Kaip pasirūpinti tinkama automobilio priežiūra šalčiausiomis metų dienomis?

AUTOMOBILIO_PRIEZIURA_01.25-Laisvaslaikrastis.lt_

AUTOMOBILIO_PRIEZIURA_01.25-Laisvaslaikrastis.lt_

Kaip pasirūpinti tinkama automobilio priežiūra šalčiausiomis metų dienomis?

 

Kiekvienas vairuotojas neabejotinai žino, kad artėjant šaltajam sezonui būtina pakeisti eksploatuojamas padangas, tačiau nemažiau svarbūs ir kiti kėbulo bei variklio priežiūros darbai. Ir nors daugumos lietuvių automobiliai – ne pirmos jaunystės, tik kas antras vairuotojas tinkamai paruošia savo transporto priemonę žiemai. Kuo derėtų pasirūpinti, kad šalčiausios metų dienos nesugadintų nuotaikos netikėtais automobilio gedimais ir neištuštintų piniginės?

  1. Dėmesys variklio komponentams

Tinkama automobilio „sveikata“ rūpintis derėtų pradėti nuo šalčiui jautriausių komponentų. Vieni jų – įvairūs skysčiai automobilyje, kurie labiau atsparūs kylančiai, o ne krintančiai temperatūrai. Pirmiausia derėtų pasirūpinti tinkamu langų plovimo skysčiu. Šąlantis vasarinis langų plovimo skystis ne tik sukels nepatogumų jį atšildant, bet gali tapti net bakelio trūkimo priežastimi. Žiemą patartina įsigyti ir koncentruoto langų ploviklio, jį galite skiesti atitinkamai pagal lauko temperatūrą.

Ne mažiau svarbu ir stabdžių bei aušinimo skysčio, variklio alyvos patikra. Ilgai šaltyje stovintis stabdžių skystis gali prarasti savo savybes, o tai lemia prastesnį visos stabdžių sistemos darbą. Savo ruožtu papildytas aušinimo skystis ir atnaujinta variklio alyva užtikrins sklandų variklio darbą, apsaugos sistemų jungtis nuo peršalimo ir galimų įtrūkimų. Jei jau šiltuoju sezonu pastebėjote galimų plyšimo požymių, ruošdami automobilį žiemai nepamirškite šių trūkumų. Nuo šalčio staiga plyštantys vamzdeliai ar jungtys gali sukelti daug problemų, o kartu ir nepageidaujamų išlaidų.

  1. Kėbulas – nuo durelių iki valytuvų

Žinoma, spaudžiant dideliems šalčiams ar gausiai krintant sniegui ne mažiau svarbu pasirūpinti ir automobilio kėbulu. Tiesa, nepriklausomai nuo oro sąlygų derėtų pasirūpinti visais komponentais, kad besikeičiantis oras neužkluptų netikėtai ir nereikėtų šaltuoju sezonu praleisti nė vienos papildomos minutės lauke.

Neatidėliodami pasirūpinkite naujais valytuvais arba užtikrinkite senųjų efektyvumą. Įsigyję naujus valytuvus tikrai neprašausite – nauja guma yra elastinga, tad tinkamai sukimba su stiklu ir neprišąla, todėl valytuvus, net spaudžiant dideliam šalčiui, nebus sunku pakelti ir nuvalyti. Jei praėjusį sezoną įsigijote profesionalius valytuvus ir jų keisti naujais nesinori, pasirūpinkite ledo tirpinimo purškikliu. Šis užtikrins greitą nutirpinimą, o jums nereikės grandyti ir ilgai šildyti stiklo tam, kad pakeltumėte valytuvus. Be to, jei šaltuoju sezonu pastebėjote intensyvų langų rasojimą automobilio viduje, pasirūpinkite ir salono oro filtro pakeitimu.

 

AUTOMOBILIO PRIEZIURA 01.25 Laisvaslaikrastis.lt 1

Spaudžiant šalčiui nemalonia patirtimi dažnai tampa ir prišąlančios automobilio durelės, užraktų spynelės bei kuro sistemų dangteliai. Pastarieji komponentai linkę prišalti prie greta esančių detalių, o tai apsunkina tiek patekimą į automobilį, tiek kuro papildymą. Įsigykite universalaus silikoninio priežiūros purškalo, kuris tinka daugumai automobilio detalių prižiūrėti. Tiesa, naudodami atkreipkite dėmesį į instrukcijas – per didelis priemonės kiekis taip pat gali lemti nepageidaujamus padarinius.

Nepamirškite, kad automobilis šaltuoju sezonu važiuoja druskos tirpalu nupurkštais keliais. Toks tirpalas sudaro itin palankias sąlygas korozijai, todėl derėtų pasirūpinti tinkamu transporto priemonės plovimu net ir šalčiausiomis dienomis. Tai geriausia daryti tunelinėse plovyklose – čia automobilis nuplaunamas, nusausinamas ir padengiamas specialiomis priemonėmis, kurios apsaugo nuo greito pažeidimo. Jei nemėgstate ar negalite lankytis tunelinėse plovyklose dėl nenumontuojamų automobilio detalių ar kitų priežasčių, ne prasčiau automobilio švara galite pasirūpinti ir savitarnos plovykloje. Tik būtinai po plovimo naudokite sausinimo programą, kitu atveju kėbulas apšals, vėliau gali kilti keblumų atidarant dureles.

  1. Dažniausia problema – akumuliatoriaus „mirtis“

Viena dažniausių problemų, su kuria vairuotojai susiduria šaltomis dienomis, yra išsikrovęs automobilio akumuliatorius. Tokiu atveju automobilį užvesite tik prijungdami jį prie kitos transporto priemonės arba pasitelkdami į tinklą jungiamą akumuliatoriaus įkroviklį. Bet kokiu atveju, užvedus automobilį, derėtų pasirūpinti pilnu akumuliatoriaus įkrovimu, kuris apsaugos nuo tokių „mirčių“. Jei su šia problema susiduriate dažnai, derėtų pasidomėti ir akumuliatoriaus talpa bei gyvybingumu. Tai galite padaryti užsukę į specializuotus servisus, kur patyrę meistrai šiuos matavimus atliks vos per pusę minutės. Jei rezultatai parodys, kad akumuliatoriaus gyvybingumas jau išsekęs arba akivaizdžiai sumažėjusi jo talpa, verta įsigyti naują akumuliatorių. Naujas, gerai įsikrautas, talpus akumuliatorius tinkamai juo rūpinantis tarnaus daugybę metų. Tiesa, peržvelgus asortimentą ir kainas gali kilti nemažai klausimų. Jūsų automobiliui tinkamą akumuliatorių išsirinkti padės patyrę specialistai, o finansavimo klausimais patars šios srities profesionalai. Pasirūpinkite savo automobiliu ir šaltomis dienomis važiuokite be jokių rūpesčių.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));