Užkimštos burnos, sekantis žingsnis – minčių kontrolė

aurelijus-veryga-85038669

aurelijus-veryga-85038669

Kaukės – įžanga į  minčių kontrolę

 

Aurimas Drižius

 

 

Į LL klausimus atsakė PROF. HABIL. DR. DOC. Eduardas Vaitkus:

 • Jūs minėjote, kad kaukės reikalingos tik tam, kad laikyti žmones baimėje?
 • Taip, tam, kad palaikyti įtampą ir tai yra politinis sprendimas. Tačiau noriu, kad suprastumėte teisingai – jeigu tu nors kiek sergi, tai kaukė reikalinga tam, kad apsaugoti kitus. Tačiau jeigu tu jautiesi visiškai sveikas, tai nesuprantu, kam jos reikalingos. Nors dabar sakoma, kad mes visi privalome nešioti kaukes ir tada aš sakau – tai yra politinis sprendimas tam, kad palaikyti baimę ir įtampą, skatinti nerimą.
 • O tai kodėl valdžiai reikia laikyti piliečius baimėje?
 • Aš turiu savo subjektyvią nuomonę, kurios negaliu pagrįsti faktais. Tačiau manau, kad tai, kas vyksta, yra globalus pasaulinis reikalas. Nes kapitalizmas, kaip sistema, persiformuoja į kažką kitą. Vienas pagrindinių kapitalizmo principų buvo tas, kad kapitalas neša pelną. Tai buvo žinoma dar nuo Markso laikų. Tačiau dabar finansinis kapitalas, kaip viena didelė kapitalo dalis, jau nebeneša pelno. Paskolos yra dalinamos už minusines palūkanas. Tai rodo, kad kapitalizmo, kaip sistemos, kai kurie esminiai dėsniai sunyko ir turi atsirasti kažkas naujo. Aišku, kad tai vyksta globaliai, o ne Lietuvos mastu. Anksčiau sakydavo, kad reikia karo ir po karo ekonomiką mes perskirstome, nuosavybę pertvarkome. Dabar, ko gero, daro tą patį, tačiau, ačiū Dievui, be karo. Didžioji Britanija neseniai paskelbė, kad jos BVP per 2008-2009 m. , kai vyko pasaulinė krizė, nukrito 2 proc. tai buvo siaubas, kiek daug. Dabar ką tik paskelbta, kad BVP sumažėjo 20 proc. Tai didžiausias skaičius nuo 1955 m., kai BVP buvo pradėtas skaičiuoti kas tris mėnesius. Kitaip sakant, buvo sustabdyta viso pasaulio ekonomika, automatiškai persiskirstė finansiniai srautai ir kai kam tai buvo ypatingai naudinga. Klausimas kyla toks – ar tam procesui kažkas vadovauja ir ar kažkas tą procesą dirbtinai sukūrė. Nes tas virusas galėjo atsirasti visiškai natūraliai. Tačiau šioje vietoje tai visai nesvarbu – ar jis sukurtas dirbtinai, ar tiesiog netyčia įvyko procesas ir mes juo pasinaudojome.
 • Sakote, kad pandemija yra tiesiog mechanizmas pasiekti kažkokį kitą tikslą?
 • Nors neturiu visos informacijos, tačiau neabejotinai žinau, kad britų ypatingai prestižinis žurnalas „Nature“ dar 2015 m. paskelbė straipsnį, kad „mums pavyko  laboratorijoje sukurti koroną virusą, kuris gali infekuoti žmogaus ląsteles. Mokslininkai pasidalino savo pasiekimais, tačiau šių metų kovo mėnesį tas pats žurnalas parašė, kad dabartinis virusas yra laboratorijoje sukurtas.  Koks skirtumas, ar jis dirbtinai sukurtas ir ar tyčia ar netyčia paleistas? O gal tas virusas natūraliai atsirado? Svarbu, kokios pasekmės. Ir kaip pasaulio galingieji išnaudoja tas pasekmes vieniems ar kitiems tikslams. Sustabdytas žmonių judėjimas, o kintiečiai pademonstravo, kad jie moka sekti visus žmones. Dronai atpažįsta žmones gatvėse, nors jie ir su kaukėmis. Kinijoje vyksta totalus visų žmonių sekimas – tai puikus pasipraktikavimas, kaip reikia visus kontroliuoti ir kaip tai technologiškai įgyvendinti.  Kitas dalykai, kad kinai per šią krizę puikiai pademonstravo, kad jų politinė – ekonominė sistema susitvarkė su tuo virusu. Palyginus su Vakarų pasauliu, kuris labai giriasi prieš Kiniją.
 • Tačiau Kinija ne demokratinė valstybė, kaip ji gali geriau tvarkytis už Vakarus?
 • Tai ir klausimas, kuri sistema geriau veikia, nes pagrindiniai kapitalizmo principai yra sugriauti, kapitalas nebeneša pelno. Kapitalas visą laiką nešė pelną, o dabar procesas sustojo. Anksčiau tai buvo sprendžiama karais. Dabar viskas pasikeitė, tačiau turto koncentracija nedidelio skaičiaus žmonių rankose tik padidėjo.  JAV palygino – 2000 m. vidutiniškai atlyginimas buvo 30 tūkst. dolerių, o 2020 m. – 35 tūkst. Tačiau vidutinė namo kaina per 20 metų padidėjo nuo 150 tūkst. iki 330 tūkst. dolerių. Tai reiškia, kad per 20 metų vidutinė klasė nuskurdo dvigubai, nes namui nusipirkti jiems dabar reikia dirbti 10 metų, o anksčiau – tik penkis. Reiškia, kad vidurinė klasė traukiasi ir mes artėjame prie sistemos, kai bus tik turtingieji ir ubagai. Iki šiol Vakaruose dominavo vidurinė klasė, o dabar tai baigėsi. Žinoma, kad Kinija, kaip ir Singapūras, nėra demokratinės valstybės, tačiau puikiai veikia.
 • Norite pasakyti, kad tas modelis su demokratija ir laisvais rinkimais jau yra atgyvenęs?
 • Per šitą epizodą, kapitalizmo žlugimą,  arba kapitalizmo transformaciją į kažką kitą, pasaulio galingieji ir sprendžia, kaip toliau judėti visam pasauliui ir kokie atsiras nauji prioritetai.
 • Taip, bet kažkodėl Lietuvos vyriausybė labai stengiasi įgyvendinti šias pasaulines direktyvas, nors kaimyninės šalis jų nepaiso?
 • Amerikiečiai neslepia, kad jie siekia, kad Rytų ir Centrinės Europos šalys būtų jų vasalų valstybės. Ir Lietuva yra akivaizdi JAV vasalė, nes net prieš dvi dienas mes matėme, kaip 24 ES šalys pasipriešino JAV grasinimams dėl rusiškų dujų, o Lietuva atrodo nepasirašė. Reiškia, kad net ES viduje Lietuva atstovauja JAV interesus.  Juk net ANT buvo sukurtas tam, kad „US in, Germany under, USSR out“ (JAV viduje, Vokietija po, SSSR – už ) . Todėl Lietuva vykdo JAV politiką ES viduje.
 • Taip, tačiau gal tai išmintinga, nes geriau turėti draugą JAV o ne pvz., Vokietiją?
 • Kai Vokietijos ministras sako, kad NATO manevrai nieko gero neatneša, Lietuva loja pagal JAV užsakymą.  Gal jūs nežinote, kad JAV numetė dvi atomines bombas ant taikių Japonijos miestų tada, kai nebuvo jokio karinio būtinumo.
 • Nesutinku, nes JAV buvo gaila guldyti savo kareivius puolant Japoniją?
 • Stop, tai yra melas. Paimkite dokumentus, nes jie sako, kad bėgant metams, didėja ir JAV skaičiuojamų žūčių skaičius, jeigu ji būtų puolusi Japoniją. Todėl tai yra melas. Jūs žinote, kodėl prasidėjo Vietnamo karas – nes JAV melagingai apkaltino, kad vietnamiečiai užpuolė JAV laivus. Tada žuvo apie 1 mln. vietnamiečių, ir net McCain savo knygoje rašė, kad jis nekenčia vietnamiečių ir kol bus gyvas, jų nekęs. Todėl aš ir sakau, kad JAV dabar elgiasi panašiai, kaip ir SSSR pačiais blogiausiais laikais. O mes Europoje turėtume būti atsvara, tačiau mes esame JAV vasalai be diskusijų lojame pagal JAV komandas. Mūsų valdžia pasirinko tokią kryptį. Todėl ir pandemijos metu Lietuva vykdo globalines komandas.
 • Veryga šiandien paskelbs, kad visi žmonėms vaikščios gatvėmis užkimštomis burnomis – artėjame prie totalios diktatūros?
 • Šioje vietoje visai pritariu, nes jeigu mes būtume tie, kurie valdo žmones, tai pirmiausiai mums reikėtų atpratinti  tą bandą nuo savo teisių. Kai mūsų konstitucines teisės judėti kur mes norime apribojo, tai mes visi tylėjome. Koks skirtumas, kad negalime niekur išvažiuoti? Tada valdžia nusprendė toliau pasipraktikuoti ir pažiūrėti, kur yra tolerancijos ribos. Taip mes visi po kokių penkerių metų pamatysime, kad natūralu, kad valdžiai viskas apie mane žinoma pagal mano akis ir mano kūno judesius. Ir aš manau, kad paskui prasidės minčių kontrolė. Nors dabar jos nėra kaip padaryti, tačiau technologijos tobulėja. Bus įvestas 5G ryšys ir tada bus įvesta minčių kontrolė. Man baisiai patinka, kaip buvo išreklamuoti gėjai pasaulyje. Nes AIDS pačioje pradžioje vadinosi visaip kitaip. Prieš 40 metų valdžia pasamdė du vyrukus – vienas buvo neurobiologas, kitas – marketingo specialistas. Ir jie sukūrė metodiką, kaip išpopuliarinti gėjus. Jeigu anksčiau sakydavo, kad jie ištvirkėliai, nes turi šimtus seksualinių partnerių, ir taip jiems ir reikia, kad pasigavo AIDS, kad tai Dievo bausmė. Tačiau du vyrukai šį požiūrį pakeitė taip, kad dabar vidutinis amerikietis kažką išgirsta apie gėjus, ir viduje pagalvoja apie juos kažką negerai. Tačiau čia pat susigėsta, kad taip pagalvoja. Paskui tie vyrukai dar parašė knygą, kurioje prisipažino, kad jiems nesvarbu, ar tai, kad jie parašė, yra tiesa. Svarbu tai, kad tai turėtų psichologinį poveikį.
 • Norite pasakyti, kad nesvarbu, kas laimės Seimo rinkimus, Lietuvoje niekas nepasikeis?
 • Vengrijos pavyzdys duoda šiokių tokių vilčių, kad kažkas gali pasikeisti. Nes vengrai nešoka pagal ES globalistų dūdelę. Ir jeigu tokių, kaip vengrai, atsirastų daugiau, susidarytų kritinė masė, ir viskas pasikeistų. Tuo labiau, kad kapitalizmas ima braškėti ir ta sistema turi veikti kažkaip kitaip. Man patinka Henry Ford išsireiškimas – dar 1907 m. jis parašė, kad jeigu žmonės suvoktų, kaip jie yra apgaudinėjami ir pavergti finansinės sistemos, tai revoliucija nesulauktų ryto, žmonės sukiltų dar naktį. O grįžtant prie Lietuvos, tai man įdomu, kad Lietuvos finansų ministru dirbo Šedžius, kuris baigė chemijos mokslus Maskvoje. Baigęs mokslus, įsidarbino laborantu. Tai puikiausias pavyzdys – Šedžiui reikėjo tik vykdyti visus nurodymus, ir kadangi jis tai puikiai vykdė, buvo paskirtas į ES audito rūmus.  Lietuvoje savo nuomonės negali turėti – mes esame vasalų valstybė. Aš vis kartoju Berny Sanderso žodžius – po Trampo finansų reformos iš 337 mln. JAV gyventojų 330 mln. per dešimt metų sutaupys po 1000 dolerių, o 300 tūkst.  sutaupys po 2 mln. dolerių. Tai atsakymas, kas valdo pasaulį. To 0,001 proc. gyventojų, kurie uždirbs daugiausiai iš reformos, interesai yra prilyginti JAV interesams.
Facebook komentarai
});}(jQuery));