Policija siūlė 10 tūkst. eurų už melagingą liudijimą apie Vaido Milinio nužudymą

sadogauja

sadogauja

Policija siūlė 10 tūkst. eurų už melagingą liudijimą apie Vaido Milinio nužudymą

Lietuvos kriminalinio policijos biuro kūrėjas Alvydas Sadeckas (dešinėje) su savo augintiniais iš šio biuro. Itin profesionaliems komisarams iki šiol nepavyksta išaiškinti, kas nužudė V.Milinį, nors apkaltinti buvo bandoma daug nekaltų žmonių. Pats A.Sadeckas išgarsėjo Garliavos pedofilijos byloje savo itin profesionaliais patarimais – pvz., siūlė padaryti Laimai Stankūnaitei plastinę operaciją

 

Buvęs policininkas Edmundas Limantas LL papasakojo, kad po to, kai jis prisijungė prie žmonių, kurie norėjo apsaugoti Garliavoje gyvenančią Neringos Venckienės dukterėčią, buvę kolegos ėmė persekioti ir jį. Buvo reikalaujama duoti bet kokius parodymus arba ką nors liudyti prieš Neringą Venckienę, kad ji neva rengė daryti kažkokius nusikaltimus.

Jis atsisakė ir išvyko gyventi į užsienį. Po metų grįžo į Lietuvą ir įsidarbino darbininku vienoje Kauno įmonėje. Tačiau policija jo nepamiršo. Vieną dieną policiją iškratė įmonę, kurioje jis anksčiau dirbo. E.Limanto darbdavių policija paprašė paliudyti, kad jie neva matę V.Milinio lavoną tame ceche. E.LImantas suprato, kad policija bando jam „prisiūti“ šį nužudymą. Itin įdomu tai, kad net ir po to, kai darbdavys atsisakė melagingai liudyti, jam buvo pasiūlyta didelė pinigų sumą už tai, kad jis melagingai apkaltintų visiškai nekaltą žmogų.

 • Primink, kaip įsijungei į Drąsos kelio judėjimą?
 • Esu Edmundas Limantas. Pažinojau Drąsių Kedį nuo mokyklos laikų. Draugais nebuvome, tačiau kadangi jis buvo mano brolio klasiokas, tai Drąsių pažinojau tikrai gerai. Todėl ir vadinamuosiuose Garliavos įvykiuose aš aktyviai dalyvavau ir viską mačiau. Po to, kai Neringa Venckienė išvyko į JAV. Aš taip pat buvau išvykęs į užsienį. Grįžau 2011 m. pavasarį ir įsidarbinau vienoje firmoje Lietuvoje. Po kiek laiko man paskambino draugai iš kitos įmonės, kurioje jau seniai nebedirbau. Buvo praėję kokie du metai, kai aš joje nebedirbau, tačiau mano buvę bendradarbiai mane perspėjo, kad aš tikrai sėsiu į kalėjimą. Nelabai supratau, apie ką eina kalba, ir kodėl turėčiau sėsti. Pradėjau klausinėti, ir jie man papasakojo, kad į jų įmonę yra atvažiavusi policija.
 • Kaip ji vadinasi?
 • Jos neįvardinsiu, tačiau mano draugai man pasakė, kad yra atvažiavę policijos ekipažai, kinologai su šunimis. Man buvo labai keista – policija ėmė pirštų antspaudus ir pan. Po kiek laiko skambinau savo įmonės direktoriui, tačiau jis atsisakė su manimi kalbėti. Tada buvau nuvažiavęs prie tos įmonės ir kalbėjau su to pastato savininku.. Jis man papasakojo, kad buvo atvažiavusi policija, išvalė visą cechą, ieškojo pirštų antspaudų, ant grindų buvo nupieštas lavonas. Buvo nupieštos linijos, padarytos nuotraukos, sudėlioti skaičiukai. Ir tų žmonių policija prašė paliudyti, kad jie matė Milinio lavoną.
 • Ar Vaido Milinio?
 • Vardo jie neįvardino. Tačiau tą lavoną buvo nupiešę tame ceche. Įmonės vadovų buvo paprašyta paliudyti, kad jie matė lavoną. Jie nesuprato, kodėl turėtų duoti tokius parodymus, tačiau policininkai pasakė, kad neva aš labai anksti ateinu į darbą, vienas buvau tame ceche ir kodėl tada aš negalėjau vienas padaryti to nusikaltimo?

 

 • Jie norėjo tau inkriminuoti, kad neva nužudei Vaidą Milinį?
 • Taip, ir jie kažkodėl man paminėjo kažkokią geležinkelio pervažą. Nieko nesupratau, tačiau paskui mano darbdaviai buvo dar kartą kviečiami į apklausas policijoje Kaune. Paskui, kiek girdėjau, jiems buvo siūloma nemaža pinigų suma, kad jie melagingai liudytų, tačiau jie ir tam nepasidavė.
 • Kiek girdėjau, kad buvo siūloma apie 10 tūkst. eurų?
 • Taip, panašiai. Ir tada tie žmonės, kurie buvo kviečiami melagingai paliudyti, man pasakė, kad jis klausė policijos, kaip gali melagingai liudyti prieš žmogų, su kuriuo palaiko šiltus santykius, t.y. su manimi. Džiaugiuosi, kad dar liko tokių žmonių, kurie dar drįsta nepaklūsti tai sistemai ir kurių negali papirkti pinigais. Nes jeigu jie būtų sutikę, ir davę melagingus parodymus, tai aš tikrai būčiau ilgai sėdėjęs kalėjime.
 • O kodėl pasirinko būtent jus?
 • Aš dažnai juokiausi, kai visi žmonės, kurie buvo Garliavos įvykiuose, visi gavo baudas. Nors manęs Klonio gatvėje daug kas vengdavo, sakydavo, kad šitas buvęs policininkas, ir kad ša matyt esu čia infiltruotas. Todėl Garliavoje buvau laikomas kaip policijos atstovas, kuris būtų naudingas kitai pusei. Tačiau iš tikrųjų toks niekada nebuvau ir nebūsiu.
 • Kitaip sakant, tie jūsų buvę darbdaviai atsisakė melagingai liudyti?
 • Baigsiu mintį – aš juokiausi iš tų, kurie gavo baudas, tačiau nesupratau, kad man yra parengtas žymiai didesnės atoveiksmis dėl įvykių Klonio gatvėje.
 • Tačiau ar jus policija apklausinėjo dėl tų įvykių ir ką nors siūlė?
 • Ne, nors po pirmo bandymo atimti mergaitę mane apklausinėjo keli policininkai, ir galų gale jie man pasiūlė, kad nors ką nors paliudyčiau prieš Neringą.
 • Ką?
 • Nebuvo pasakyta, nes jie kalbėjo labai atsargiai. Tačiau jie sakė, kad jeigu buvau Klonio gatvėje, tai turiu įvardinti pedofilus vardais ir pavardėmis. Atsakiau, kad tai jūsų darbas.
 • Ką jie siūlė mainais už melagingus parodymus prieš Venckienę?
 • Jie man pasakė, ar aš nenoriu gyventi taip, kaip Keršys ir Kuprevičius? Nes visa ši byla yra ne byla, o parodija. Kai sėdėjau teisme, tai mačiau kokia tai nesąmonė. Pvz., teisme buvo įrodinėjama, kad mergaitė išėjo su mama už rankučių susikabinusios. Teisme man sakė, kad rodyčiau pagarbą, tada atsakiau, kokią aš galiu rodyti pagarbą, kai matau tokį absurdo spektaklį?
 • Jūs minėjote, kad kai įstojote į policijos mokyklą, viršininko buvote pasveikinti kaip įstoję į galingiausią mafijos organizaciją?
 • Įstojau į Kauno policijos mokyklą ir rugsėjį mes pirmą kartą visi surinkome į aktų salę. Vienas mokyklos vadovų, majoras, mums pasveikino įstojus į pačią galingiausią mafijos organizaciją, nes galingesnes mafijos, kaip teisinė sistemą, nėra. Tik dabar supratau, kad tai buvo tiesiogiai pasakyta, kas yra kas.

 

 

Kokią plastinę operaciją A. Sadeckas pasiūlytų mergaitei?

 

Paskelbta: 2013-05-23 22:11 Autorius: ekspertai.eu

Alvydas Sadeckas

Alvydas Sadeckas

Žiniasklaida praneša, esą, Laimutė Stankūnaitė artimiausiu metu gali išvykti į užsienį su mažamete dukra, kuri buvo pripažinta nukentėjusiąja pedofilijos byloje, kol teismas nusprendė, kad jokios pedofilijos nebuvo.

Anot „Info TV“ šaltinių, L. Stankūnaitė sakė, jog tai poros savaičių klausimas.

Šiuo klausimu pasisakė ir buvęs kriminalinės policijos vyriausiasis komisaras, buvęs Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas bei vienas įmonės „Ekskomisarų biuras” steigėjų Alvydas Sadeckas, kuris užsiminė ir apie teorinę plastinės operacijos galimybę.

„… apsauga gali būti užtikrinama ir užsienio valstybėse. Įstatymas numato identifikacijos pakeitimą, dokumentų pakeitimą, netgi ir galimas plastines operacijas ir taip toliau“, – „Info TV“ žurnalistams pasakojo A. Sadeckas.

ekspertai.eu komentaras3 07

Hm. Ir kodėl čia prisimena dienraštyje „Lietuvos žinios” spausdintas straipsnis „Pedofilai: jie kol kas laimi”? Ir ypač šita vieta apie šešis kartus teistą pedofilą Leonidą Gotlibą, turėjusį įspūdingą klientų ratą, kuris niekada taip ir nebuvo nustatytas: „Žiniasklaidoje sklando versija, jog teisėjas Vytautas Kastytis Antanėlis (šiuo metu dirbantis advokatu) bylą įslaptino todėl, kad joje figūravo vieno garsaus politiko, susijusio su specialiosiomis tarnybomis ir ekskomisarais, pavardė.”

O kalbant rimtai, įdomu, kokią plastinę operaciją A. Sadeckas pasiūlytų mažametei mergaitei?

Facebook komentarai
});}(jQuery));