KONSERVATORIŲ 2020 M. SEIMO RINKIMŲ PROGRAMA VISUMOJE NEADEKVATI

TS

TS

KONSERVATORIŲ 2020 M. SEIMO RINKIMŲ PROGRAMA VISUMOJE NEADEKVATI

Prf.habil.dr. Gediminas Merkys

Konservatorių programoje yra gera mintis apie demokratijos kokybės deficitą Lietuvoje ir skubotą, nekokybišką teisėkūrą. Sprendžiant minėtus skaudulius, sveikos pilietinės-patriotinės jėgos lyg ir galėtų būsimame Seime bei Vyriausybėje būti sąjungininkais.

 

Deja, Konservatorių nuoširdumu sudėtinga patikėti. Pirma, Lietuvoje yra visiškai degradavusi teisėsauga, praktiškai visos jos grandys, ypač visų pakopų teismai ir prokuratūra, taip pat Kalėjimų departamentas. Policija degradavusi sąlyginai mažiau, tik ją klaikiai nureformavo Jo Didenybė S. Skvernelis, buvęs Generalinis komisaras ir Vidaus reikalų ministras.  Toliau, akivaizdžiai degradavusi yra STT, Valstybės kontrolė, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija VTEK, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, taip pat Valstybės garantuojama teisinės pagalbos tarnyba. Apie visų šių tarnybų ir institucijų veiklos disfunkciją, kaimiškai tariant, degradaciją, yra tonomis prirašiusi ir pranešusi netgi sisteminė (!) žiniasklaida. Skandalas po skandalo, pūlinys ant pūlinio… Kas sekė įvykius ir atitinkamą tematinį diskursą, VISKĄ gerai žino.

 

Toliau, beviltiškai degradavęs, išsigimęs yra vadinamasis „Visuomeninis transliuotojas“. Privačioms medijoms jis neįdomus, jos apie jį nerašo, netransliuoja. Apie savo paties nuopuolį „Visuomeninis transliuotojas“ irgi NIEKO netransliuoja. Visi argumentai ir piliečių totalaus nusivylimo Transliuotoju motyvai išsamiai išdėstyti nesisteminėje žiniasklaidoje, portaluose www.pozicija.org, www.propatria, www.tiesos.lt. Būta daugybė viešų kreipusį į Visas valdžias, kuriuos pasirašė iškilūs mokslininkai, signatarai, viešieji intelektualai.

 

Tam tikra prasme Konservatoriai net ir nebuvo tikroje, pilnoje opozicijoje, nes Visuomeninis transliuotojas ir LR teisingumo sistema neretai veikdavo kaip šios politinės jėgos ir jos tikrųjų „lėlininkų“ tarnaitė. Konservatorių programa primena ydingą ir pražūtingą gydymo planą, kuomet ligoniui ruošiamasi gydyti kraujospūdį, sudėti dantis, bet nenorima matyti ir gydyti gangrenuojančias kūno dalis.

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));