Mažai kas žino, kad liberalus valdo irgi anūkė

Anūkų valdžia… Visi žino apie garsiausią šalies anūką Gabrielių, bet mažai kas žino, kad liberalus valdo irgi anūkė. Čia toks „šventas” jos senelio pasipiktinimas rinkėjų apgaudinėjimu iš 1962 metų.Nors šito nereiktų sureikšminti, visi mes esame kieno nors seneliai:

Apgavo sovietinį rinkėją

Sovietinė sistema labai didžiavosi savo”skaidrumu” ir demokratiškumu. Šiaip neoficialių vertinimų būdavo diametraliai priešingų bet į sovietinės visuomenės viešumą jie nelabai te prasiskverbdavo, likdavo sovietinių piliečių virtuvėse ir prie radijo aparatų transliuojančių užsienio balsus. Bet štai jums istorija apie tai kaip buvo apgauti 200 rinkėjų, papasakota LKP organo Šiaulių miesto laikraščio “Raudonoji vėliava”. 1962.03.14 dienos numeryje:

198488 900

“Taip elgtis nevalia!
Apie 200 rinkėjų praėjusį sekmadienį atvyko į kultūros namus. 15 valandą čia prasidėjo paskaita “Tarybinė rinkimų sistema – pati demokratiškiausia pasaulyje”.
Rinkėjai jau žinojo, kad po paskaitos turėjo pasirodyti statybos tresto saviveiklininkai. Apie 16 val. Jie pradėjo rinktis. Vadovas V. Masionis užtikrino, kad saviveiklininkai netrukus išeis į sceną.
Tačiau laikas bėgo. Žiūrovai nekantravo, o saviveiklininkai kažkodėl delsė. Tik apie 17 val. Jų vadovai V. Masionis ir A. Ivanauskienė pranešė, jog koncertas neįvyks. Susirinkusieji piktinosi, o mes vis dar maldavome vadovus, kad parodytų nors dalį programos.
Viskas buvo veltui. Prasėdėję tuščiomis daugiau kaip valandą, žmonės išsiskirstė.
Taip kad kovo 11 dieną statybos tresto saviveiklininkai turėjo koncertuoti, žinojo iš anksto ir profsąjunginės bei partinės organizacijų vadovai. Ir vis dėlto jie nesugebėjo nieko padaryti. Matyt saviveiklininkai koncertuoja kada nori ir kur nori.
Kritiniu momentu nesuradome ir kultūros namų direktoriaus, kuris, kaip mums pasakė, išvyko pietauti. Jis, gal būt, būtų padėjęs rasti išeitį organizuoti rinkėjams kino filmą ar kitą kokią priemonę.
Taip elgtis, draugai statybininkai, nevalia!

I. Čmil
Agitpunkto Nr. 8 vedėjas

P. Šišla
vyr. agitatorius „

Tai tokia istoriją kaip susimovė sovietinė rinkiminė propaganda 1962 metais. Panašūs rinkėjų viliojimo mechanizmai veikia ir dabar kandidatai bando patraukti žmones nemokamais koncertais, nors laikai keičiasi ir bandoma taupyti, tokie koncertai yra apšaukti rinkėjų papirkinėjimu ir beveik išnyko. Jei paklaustumėm rinkėjų – tai dauguma tokių koncertų lankytojų tiek tada tiek dabar greičiausiai pasisakytų už savo teisę gauti dovanas. Kaip tada baigėsi statybos tresto saviveiklininkams nėra visai aišku. Stalinas jau buvo miręs, tai politinės bylos jiems galėjo ir neprikirpti. Priežastys sukėlusios šį agitacijos sabotažą gali būti įvairios. Aš būčiau linkęs manyti, kad prieš savaitgalį saviveiklininkai, kaip ir kiti statybininkai gavo algas. O į saviveiklą paprastai buriasi linksmi žmonės tai ir pasilinksmino…

Facebook komentarai
});}(jQuery));