I.Šimonytė negali nemeluoti – nė viena ES valstybė savo grįžtantiems piliečiams neįteikia 1000 eurų baudos

160146936_5645222042158165_2253428307654243367_n

160146936_5645222042158165_2253428307654243367_n

I.Šimonytė negali nemeluoti – nė viena ES valstybė savo grįžtantiems piliečiams neįteikia 1000 eurų baudos

Aurimas Drižius

Mūsų buhalterė vakar pareiškė, kad jai neužtenka dviejų rankų pirštų suskaičiuoti tų ES valstybių, kurios neva draudžia savo piliečiams grįžti namo be covid-19 testo:

https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/simonyte-reikalavimas-atvykstant-i-lietuva-tureti-covid-19-testa-proporcingas-n1085682

Šimonytė: reikalavimas atvykstant į Lietuvą turėti COVID-19 testą – proporcingas Vyriausybės įvestas reikalavimas atvykstantiems į Lietuvą iš anksto turėti neigiamą koronaviruso testo rezultatą yra proporcingas ir pagrįstas, sako premjerė Ingrida Šimonytė. 3 Pasak jos, tokį reikalavimą jau yra nustačiusios nemaža dalis Europos Sąjungos (ES) valstybių, taip pat ir kaimyninė Latvija, to reikalaujanti nuo sausio pradžios. „Tai nereiškia, kad mes neįleistumėme žmogaus su lietuvišku pasu atvykusio į Lietuvą be testo, tuomet tas žmogus turėtų testuotis vietoje ir izoliuotis. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad didžiausia problema, didžiausią įtampą ir riziką epidemiologinei situacijai, o taip pat laisvėjimams, kelia būtent mutacijos, kurios sutinkamos kitose šalyse, toks reikalavimas mums atrodo proporcingas ir pagrįstas“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Premjerės patikėtinis, sveikatos apsaugos ministeris A.Dulkys kovo 5 d. yra priėmęs savo sprendimą:

VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS VALSTYBĖS OPERACIJŲ VADOVO 2021  M. VASARIO 5 D. SPRENDIMO NR. V-234 „DĖL SUSTIPRINTOS KONTROLĖS ORO IR JŪRŲ UOSTUOSE“ PAKEITIMO

Kaip„1.5.1. keleiviai, kuriems taikomi reikalavimai atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti, kai jie nėra atlikę tyrimo arba tyrimas atliktas anksčiau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką, kontrolės punkte būtų registruojami COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostiniam tyrimui atlikti (jei ėminių paėmimo punktas įrengtas patekimo į šalį vietoje, esant asmens pageidavimui, tyrimą gali atlikti savo lėšomis – šie asmenys nukreipiami tiesiai į ėminių paėmimo punktą). Asmenims, kurie NVSC specialistams nepateikia dokumentų apie atliktą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostinį tyrimą, sprendžiama dėl administracinio nusižengimo tyrimo pradėjimo;“.

Toks A.Dulkio sprendimas yra neteisėtas ir nusikalstamas dėl to, kad jis tiesiogiai prieštarauja LR Konstitucijos 32 straipsniui, kuris sako :

 

„Pilietis gali laisvai kilnotis ir pasirinkti gyvenamąją vietą Lietuvoje, gali laisvai išvykti iš Lietuvos.

Šios teisės negali būti varžomos kitaip, kaip tik įstatymu ir jeigu tai būtina valstybės saugumui, žmonių sveikatai apsaugoti, taip pat vykdant teisingumą.

Negalima drausti piliečiui grįžti į Lietuvą.

Kiekvienas lietuvis gali apsigyventi Lietuvoje“.

 

Šis A.Dulkio sprendimas labai aiškiai nurodo, kad LR piliečiams, kurie grįžta namo, ir neturi prieš 72 valandas padaryto covid-19 testo, automatiškai keliauja į policiją : jie suregistruojami ir „sprendžiama dėl administracinio nusižengimo tyrimo pradėjimo” (bauda nuo 500 iki 1000 eurų).

Buhalterė sako, kad tokia pati tvarka yra ir daugumoje ES valstybių.

Pabandžiau pasidomėti, kaip, pvz., iš Lietuvos patekti į Italiją.

Tai gana paprasta. Tereikia pagooglinti, ir tau išmeta linką:

http://www.italia.it/en/useful-info/covid-19-updates-information-for-tourists.html

Tada užpildai formą, kuri klausią, iš kur važiuoji. Jeigu skrendi tiesiai iš Lietuvos į Italiją, tai reikalavimai turistui tokie :

reikia užpildyti specialią formą, kurioje deklaruoti, kad pasidarei covid-19 testą ne vėliau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Italiją

Jeigu nesugebėjai tokio testo pasidaryti, atvykęs į Italiją, izoliuojiesi 14 dienų

Tačiau niekas nebandys tau įteikti dar ir 1000 eurų baudos, jeigu neturėsi tokio testo, kaip kad šiltai sutinka savo piliečius Ingrida Šimonytė

italy

 

Lenkija

Kaimynai apskritai atsisako dalyvauti šioje bakchanalijoje – visi ES piliečiai laisvai keliauja į Lenkiją, ir jokių ten covid-19 testų iš jų niekas nereikalauja:

https://www.gov.pl/web/coronavirus/travel

lenkai

Jeigu keliauji į Vokietiją, viskas dar paprasčiau – irgi reikia turėti covid-19 testą, izoliuotis reikia tik tada, jeigu atvyksti iš rizikingų šalių. Karantinas baigiasi, jeigu po penkių dienų pasidarai testą, ir jis neigiamas. Taip pat niekas tavęs nebauduoja, jeigu neturi testo – užpildai formą internete, jeigu buvai užkrėstoje šalyje:

https://www.germany.travel/en/information-on-coronavirus.html

The Robert Koch Institute continuously assesses the current situation regarding the spread of the Coronavirus and the Federal Government classifies countries with high case numbers as risk areas according to this assessment.

 

 • If you are entering Germany from a risk area, you must go home immediately after arrival – or to another accommodation at your destination – and keep yourself isolated for ten days (domestic quarantine)
 • You must also be able to bring prove that you are not infected with the SARS-CoV-2 coronavirus no later than 48 hours after entry. The responsible authority may require you to provide proof in the form of a test result or medical certificate up to ten days after entry
 • The domestic quarantine can usually be terminated with a negative test result after five days at the earliest
 • The exact quarantine regulations depend on the regulations in each federal states
 • Since November 8, you must register via a digital entry form if you have been in a risk area up to ten days before
  • At www.einreiseanmeldung.de you can give information about your stays during the last ten days
  • After you provided all necessary information, you will receive a PDF file as confirmation
  • Your carrier will check whether you have a confirmation before the start of your journey – otherwise they cannot transport you
 • Since 14 February, controls have been carried out at the borders with the Czech Republic, Tyrol and the French region of Moselle. Stricter entry restrictions are in place for people entering the country from these areas
 • Currently, there is a ban on transporting people entering the country from so-called virus variant areas – subject to very narrow exceptions. You can find more information here.
 • When traveling with Deutsche Bahn, passengers who enter Germany directly from a high-risk area must enter their contact details and destination in an online form

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));