Nendrė Černiauskienė : Apie „perpildytas” ligonines

v-balkuno_nuotr-_-0463_6009-scaled

v-balkuno_nuotr-_-0463_6009-scaled

Religiniai LRT žinių ir statistikos sektantai klausia: kai „perpildytos” ligoninės ir lavoninės – ką darytumėt kitaip? Juk tik skiepas mus išgelbės… Na, visų pirma, manau, kad gydytojams reikia MAŽINTI darbo užmokęstį iki kol nebus SUVALDYTA pan@emija. O jei yra „mokslinių” spragų – MAŽINTI darbo užmokęstį VU ir KU PROFESŪRAI – kol permokins mokytus… nes kaip ir GAISRININKŲ, POLICININKŲ ir MOKYTOJŲ – mediko profesija JAU BUVO pasirinkta žinant VISAS jos rizikas …
Na taip … patriukšmaukim … o dabar – nuosekliai:
1. Apie „perpildytas” ligonines.
Tiksliausiai galėtų pasakyti ligoninių vadovai – „triukas” tame, kad ligoninės visada turėjo būti užpildytos. Jose, nuo p. Andriukaičio sveikatos sistemos reformos laikų buvo mažinamas lovų ir lovadienių skaičius iki PSO rekomenduojamos ribos. Todėl turime kalbėti ne apie „perpildymą” o apie „likutines, rezervines lovas, kurios ligoninėse sudaro apie 10 proc.? – t.y. priklausomai nuo ligoninės dydžio – nuo 3 iki 33 lovų? (Beje, kur naujojo sveikatos ministro STATISTINIAI gebėjimai? … matyti …)
„Šalies ligoninės lovų skaičius – vienas didžiausių ES atsižvelgiant į bendrą gyventojų skaičių: 6,6 lovos 1 000 gyventojų, t. y. 30 proc. daugiau nei ES vidurkis (5,0 lovos). Dideli išrašymo iš ligoninių rodikliai taip pat byloja apie tai, kad stacionariosios sveikatos priežiūros paslaugomis naudojamasi per daug Pažanga sumažinant ligoninės lovų skaičių ir pagerinant jų paskirstymą Lietuvoje buvo daroma iki pirmojo dešimtmečio vidurio; pastaraisiais metais ji vėl tęsiama. Nors keletą kartų bandyta sutelkti specialistų paslaugas didesniuose centruose ir perprofiliuoti mažesnes ligonines (EBPO, 2018 m.), didelio masto ligoninių restruktūrizavimo reformos įgyvendinimas 2018 m. buvo sustabdytas.” [šaltinis: 12 psl. – https://ec.europa.eu/…/docs/2019_chp_lt_lithuanian.pdf ]
2. Apie TEISĖTUMĄ įvedant „ka*antiną” ir kitus ribojimus kalbėta daug ir seniai, – galite rasti su raktažodžiu „Vaišvila” „Černiauskienė” „Spaudos konferencija” – pvz., – https://www.youtube.com/watch?v=CwdSuB9mDO0&t=945s
Pasiūlymai?
1. Pasidairyti pasaulio šalyse … Švedija, Šveicarija, JAV, Japonija …
2. Nors lašelį taikomų priemonių TEN pritaikyti ČIA …
Pvz., Japonija:
Iliustracija sprendžiant gyvenimo problemas:
1) Klausimas: Ar galiu kokiu nors būdu paprašyti finansinės pagalbos? Atsakymas: Mažos įmonės gali gauti be užstatų paskolas be palūkanų („Murishi-mutanpo Yushi“) per privačias finansų įstaigas. Didžiausia suma yra 30 milijonų jenų. Norėdami gauti daugiau informacijos, teiraukitės savo banke.
2) Klausimas: Aš esu laisvai samdomas darbuotojas ir dauguma mano darbų buvo panaikinti dėl k*nav*ruso protrūkio. Ar vyriausybė siūlo kokią nors pagalbą tokiems žmonėms kaip aš? Atsakymas: Taip. Į „Subsidijų programą tvariam verslui“ („Jizokuka Kyufukin“) gali pretenduoti individualūs verslo savininkai, įskaitant ir laisvai samdomus darbuotojus, kurių pardavimai, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, sumažėjo daugiau nei perpus.
3) Klausimas: Aš negaliu apmokėti savo komunalinių mokesčių. Ką aš galiu padaryti? Atsakymas: Komunalinių paslaugų mokėjimus galima atidėti, jei jus koronavirusas veikia finansiškai. Norėdami gauti daugiau informacijos, teiraukitės savo komunalinių paslaugų įmonės. Taip pat rasite pagalbos: … ir t.t. [šaltinis: https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/backstories/1136/ ]
AR NE TOKIŲ SPRENDIMŲ VISŲ PIRMA MUMS REIKIA?!
Beje, negaliu patvirtinti, bet BŪTENT Japonijoje VYRAUJA (viršuje teksto išsakyta) nuostata: GYDYTOJAMS NEMOKAMAS atlyginimas, kol PAN@EMIJA plinta… nes tokia VALSTYBĖS POLITIKA – PRIORITETAS – SVEIKAS žmogus, o ne „sergančio žmogaus krepšelis” išlaikantis GYDYMO ĮSTAIGAS.
„Dėl pan@emijos padarinių daugiau nei 40% Japonijos medicinos įstaigų sumažino premijas slaugytojams ir kitiems darbuotojams metų pabaigoje, parodė Japonijos medicinos darbuotojų sąjungų federacijos atliktas tyrimas.
Pasak organizacijos, kurią sudaro apie 170 000 žmonių, dirbančių ligoninėse ir klinikose visoje šalyje, šis skaičius lyginamas su daugiau nei 30% vasaros premijomis.
Remiantis rezultatais, gydymo įstaigų premijos metų pabaigoje buvo sumažintos vidutine suma, atitinkančia maždaug 0,15 mėnesio atlyginimą, palyginti su praėjusiais metais, arba maždaug 43 315 ¥.
Iš 289 profsąjungų, kurių duomenis galima palyginti su mokėjimais 2019 m., 128 unijų, arba 44,3% visos sumos, premijos metų pabaigoje buvo sumažintos proporcingai mėnesio darbo užmokesčiui, o kai kurių darbo užmokestis buvo sumažintas daugiau kaip 300 000 per asmeniui.
Tuo tarpu 125 profsąjungų, arba 43,3 proc., Premijos liko vienodos, o 36 profsąjungoms, arba 12,5 proc., Padidėjo jų premijos.
„Situacija akivaizdžiai blogėja”, – sakė Susumu Morita, federacijos generalinis sekretorius. <…> Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Hokkaido (Tokijas) ir septyniose kitose prefektūrose nuo lapkričio 18 dienos divo.C pacientų ligoninių lovų užimtumas viršijo 25%. ” [šaltinis: https://www.japantimes.co.jp/…/hospitals-cut-bonuses/ ]
JAPANTIMES.CO.JP
Over 40% of Japan’s hospitals cut bonuses as pandemic hits bottom line
Facebook komentarai
});}(jQuery));