Jolanta Blažytė : VAKCINOS IR EGZISTENCINIAI KLAUSIMAI

moderna

moderna

VAKCINOS IR EGZISTENCINIAI KLAUSIMAI
Vienas lyderystės mokytojas man yra pasakęs:
„Jei darai kažkokį svarbų pasirinkimą, tai neužduok sau klausimo, ką rinktis. Užduok sau klausimą: kas tu esi, kokia tavo pozicija, kaip tu save jauti. Ir tada atsakymas ateis automatiškai“.
Taigi, spręsdama ar verta skiepytis COVID vakcina, pirmiausia klausiu savęs, kas aš esu. Galimi du variantai:
1 variantas. Esu stilistės Agnės FB profilio sekėja. O stilistė Agnė, spausdama iš akių ašaras, sako, kad skiepytis nuo COVID būtina visiems tam, kad įgytume kolektyvinį imunitetą ir jo dėka galėtume pagaliau visi apsikabinti. Tiesa, nei stilistė Agnė, nei pati PSO (vis keičianti kolektyvinio imuniteto apibrėžimus) dar tiksliai ir nežino, kad per daiktas tas kolektyvinis imunitetas yrrr….Bet nepaisant nieko, suprantu, kad, kaip stilistės Agnės sekėja, turėčiau klausyti jos rekomendacijų ir, nuleidusi galvą, slinkti link ledo arenos, kur gaučiau savąjį shot‘ą. Žinoma, kai tik ateis mano eilė.
2 variantas. Esu verslininkė, turinti finansinio-ekonominio profilio išsilavinimą, be to dar l. gerais pažymiais baigusi aukštosios matematikos kursą. Todėl griebiu už ragų savo finansinius – matematinius smegenų centrus ir skaičiuoju. Tiksliau naudojuosi teisininko Mozeris Alvis jau „sukramtytais“ skaičiavimais, kuriuos jis atliko pagal Valstybiniame vaistų registre paskelbtą oficialią Moderna vakcinos charakteristikų santrauką.
Taigi gaunasi taip: nepasiskiepijus COVID vakcina, rizika užsikrėsti tuo baisu virusu tėra tik 1,3 proc. Tuo tarpu nepasiskiepijus ir užsikrėtus, rizika papulti į ligoninę tesudaro vos 0,06 proc. Vadinasi, net nepriklausydama rizikos grupei, turėčiau skiepytis eksperimentine ir daug šalutinių poveikių turinčia vakcina vien tam, kad „užnulinčiau“ vos 0,06 procentų tikimybę patekti į ligoninę???
Kažin, ar koks verslininkas (ekonomistas, finansininkas) sutiktų investuoti pinigus į labai rizikingą projektą, kurio atsipirkimo tikimybė siekia vos 0,06 proc? Gal ir sutiktų, bet tai būtų paskutinė jo gyvenime investicija…..Tiesa, valdininkai tokias investicijas kartais mėgsta, bet tai atskira tema.
Todėl , kaip verslininkė (finansininkė, matematikė) sakau pati sau: dar neišprotėjau, kad griūdama bėgčiau į skiepų punktą ir pumpuočiau į save eksperimentinę vakciną vien tam, kad apsaugočiau save nuo 0.06 proc tikimybės patekti į ligoninę.
Dabar beliko apsispręsti, kas aš esu: ar labiau stilistės Agnės sekėja, ar vis tik labiau verslininkė?
Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė nusprendė, kad už melagingos informacijos apie COVID vakciną platinimą turi būti skirta administracinė ar net baudžiamoji atsakomybė.Taigi, prašau nedelsti ir baudos kvitą ar arešto orderį siųsti tiesiai į Ukrainos Virusologijos institutą. Mat ten dirbanti mokslininkė virusologė Nadežda Žolobak platina „melagingą” informaciją apie tai, kad ši vakcina gali sukelti autoimunines ligas, sunaikinti imunitetą ir pan. Ir kad kovoti su korona virusu vakcinų pagalba yra tas pats, kas su patranka šaudyti žvirblį.
Ir varge tu vargeli…..Mokslininkė kalba taip moksliškai, konkrečiai ir įtikinamai, kad norisi tikėti būtent ja, o ne stilistės Agnės išplatintais pareiškimais apie kolektyvinio imuniteto naudą.
Tiesa, gal stilistė Agnė pateiks atsakomąją nuomonę ir paneigs šios mokslininkės argumentus?
Facebook komentarai
});}(jQuery));