Lukiškių aikštėje – fekalijų fontanas

fekalijos

fekalijos

Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi! Ko ir reikėjo tikėtis – ligų užkrato ir fekalinės taršos šaltinis pačioje sostinės širdyje

Kai buvo pranešta, kad Lukiškių aikštėje atsiras fontanas – labai nudžiugau. Tokio tipo dekoratyviniai įrenginiai yra Europos miestų ir parkų puošimo klasika. Galvojau, bus gražus fontanas, aplink kurį bus suoliukai ar kėdės, kuriuose sėdėdami miestiečiai galės grožėtis vandens čiurkšlėmis karštomis vasaros dienomis bei vakarais.

Tačiau kai pamačiau tą keistą įrenginį, labiau primenantį ne iki galo įrengtą automobilių plovyklą, nustebau. Nuostaba dar padidėjo, kuomet išvydau, jog šį vandens purškimo įrenginį leidžiama naudoti, kaip vaikų ir šunų prausyklą.

Ne, tokių apsiprausimo įrenginių irgi reikia – tačiau jiems tikrai ne vieta reprezentacinėje sostinės aikštėje. Jau nekalbant apie tai, kad pirčių, baseinų, dušinių ir šunų prausyklų sanitarijos priežiūra kardinaliai skiriasi nuo dekoratyvinių fontanų normų.

Fontanuose pagrindinis taršos šaltinis yra monetos, kurias turistai mėto į vandenį, tikėdamiesi sugrįžti į šį puikų miestą.

Su vaikų ir šunų prausyklomis situacija kita. Ypač turint omenyje nūdienos supermamyčių, supertėvelių bei šunų savininkų mentalitetą, linkusį leisti daryti savo augintiniams viską, ką tik jie pageidauja. Net ir atlikti didelius ar mažus reikaliukus į „fontaną”.

Būtent tokio požiūrio pasekmes ir užfiksavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento specialistai, patys pakraupę nuo to, ką užfiksavo tyrimų rezultatai.

Ta vaikų ir šunų prausykla Lukiškių aikštėje tikrovėje tėra fekalijų ir išmatų fontanas, keliantis grėsmę aplinkai ir gyventojų saugumui!

Pirmiausia, tų pačių vaikų, kuriuos praustis kartu su kitais augintiniais atveda jų tėveliai. Nes fekalizuoti aerozoliai yra ypač pavojingi vaikiškiems plaučiams. Senukams irgi, bet man neteko regėti tame fontane besiturškiančių pensininkų.

O štai vaikų ir šunų – aibė!

Vienžo, belieka tikėtis, kad Seimo priimtas įstatymas dėl Lukiškių aikštės bus ryžtingai ir nuosekliai įgyvendintas.

Tikiuosi dar išvysti toje vietoje didingą fontaną, supantį ne mažiau didingą Vyčio monumentą. Kuriuo galima grožėtis, džiaugtis – ir kuriame kategoriškai negalima praustis, tuštintis ir maudyti šunų!

O kol kas bent jau purškiklius dezinfekuokite ir chlorkos papilkite. Vardan vaikų bei šunų sveikatos.

Šaltiniai ir nuorodos:
—————————-
https://www.alfa.lt/…/sveikatos-specialistai-ragina-nutrauk…

https://www.tv3.lt/…/uzterstas-lukiskiu-aikstes-fontanas-ra…

https://www.delfi.lt/…/lukiskiu-aikstes-fontanas-uzterstas-…

Facebook komentarai
});}(jQuery));