškus kiekius pinigų ir kad be manęs to nebūtų atsitikę. Ar jūs norite tai patvirtitin, prašau madam prezidente“)

Čia Dalia Grybauskaitė įjungia savo atmintinai išmoktą plokštelę: „ We taked already five minutes ago, that for us important to the presence impatous of the USA in NATO. We expect together with the US to go into deep reforms of NATO, especially on desicion making and desicivness, denial wchich we expect to see from Russia in case of agression. Without the US it is not possible – about 80 per cento f spendings to the NATo coming form the US – this is why the vital leadership of the US in the reforms is important – we are behind and with you. I thing the best allies in Europo is Baltic states, and we are already doing our homework, spending already 2 per cent of GDP on defence, and we are lookin at more resultative NATO „. (Labai nuobodi kalba – „mes jau kalbėjomės prieš penkias minutes, kad mums svarbu išlaikyti JAV lyderystę NATO. Tikimės kartu su JAV vykryti gilumines NATO reformas. Be JAV, kuri sumoka 80 proc. NATo išlaidų, tai nebūtų įmanoma. Aš anau, kad mes esame geriausi JAV sąjungininkai Europoje, tačiau mums reikia, kad NATO  priimtų ryžtingesnius sprendimus Rusijos agresijos atveju…“.

Čia D.Trampo nervai neišlaikė ir jis pertraukė D.Grybauskaitę :  „Is Donald Trump make a diference in NATO? This is a very risky question. She said to me the same thing, which she said in the Oval Office.  NATO is taiking billions of dollars more because of me. But enev germany is spending more thant one per cent.“ (Ar D.Trampas nepakeitė NATO? Čia toks labai suktas klausimas. Ji man  sakė tą patį ovaliniame kabinete. NATO gauna milijardus dolerių daugiau dėl to, kad aš tapau prezidentu“.

 

Čia pat D.Trampas nepajėgė nuslėpti savo ironijos „ NATO dabar dėl to, kad aš esu JAV prezidentas, yra finansuojama milijardais dolerių daugiau, negu būtų finansuojama, jeigu prezidente būtų tapusi Hilaru Clinton, kuri yra aferistė“ (Crook).

 

Kita vertus, ne taip neseniai Donaldas Trampas išvadino kvailiais tokius, kaip Grybauskaitė, už tai, kad jie nenori gerų santykių su Rusija

 

trump russia

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));