„Karantinas yra daug žalingesnis už patį korona virusą“, – teigia profesorius Eduardas Vaitkus

116875516_10217560437501467_7703095865948087407_n

116875516_10217560437501467_7703095865948087407_n

 

„Karantinas yra daug žalingesnis už patį korona virusą“, – teigia profesorius Eduardas Vaitkus

 

Jis mano, kad kaukės nešiojimas yra politinis sprendimas žmonių nerimui sukelti

karantinas

 

Profesorius habil. dr. doc. hematologas Eduardas Vaitkus spaudos konferencijoje Seime išsakė savo komentarus, susijusius su tuo, kas vyksta su šia vadinama pandemija.

 

Manau, kad pirmiausia reikia išaiškinti sąvokas. Ką reiškia, kad žmogus serga –matyt, tai, kad jis kosti ir turi temperatūros, yra tam tikri klinikiniai simptomai ir arba yra tam tikri laboratoriniai pokyčiai. Pvz., žmogui nustatomas meningokokas. Tada daktarai sako, kad šie ligos požymiai yra charakteringi meningokoko injekcijai.

Kita sąvoka – viruso nešiojimas. Lietuvoje apie 50-60 proc. žmonių turi meningokoko bakteriją savo kūne, tačiau šia liga niekada neserga. Tačiau kūne turi tą bakteriją ir su ja sugyvena. Jie yra viruso nešiotojai, tačiau ja neserga. Lietuvoje mums sako, kad mes bijome korona viruso ir jis kažkoks labai specifinis. Pasižiūrėjau šios dienos duomenimis, Lietuvoje yra 2067 žmonės, kurie yra infekuoti koronos viruso. Tačiau šis skaičius visiškai nieko nesako. Jis nesako, kiek žmonių sirgo tuo virusu arba kiek serga. Jis nesako, kiek žmonių serga lengva viruso forma, kiek – sunkia. Šis skaičius nesako, kiek žmonių serga, o kiek yra viruso nešiotojai, ir jie net nežino, kad yra nešiotojai. Todėl tas skaičius – oi, Lietuvoje susirgo 2000 žmonių, o mūsų masių dezinformavimo priemonės apie tai ir nuolat rašo. Neva susirgo toks didelis skaičius ir todėl mums reikia ką daryti?

Mūsų valdžia priima ne stebuklingus sprendimus, o daro taip, kaip visame pasaulyje, pagal bendrą komandą – jie įveda karantiną ir drastiškai sumažina sveikatos paslaugų skaičių visiems gyventojams. Klausimas kiekvienam blaiviam mąstančiam žmogui turėtų būti toks – ar šitoks vadinamas korona viruso gydymas yra žalingesnis už patį  virusą, ar jis yra labai naudingas? Aš beveik neabejoju, kad politine prasme, nesvarbu, kokie bus rezultatai, tai bus pateikta kaip pergalė, ir kad „mes nugalėjome virusą“. Nes neva, jeigu ne mes, tai žmonių būtų susirgę ir numirę dešimt kartų daugiau. Tačiau šioje vietoje elementariai protaujančiam žmogui turi kilti klausimas – Lietuvoje buvo įvestas karantinas, sustabdyta dalis ekonomikos, apribotos žmonių teisės tada, kai buvo tam tikras susirgusių žmonių skaičius. O karantinas buvo sušvelnintas tada, kai susirgusių skaičius buvo du kartus didesnis, nei tada, kai jis buvo įvestas. Kaip tai gali būti? Karantinas sušvelninamas tada, kai du kartus padidėjo sergančių korona skaičius. Aš žinau, kaip man demagogiškai mediciniškai galima atsakyti į šį klausimą, tačiau aš kalbu apie blaivų protą. Jeigu įvedėme karantiną tada, kai sergančių skaičius buvo mažesnis, nei tada, kai mes jį atleidome, tai čia kažkas nelogiška.

Dar vienas dalykas, dėl kurio žmonės turėtų susimąstyti – žmogus miršta dėl traumos. Arba kitas pavyzdys, kuris buvo aprašytas – nužudytas žmogus buvo ištirtas, ar pas jį nebuvo viruso. Kodėl nekyla klausimas – koks tikslas nustatinėti žmogui, kuris nužudytas, ar jis nesirgo korona virusu? JAV šeši žmonės buvo nušauti, tačiau vėliau patikrinti dėl koronos, ir aukos buvo priskirtos korona virusui. Kam to reikia? Kitas klausimas – virusas nustatomas atliekant genetinį testą. Tai labai jautrus testas ir labai tikslus – 99,9 proc. tikslus. Tačiau mūsų valdžia niekur neparašė, ar visose laboratorijose yra naudojami vienodi regentai, ar vienoda paklaida. Apie tai nieko neskelbiama ir todėl nežinoma, kokiam skaičiui klaidinai nustatytas korona virusas. O ką reiškia tas skaičius 2000 susirgusių? Tai reiškia, kad mums visiems turi būti baisu.

 

politika

Mums privalo būti baisu, todėl kaukes reikia nešioti, nes jos sukels įtampą ir nerimą. Jos reikalingos tik todėl. Juk jeigu žmogus serga, tai geriau sirgti namuose ir jis tą kaukę užsidės tada, jeigu būtinai reikia kažkur eiti. Kaukės nešiojimas yra politinis klausimas nerimui sukelti. Tada, žinoma, šios kaukės reikalingos. Dabar dėl mirčių. Jau medicinos studentai trečiame kurse žino, kad ligoniui yra nustatoma pagrindinė liga, ir gretutinės ligos. Pvz., – žmogus mirė nuo infarkto, tai pagrindinė liga, o gretutinė – tulžies pūslės akmenligė. Aš vis kartoju – Didžiosios Britanijos vyriausybė nemeluoja – jie parašė : „žmonės, kurie mirė, ir pas kuriuos rastas korona virusas“. Tačiau jie niekada nesako, kad žmogus mirė nuo korona viruso. Tai gali būti ir pagrindinė mirties priežastis, tačiau gali būti ir gretutinė patologija. Arba tiesiog viruso nešiojimas, neturintis nieko bendro su mirties priežastimi.

Lietuvoje šios infekcijos akivaizdoje elgiasi pagal nurodymus iš kažkur kitur ir mūsų valdžia gieda bendrame chore dėl kažkokio pasaulinio intereso. Tam tikrų asmenų ar grupuočių. Dar vienas pastebėjimas – dėl Švedijos. Neva pateikiama, kiek ten daug mirčių milijonui gyventojų. Siaubas, kokia padėtis Švedijoje. Tačiau tie Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis man sako, kad Švedijoje nuo viruso arba su virusu mirusių žmonių yra du kartus mažiau, nei Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ar Italijoje. Italus visus namie uždarė karantinas. Švedai jokio karantino neįsivedė ir niekaip neapribojo žmonių judėjimo. Nepaisant to – Švedijoje du kartus mažiau mirčių. Todėl kyla klausimas – kodėl mūsų valdžia pateikia Švediją kaip blogą pavyzdį, nors ten mirčių – du kartus mažiau? Tada įjungiama tokia metodika – jeigu, pvz., milijonui gyventojų susirgo 1000 žmonių ir visi jie numirė. O kitoje šalyje susirgo 100 tūkst. ir numirė tūkstantis. Mirtingumas nuo koronos bus tas pats. Medicinoje dar yra toks terminas surogatiniai markeriai – jie naudojami, kai reikia ką nors paslėpti. Nes nesvarbu, ar tai, ką mes skelbiame, yra tiesa. Svarbu, kad tai turėtų psichologinį poveikį.

Dar viena pastaba – aš kažkada buvau Europos antikorupcinio centro sveikatos srityje vienas iš kūrėjų. Iš to, ką aš galiu paliudyti apie dabartinį periodą – jis yra puikus korupcinio uždarbio prasme. Na o mūsų gražusis Veryga, žinoma, nieko nežino apie tai, kad 92 proc. sveikatos sistemos pirkimų vykdomi be konkurso. Ir 40 proc. užsakymų gauna specialiai tam ką tik sukurtos kompanijos. Tai kad naudokitės proga – pinigai plaukia, tereikia juos pasiimti ir pasidalinti. Europoje yra tokie skaičiukai – skaičiuojama, kad sveikatos apsaugos sistemoje per dieną pavagiama apie 1 mlrd. Eurų, arba apie 350 mlrd. Eurų per metus. Na, o Verygos ir viceministrės pavyzdys rodo tik tai – nu ką darysi, proga pasitaikė, reikia ja pasinaudoti. Žodžiu, ta koronos viruso sukelta situacija gali atrodyti visiškai skirtingai įvairiais aspektais. O mūsų valdžia elgiasi pagal komandą iš užsienio ir nerodo jokios politinės valios : „juk ir mums gyventi reikia“. Ir kai jaunas vyrukas uždirba 300 tūkst. eurų, tai tik ačiū virusui, ačiū, kad jis yra.

Facebook komentarai
});}(jQuery));