sapnai apie tokią laisvę

Iš toliau gerai matosi, kad valdininkija iki pat viršūnėlės nesupranta , kas yra apačiose. Kokios nuotaikos gali būti pas bendruomenes , kurios negauna paramos pvz. baliams. Na gal ir užtenka runkeliams išgyvenimui duotų 200eu,dar prie tų pašalpų ,kurias gauna,o kai kas dar ir kruopų su sausainiais.Bet tai yr  penas kūnui,kad išgyventi,o dvasia jau daugelį metų gana skurdi.
Pažiūrėkime,kiek žmonės dabar  skaito knygas,spaudą,eina į teatrus ,operas,koncertus,kuriuos jau ir uždarė korona.

Televizija vis teberodo,kvailystes ,išskyrus kelias laidas (daugiausia LRT),kurias ruošia ir rodo dvasingiems.O kas jau pasitenkina kūno malonumais tuos tenkina tokia laisvė nuo kurios netoli -ištvirkimas.Juk ko nesugeba apsvaigęs žmogus.Sovetmečiu nelabai kas ribojo alų,balius,bet buvo daug visuomeninio maitinimo gan aukšto lygio įstaigų.kuriose leido laisvalaikį ar šventė vidurinioji ir žemesnė visuomenės klasė po  darbų.Galima gi prisiminti kiek Kaune Laisvės alėjoje ar senamiestyje,o gal ir Žaliakalnyje ir naujesniuose rajonuose buvo gana kultūringų viešojo maitinimo įstaigų.Tuomet namuose nieks tiek negerė ir neruošė  delikatesų,o Gorbačiovo metais ir pietavo restoranose be alkoholio.Picų ar kitų greito maisto patiekalų tada nepropagavo,nors buvo užeigų vyninių,alaus barų,ekspress,pieno barų,spurginių,kur pasmaližiauti art išlenkti bokalą su gera užkanda trumpam užsukdavo tiesiog praeiviai  .O stotyse visose buvo karštų dešrelių iš mėsos,salotų,arbatos,bandelių,buterbrodų.

Pasikeitė santvarka ,pasikeitė ir skonio siūlytojų išmonė,išnyko vakarojimas ,kaip kultūros dalis -skambant muzikai,dainoms,o kultūros centrų liko vienetai.

Nelabai svarbi liko žmogaus būties kokybė šiai sustabarėjusiai liumpenų valdžios grietinėlei,kuri kažkokių tai kabliukų ieško prie kiekvieno …buvusio aponento ar dar neapmokestinto biedniooko.Patys sau nekelia jokių siekių,kaip pagerinti žmogaus būtį čia sako ir dabar.Užtenka pavieniams ar grupelėse užsidarius,o ir šeimosse kvaišti-juk laikas kelti paskandintą dvasios pasaulį.Bet valdžiai ,kaip ir to nereikia-sako jie sieks gerovės.Ir vėl sau.

Juk žmogus matydamas milžinišką neteisybę ir nelygybę-niekada nebus komforto zonoje(pravieniškese?)  ir nesijaus pilnavertis šios Valstybės segmentas,kol matys iškreiptų veidrodžių karalystę.

Kova už būvį sudėtinga-lengviau būti remiamam nors ir prie sienos-ir negalvoti,o kaip nors išgyventi.Kad išgyventi galima ir net tiesiog neišbrįsti iš to liūno į kurį įsūdė tą tautos dalį prieš N metų ,iš kurios atėmė specialybes,darbą,šeimas,sveikatą,viltį,matome.

Galbūt jaunoji karta pasibasčiusi po pasaulį randą ,kaip užsidirbti pilnavertiškesniam gyvenimmui,tačiau daugelis proletariato palikuonių ten užsidirbę pinigėlių čia išlaikydami tėvus,senelius save norėtų pristatyti,kaip pasiturinčius ir nerūpestingus atvykstančius pasiausti ir čionykščius vėl pamokinti-tik  dabar ,tas korona,juos laiko paryšęs dėl  darbo   -kitose  šalyse.Aišku,boba iš ratų ir vežimui lengviau-pas mus tik vagiliavę-nes jiems dirbti čia nesinoorėjo   užsieniuose išmoksta  bet kokį darbą.Ir po kelerių metų gali  pamiršti į kokį š…buvo įklimpę iki pažastų.Taigi,čia jiems ir mėšlinas kojas nebuvo kam ištraukti (nenorėjo teptis baltapūkiai ),nes institucijos-bejėgės elgtis adekvačiai.

Taip jie jau gerovę…sau kūria svetur.O mes džiaugiamės su ne ką rimtesne valdininkija,kuri už mūsų mokesčius kuria jau daug metų sau gerovę,ir ją bando išmokinti…kurti kaimynus.

Deja,neteko girdėti,kad kur nors pasaulyje nuo šios valdžios (pabėgę) atsipūtę piliečiai ją girtų,ar bent spindėtų  atvykę iš laimės šalies.

Kur? maži mokesčiai,rūpestinga valdžia,atsakingi pareigūnai,paslaugūs tarnautojai,laimingi senoliai. Kokį modelį šie nukrypėliai vis čia kuria tenka stebėtis.

Vienas seimas uždaro ,parduoda arba išardo pelną nešančias įmones,kitas už Es pinigus iškerta Laisvės alėjas,šventus ąžuoynus,garsias sengires,visur kur yra vietos priguldo „policininkų“,uždeda prievoles,trečias apsimeta,kad nieko blogo argero nemato.

Kičas visur vienas svarbiausių pasireiškimo formų mene,kultūroje,skulptūroje,ar net dvasingose erdvėse,kur žmogui turėtų įvykti nušvitimas…bet veik visur prasibrauna  falšas.

Ir nejauku darosi ,kad Valstybės valdyme toks kičas primeta savo sugedimo modelį visiems.Mėšlą palikdami tautai ,galvoja,kad tauta tikrai to tik  ir nusipelnė.Aišku,tai nebyliai sakydami  jie pristabdo ir užgožia visų teigiamų darbų grožį.

O kodėl jau daug metų nebetarnauja valdžia žmogui ,šaliai,kaip tai turėtų būti  -kai ,tarkim ,visi turi darbus,maži mokesčiai,vyksta inovatyvi pelninga gamyba,auginami ir gaminami sveiki maisto produktai,auginama sveika  ir užimta gerais darbeliais,menais  dvasinga ,sportiška ir tautiška sau ir  Lietuvai jaunoji karta.

Ar sunku tai pasiekti?Net ir be didelių investicijų-investuoti reikia į tą ,kuris ištrauks Lietuvą iš šios kvepiančios kažkokiu naftalinu „praeities“?Tautiškas šalies prisikėlimo ,apsivalymo    modelis- tai ne vien kostiumas…

„Būk protingas“

Facebook komentarai
});}(jQuery));