Drąsi vyriausybė nutarė covid-19 vakciną išbandyti ant vaikų (pildoma)

moksleiviai

moksleiviai

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad kadangi žmonės masiškai atsisako skiepytis nuo covid-19, tai vakcina bus suskiepyti vaikai.

BNS pranešė, kad Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė svarstantis galimybę leisti abiturientams ir jų mokytojams pasiskiepyti prioriteto tvarka.

Toks sprendimas gali būti priimtas jau kitą savaitę, interviu BNS penktadienį sakė ministras.

„Svarstome, šiuo metu ant mūsų darbo stalo, gali būti, kad kitą savaitę galbūt turėsime naujienų dėl prioritetų peržiūrėjimo. Taip, šiuo metu žiūrime būtent dėl mokytojų ir dėl abiturientų. Galutinis apsisprendimas matyt bus kitą savaitę”, – pranešė A.Dulkys.

Kaip žinia, vakcina nuo covid-19 yra dar neišbandyta ir nepraėjusi visų testavimų.

Pvz., AstraZeneca vis dar tyrimo stadijoje iki 2024m. Labas, labaratorinės žiurkės (jos dažniausiai būna baltos)

salyga

Tuo labiau, kad nė viena šalis pasaulyje net nebandė skiepyti vaikų nuo covid-19, nes šį virusą vaikai „sudegina” dažniausiai jo net nepajusdami.

Covid-19 virusas pavojingas garbingo amžiaus žmonėms, kurie dar turi ir sunkių gretutinių ligų. Tačiau pensininkai atsisako skiepytis neišbandyta vakcina.

Kadangi vakcinos nėra kur dėti, tai drąsios šalies moteriausybė nutarė, kad reikia šią chemiją sušvirkšti vaikams.

Su kuo visus tėvelius ir sveikinu.

Tiesa, kelios kompanijos – Pfizer, moderna ir kelios kitos – paskelbė, kad jos jau pradėjo bandymus su vaikais, tačiau tokia vancina dar nepatvritinta.

Užkrato pernešimas
Londono higienos ir atogrąžų medicinos vakcinos centro direktorė Beate Kampmann leidiniui „The BMJ“ teigė, kad nors daugumai vaikų negresia sunki covid0-19 liga, jie gali turėti svarbų vaidmenį perduodant.

„Vaikų įtraukimas į vakcinacijos programą iš esmės yra jų vaidmuo perduodant virusą. Paprastai jie neturi sunkių ligos apraiškų, išskyrus keletą išimčių, dažniausiai susijusių su gretutinėmis ligomis. Kuo daugiau suaugusiųjų galime apsaugoti skiepais, tuo mažiau reikštų vaikų skiepijimas. Tačiau norint kuo labiau užkirsti kelią virusų cirkuliacijai ir pasiekti bendruomenės imunitetą, kuris tada gali slopinti naujų variantų perdavimą ir raidą, tai būtų galima pagrįsti “, - sakė ji ir pridūrė, kad mažai tikėtina, kad vaikai iki 5 metų bus skiepyti.

https://www.bmj.com/content/372/bmj.n723

Facebook komentarai
});}(jQuery));