Labiausiai kompleksuota tauta Šiaurinėje Europoje – Lietuviai

Labiausiai kompleksuota tauta Šiaurinėje Europoje – Lietuviai

Lietuvoje dirbant dažnai reikia pasiaiškinti, kodėl daug nekalbi arba tiesiog nesispieti į grupes. Įdomiausia, kad šitą reikia paaišknti kitam kultūriniam intravertui, kuris jei gyventų tobulame jo paties trokštame pasaulyje nustotų vaidinti ekstravetą bei tiesiog būtų savimi.

 

Šiaurinėje Europoje visos tautos yra ramios bei intravertiškos. Šito pasekoje visuomenėje paplitę bruožai – ramumas, protingumas, logiškumas, racionalumas, darbštumas. Dėl šių bruožų Šiaurinės tautos yra vienos labiausiai klestinčių pasaulyje.

 

Kodėl malonu dirbti su Norvegais ar Suomiais, kad jie žino, kad jie yra intravertai, dėl šito visiškai nekompleksuoja bei sau toliau ramiai dirba, gyvena. O dažnai net šituo didžiuojasi.

 

Norvegijoje populiaru tiesiog išvažiuoti vienam į gamtą bei ten namelyje vienam ar su antra puse praleisti savaitgalį ar visas atostogas bei šitaip pailsėti bei dar girtis apie šitą visam pasauliui, kad visa Norvegija šitaip atostogauja bei jei jums užseniečiams šitas nepatinka – tai ne mūsų reikalas.

 

Jokio komplekso dėl savo individualizmo.

 

Jau nekalbant apie marketingo specialistus Estus, kurie net pabrėžtinai akcentuoja savo racionalumą.

 

Koktu stebėti kai į Lietuvą atvyksta asmenys iš pietesnių šalių bei tikisi iš Lietuvos Viduržemio jūros temperamento, bet randa ramesnius individus bei paklausia, kodėl Lietuviai uždara tauta, tuomet Lietuviai pradeda aiškinti, kad čia atseit Sovietinio palikimo pasekmė bei suprask, kad mes ties šituo dirbame, kad šitą išnaikinti bei jei atvyktumėte kitais metais tai neva jau rasite siestą bei manjaną.

 

Lietuva istoriškai išgyveno ilgas Slaviškas okupacijas. Šios tautos iš esmės ekstravertiškos. Lietuvoje istoriškai vyko ne tik nutautinimas bet taip pat kultūrinis Lietuvių tautos orientaviumas tapti labiau panašiais į Slavus, šito pasekoje ekstravertais.

 

Lietuviai netapo ekstravertais, nors „pažanga“ buvo padaryta. Bet kas labiausiai įvyko – tai pas Lietuvius buvo įvarytas kompleksas, kad mūsų  temperamentas bei mūsų istorinė kultūra nėra gerai.

 

Laikas mūsų visuomenei atsikratyti šito okupantų primesto komplekso. Viskas su tradicine Lietuvių kultūra yra gerai. Šita yra tipiška klestėjimą kurianti Šiaurinės Europos kultūra. Mūsų Šiauriniai kaimynai lygiai tokie patys kaip mes. Jie šių bruožų nesigėdyja, o kaip tik juos sėkmingai panaudojo kurti labiausiai klestinčias šalis pasaulyje.

 

Lietuva turi daryti lygiai tą patį.

Facebook komentarai
});}(jQuery));