Kriminogeninė situacija gatvėse gali ir paūmėti. Užtat kalėjimai bus tuštesni. Kaip ir žadėta.

Rūkyti tabaką balkonuose nebegalima. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?
Sudėjau į plakatėlį dvi teisėkūros aktualijas – jau įsigaliojusį draudimą rūkyti [tabako gaminius] balkonuose be kaimynų palaiminimo bei Seime kelią sparčiai besiskinantį įstatymo projektą dėl nedidelių narkotikų kiekių laikymo ne prekybos, bet asmeninio vartojimo tikslais, dekriminalizavimo.
Aš pats asmeniškai nei rūkau, nei narkotikus balkonuose vartoju, tai man tos naujienos lyg ir dzin.
Išvis, net smalsu – o kam realiai aktuali ta antroji iniciatyva? Kokioms grupėms Lietuvos gyventojų?
Matyt, tiems žmonėms, kurie nuolat su savimi nešiojasi narkotikų porciją bei reguliariai patenka į situacijas, kuriose policijos pareigūnai krausto jų kišenes. Būtent jų interesus, kaip nesunku suprasti, gina tas pažangus įstatymo projektas.
Nes man, atvirai sakant, savo ilgame ir nelengvame gyvenime taip ir neteko patekti į situaciją, kuomet tektu išversti kišenių turinį prieš policininkus. Ir jau daug metų nelabai pažįstu žmonių, kuriems tektu tai daryti.
Tai tokie, kaip mes, galėtume nors ir kilogramu heroino perteptais sumuštiniais prisikrauti kuprinę – niekas to nei nesužinotu. Ale kad neaktualu.
O jūs, gerbiamieji, kada paskutinį kartą buvote apieškoti policijos pareigūnų? Kokioje situacijoje tai nutiko?
Vienžo, Lietuvos gyventojams, negalintiems gyventi be dozės kasdieninės, kurios, kaip žinia, Maximoje nenusipirksi ir todėl tenka tampytis su savimi, reguliariai patenkantiems į situacijas, kuriose tenka išversti kišenes teisėsaugos pareigūnų akivaizdoje, gyvenimas ženkliai palengvės.
Šiam kontingentui rečiau teks atsidurti už grotų, taigi, gatvėse jų atstovų pagausės.
Žinant, kokiais būdais ta publika prasimano pinigėlių savo priklausomybei tenkinti, panašu, jog likusių Lietuvos žmonių gali laukti smagūs laikai.
Kriminogeninė situacija gatvėse gali ir paūmėti. Užtat kalėjimai bus tuštesni. Kaip ir žadėta.
Nuotraukoje gali būti: tekstas
Facebook komentarai
});}(jQuery));