Vitalijus Gailius norėjo driokstelėti, o gavosi šnipštas?

Gailius-1

Gailius-1

Vitalijus Gailius norėjo driokstelėti, o gavosi šnipštas?
Bado akcijos Joniškyje metu savivaldybės meras Vitalijus Gailius davė interviu žiniasklaidos atstovams. Jis mojavo nematoma abejotinos reputacijos Specialiųjų tyrimų tarnybos surinkta kriminalinės žvalgybos informacija, teigė neleisiąs, kad Joniškyje būtų vagiami žmonių pinigai, kalbėjo apie nepotizmą, apie pinigų dalijamąsi tarp klanų. Kriminalinės žvalgybos įstatymo 8 straipsnio 3 dalis nustato, kad jeigu atliekant ar pabaigus kriminalinės žvalgybos tyrimą paaiškėja nusikalstamos veikos požymių, tuojau pat pradedamas ikiteisminis tyrimas. Ikiteisminis tyrimas turėjo būti pradėtas BPK nustatyta tvarka. Matomai STT mąstė apie galimą ikiteisminį tyrimą dėl ,,pinigų vagystės“ Joniškio vietos veiklos grupėje, nes Žemės ūkio ministerija buvo gavusi jos raštą dėl galimai neskaidraus Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės veikimo, priimant sprendimus. Tačiau ministerija, išanalizuotose situacijose, kurios buvo pateiktos rašte, pažeidimų, padarytų teisės aktų, reglamentuojančių vietos plėtros strategijų įgyvendinimą, nenustatė. Žemės ūkio ministerija Joniškio rajono partnerytės vietos veiklos grupei priekaištų dėl įgyvendinamos vietos plėtros strategijos neturi, kadangi pasiekti vieni geriausių rezultatų tarp 49 vietos veiklos grupių. Be to, Agentūra, administruojanti ir vykdanti kontrolės bei priežiūros funkcijas, pažeidimų, susijusių su vietos plėtros strategijos įgyvendinimu, iki šiol taip pat nebuvo nustačiusi.
Savivaldybės meras V. Gailius, turėdamas aukštąjį teisinį išsilavinimą, būdamas teisės magistru, privalėjo suprasti, suvokti, kad STT kriminalinės žvalgybos būdu surinkta informacija nėra Joniškio VVG kaltės įrodymas. Tik teismas,  surinkęs pakankamai neabejotinų kaltės įrodymų, gali pripažinti, kad asmuo yra kaltas dėl nusikalstamos veikos padarymo. Ar skaidruolio V. Gailiaus viešas švaistymąsis nepagrįstais kaltinimais, prielaidomis negali būti vertinamas kaip Joniškio VVG šmeižimas, siekiant pakirsti pasitikėjimą asociacijos Joniškio VVG pirmininke, principinga, aktyvia, pakankamai nepatogia merui rajono Tarybos nare  Nijole Valuckiene, ją pažeminti, paniekinti šalies gyventojų akyse? Be to, žmonės spėlioja, ar tik  V. Gailius su vietos politikais iš galimai politinės korupcijos byloje teisiamos partijos nenori perimti Joniškio VVG valdymą? Gal būt sukeltu triukšmu siekiama atitraukti visuomenės dėmesį nuo V. Gailiui galimai nemalonių klausimų- ar būdamas Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininku klastojo dokumentus, darė įtaką teisėsaugai, piktnaudžiavo padėtimi, prekiavo poveikiu ir pan?
Galima daryti prielaidą, kad bado akcija Joniškyje buvo didelis akibrokštas V. Gailiui. Jis turėjo jaustis kaip gavęs šlapiu skuduru per veidą. Žmonės ironizuoja, kad V. Gailius su STT pažyma norėjo  driokstelėti, o gavosi šnipštas.

Alvydas Janusevicius Joniškio balsas Balandžio 27 d., 12:54  ·
Joniškio meras,teisininkas, buvęs FNTT prie VRM direktorius, vidaus tarnybos generolas, buvęs vyresnysis policijos komisaras. Liberalų sąjūdžio narys Vitalijus Gailius komentuoja Nijole Valuckiene  bado akciją: – Mes vagysčių Joniškyje neleisime! Žurnalistai is #LRT, #LNK, #tv3, #STV, #sidabre, #skrastas – O tai ką pavogė? – AŠ ČIA BENDRAJA PRASME
https://www.facebook.com/groups/165589058731935/permalink/186084893349018/
Alvydas Janusevicius bendrino nuorodą. Administratorius  Gegužės 1 d., 10:55  ·
STT neakivaizdžiai, kaip jiems ir būdinga, davė atsakymą, kokiais blemba nenuginčijamais įrodymais vadovaudamasis Joniškio Meras Vitalijus Gailius pašaukia žmonės vagimis, nepotistais. Tai yra nusikalstama mero veikla ir atsiprašymo jau neužteks. Ką daryti su meru, jei jis manipuliuoja panašia pažyma, mojuoja ja lyg kriminalistų įrodymu (taip ją ir vadina) ir naudoja savo politiniams tikslams pasiekti? Gal žinote?
https://www.facebook.com/groups/165589058731935/permalink/188405483116959/
Alvydas Janusevicius Administratorius Balandžio 28 d., 12:55  ·
O buvo taip. Meras nusprendė susidoroti su viena tarybos nare, kuri yra ir vietos veiklos grupės pirmininkė. Pradėjo siųsti tarnybas tikrinti. Tie nieko nerado ir apsiribojo rekomendacijomis – nebūtinai vvg, gal net labiau kitiems subjektams.
Neišdegė provokacija, todėl meras pasileido kaip privarytom kelnėm I pakalnę – atšaukė iš valdybos savivaldybės atstovus ir visa gerkle paleido – nepotizmas, vagystės, koruuuuuupcija!!! Mes to neleisime!!!!!  Aš turiuuuuuu STT iroooodymus!!!! Taip buvo sugriauta valdyba, o dėl to gresia pasekmės – Joniškiio rajonas gali netekti arti dviejų milijonų eurų investicijų. Jei tokia situacija tęsis, Joniškis, iki šiol pirmavęs Lietuvoje, iškris is strategijos. Pinigų – baba!
STT kol kas stebi be žado, kas čia darosi. Meras veidmainiauja – televizijai sako, kad čia šeimomis klanais visi vagia. O veliau prieina prie bado akciją prie savivaldybės rengiančios vvg pirmininkės Nijolės Valuckiene ir sako – tipo viskas bus okej, deleguosim tuos narius.
****
Chamas, ir visai ne teisininkas. Ne politikas ir ne generolas. Vitalijus Gailius yra tipiškas gestapininkas, mentas, partinis konspiratorius. Nenustebčiau, jei jis būtų prisidėjęs ir prie Liberalų sąjūdžio dėžučių nešiojimo tuda-siuda.
https://www.facebook.com/groups/165589058731935/permalink/186660196624821/
Juozas Kybartas
Facebook komentarai
});}(jQuery));