Ežiuko kreipimąsis į valdžios tyrus

vilkas

vilkas

LR seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui J.Imbrasui, nariui A.Salamakinui

Prašymas

2020/03/07
tau

Jau keli metai esant dabartinei daugumai įžūliai niokojama gamta ir žmogaus dvasia tai matant visiems. Ne tik iš ekranų ,o ir natūroje tai mato ir jaunoji karta. Vyresnė pagal pareigas  valdininkų karta  valdžioje rodo ypatingai blogą pavyzdį mūsų visų vaikams, ateičiai ir taip griauna pamatines vertybes.

Tai prasidėjo kažkada nuo kolūkių ,valstybinių įmonių, strateginių objektų stichiško griovimo. Bet kodėl dabar prisilietė prie švento mūsų dvasią ir kūną peninčio relikto -gamtos. Kertamos ne tik girios, parkai, alėjos-gadinama infrastruktūra. Kur buvo parkai-aikštės, kur buvo keliai, magistralės-tuneliai. Kodėl trikdoma žmogaus dvasia-uždaroma į  „požemius“, siaurėja erdvės keliuose, vykdomi įvairūs apribojimai. Kas projektuoja tai-„teisininkai su stažu“.

Paskutiniai metais dieną naktį kertama ,vežama, kertama ,vežama. gamtosaugininkai net netikrina nekvalifikuotų medkirčių įmonių. Aš būdamas vienos miško savininkų asociacijos pirmininku visada buvau prieš savanaudišką miško kirtimą(Esu baigęs miškų fakultetą ir miškų technikumą).Ir nesupratau  truputį jaunesnės  ir mano kartos  dar atgimimo priešaušryje ,kodėl jie skuba iškirsti metinę biržę(pagal metini medienos prieaugi apskaičiuojama kirtimo dalis).O dabar ryškiai nebesilaikoma jokių ribų. Be to dar masiškai kertami  krūmai augantys buv. kolūki žemėse(veik miškai)žemės ūkio paskirties plotuose, atiduodant pigiai juos  šilumos tinklams. O kelmai ir betvarkė vis lieka.

Keliai nuo miškovežių gadinami ir netaisomi, kaimyninių žemių savininkams jokia žala neatlyginama. Tokios betvarkės nebuvo niekada. Nėra net kur kreiptis. Nors teko kreiptis ir į seimo institucijas.

Taip gaunasi ,kad ir mokesčių labai maža dalis eina  keliams tvarkyti-pelnas lieka betvarkės gamintojams, o privati technika žemės ūkyje apmokestinama tokiais pačiais kelių  mokesčiais ,negalima pirkti pigesnė nesertifikuota trečių šalių technika, nes žmogui neregistruojama žemės ūkio-tik valdžios subjektams.

Ir už parama ą gauta technika baigia išvežti miškus. Yra susibūrę ne viena miško mylėtojų draugija, o ką veikia seimas.?Net dabar prie  Covid19 svarbiau įvežti ,iškirsti žalią rūbą-išsirengti prieš pasaulį. Gal yra saikas niokojant gamtą?

Ir per visą šią seimo kadenciją nepajudėjo net ES lėšos sutvarkyti kaimo kanalizacijas, o buvo atiduota milžiniškiems kelių draikymams: įvairios salelės magistralėse, “gulintys policininkai“ neatnešė keliuose nei kultūros ,nei darnos-tik siaubingas judėjimo sąlygas. Pėstiesiems, dviratininkams daug kur neliko vietos. Šimtuose įdiegtų už ES lėšas kilometrų  -chaosas. Kodėl nebemylima gamta, nebegerbiamas –pilietis. Ar valdžia tampa policine ,o gyvenimas čia baimėje, nežinioje-norma atitinkanti ES direktyvas? Grįžtantys iš užsienio piliečiai daro sau investicijas tylėdami, o vietiniai kaimiečiai baimėje ir skurde tik egzistuoja, tylėdami, nes jų žodis nebūna išgirstas .

Prašau aplinkos saugotojams sudaryti sąlygas dirbti. Dirbti kad gerai būtų  žmogui, gamtai, nes jų darbo ta kryptimi nei aš ,nei dauguma tylinčių  nemato(,o valdžia negirdi)  išskyrus anksčiau minėtų: miškakirčių, bebrų, kelininkų ir visos stichiškos neatsakingos  vietinės valdžios vykdančios neadekvačią tautos gerovei veiklą, kuri gyvena sau ,o tauta sau.

Aišku, gerai dar būtų ,kad atitinkamos institucijos nebekeršytų už išsakytą nesaldžią ,aišku, bet –tiesą.

Pagarbiai                                               J.Trecinka

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));