Jums patinka rinkimų šou? Pasiimkite dar popkorno, antra dalis jums patiks..

trump

trump

Spauda šįryt triumfuodama pranešė, kad JAV paštininkas prisipažino išsigalvojęs kaltinimus savo valdžiai liepus klastoti biuletenių gavimo datas. Bet jis dar vakar asmeniškai paneigė tai YouTubės įrašuose.
Kuo tikėti: laisva spauda, LRT faktų tikrintojais ar visgi savo akimis ir paties paštininko žodžiais?
Spėju, apie šį laikotarpį bus sukurtas ne vienas trileris ir serialas. Mūsų anūkai kada nors žiūrės ir nepatikliai klausinės mūsų:
– Seneli, argi taip galėjo būti? Negi buvo galima taip meluoti visam pasauliui?
O mes tik liūdnai šypsosimės ir linguosime galvomis. Šiam pasaulyje visko būna. Deja.
——————-
Taigi, apie esmę:
Prieš savaitę JAV pašto tarnybos darbuotojas Richardas Hopkinsas pranešė tyrėjams ir sutiko duoti parodymus teisme, kad jo vadovybė buvo liepusi klastoti neva paštu gautų rinkimų biuletenių gavimo datas. Tam, kad juos būtų galima įtraukti į skaičiuojamų biuletenių tarpą.
Tai yra visiškai akivaizdus ir itin įžūlus rinkimų klastojimo atvejis, už kurį JAV galima pasėsti ilgam. Tokių pranešėjų atsirado ne vienas.
Staiga JAV spaudoje pasirodė triumfuojantys straipsniai, grįsti tam tikrų Demokratų partijos veikėjų žodžiais, jog paštininkas prisipažino melavęs, viską prasimanė ir nieko panašaus nebuvo. Šiuos tekstus šįryt džiaugsmingai ėmėsi platinti ir mūsų spauda bei valdiškų televizijų portalai:
—————
„JAV pašto tarnybos darbuotojas Richardas Hopkinsas atsižadėjo savo tvirtinimų, kad paštu siųsti JAV prezidento rinkimų biuleteniai buvo klastojami. Po to, kai buvo apklaustas tyrėjų, R. Hopkinsas prisipažino išsigalvojęs, jog pašto tarnybos pareigūnas liepė keisti datas ant per vėlai atkeliavusių biuletenių, rašo „The Guardian“.
„The Washington Post“ pranešė, kad R. Hopkinsas atsižadėjo savo tvirtinimų rašytiniame pareiškime ir prisipažino juos išsigalvojęs. Tai patvirtino Atstovų rūmų Priežiūros komitetas, kuriame dominuoja Demokratų partijos nariai.”
————–
Aha, sučiupo žuliką! Patrumpino trumpistus, tskant! Faktų čekeriai vėl joja ant balto vienaragio su plėvesuojančia vaivorykštine vėliava.
Bet pala – juk dar vakar YouTubėje pasirodė vaizdeliai, kuriuose pats paštininkas Richardas Hopkinsas PANEIGĖ tuos JAV spaudos teiginius, kaiap prasimanymus ir tvirtai pareiškė, kad net namano atsisakyti savo žodžių bei ketina patvirtinti juos teisme.
Taigi net LRT straipsnyje lyg tarp kitko parašyta:
———-
„..Tačiau vėliau „Youtube“ paskelbtame vaizdo įraše pats R. Hopkinsas pareiškė, kad jis to nepadarė, reikalavo „The Washington Post“ „atsižadėti straipsnio“ ir teigė, kad „viskas paaiškės rytoj“.
———-
Tai pala, mieli faktų tikrintojai beigi redaktoriai – jūs antraštėse skelbiate JAV spaudos žinią, kaip 100% tikrą, nors puikiai žinote, nes savo akimis matote, jog tariamas tos žinios pirminis šaltinis ją viešai PANEIGĖ Youtubės įrašuose?
Čia kaip suprasti, gerbiamieji? Jums tai panašu į garbingą žurnalistiką? Į sąžiningą, nešališką bei objektyvų rinkimų JAV nušvietimą Lietuvos visuomenei?
Man kažkodėl visai nepanašu. Atvirai sakant, labiau primena faktų klastojimą vardan užsakovų norimo vaizdelio formavimo.
Na, bet įdedu abiejų pusių šaltinių nuorodas.
O jau jūs patys spręskite – kuo labiau pasitikite: JAV Demokratų partijos veikėjų pareiškimais, laisvųjų medijų straipsniais, LRT faktų tikrintojais ar …savo akimis bei ausimis.
Nuorodos ir šaltiniai:
———————-
Apie rezultatų klastojimą prabilęs Pensilvanijos pašto darbuotojas atsisakė parodymų 2020-11-11 08:50:00 Stasys Gimbutis, ELTA
JAV pašto darbuotojas atsižada tvirtinimų, kad prezidento rinkimų biuleteniai buvo klastojami
LRT.lt 2020.11.11 10:26
Investigations
By Shawn Boburg and Jacob Bogage, November 10, 2020 at 8:24 PM EST
Postal worker recanted allegations of ballot tampering, officials say
Pa. postal worker recants ballot-tampering claim, House Oversight Dems say
By Alex Swoyer and S.A. Miller – The Washington Times – Tuesday, November 10, 2020
O štai ir paštininko Richard Hopkins paneigimai:
————————————————————
Pennsylvanian postal worker who claims US vote was rigged denied he recanted allegations
USPS Whistleblower Richard Hopkins “I DID NOT RECANT” Washington Post caught in a lie!
Federal agents “coerce” USPS whistleblower Richard Hopkins to retract his statements! WOW
Nuotraukoje gali būti: 1 asmuo, tekstas „Diena.it Pasaulis Ekonomika politika zultatu astojimą prabięs ensilvanijos pašto darbuotojas tsisaké arodymy Apie rezultaty klastojimą prabilęs Pensilvanijos pašto darbuotojas atsisake parodymy 2020-11-1108:50:00 Stasys Gimbutis ELTA JAV pašto darbuotojas atsižada tvirtinimu, kad prezidento rinkimu biuleteniai buvo klastojami 2020.11.11 0:26 LRT.It A SPAUDA RAŠO o YOUTUBE RODO YouTube Federal agents "coerce" USPS whistleblower Richard Hopkins to retract his statements! WoW USPS Whistleblower Richard Hopkins "I DID NOT RECANT" Washington Post caught in a lie! IR KUO TIKETI "fakty tikrintojais" ar nuosavomis akimis?“
Facebook komentarai
});}(jQuery));