Naglis Šulija : Apie Saturną, baimę, draudimus ir vieną sveikatos ministrą

saturnas

saturnas

 

Apie Saturną, baimę, draudimus ir vieną sveikatos ministrą

Naglis ŠULIJA

UUUŽŽŽDRAUST! – po 2016 metų rinkimų nuskambėjo per visą Lietuvą. Ne pamokyti kaip, ne parodyti, ne įkvėpti pavyzdžiais, ne – uždraust. Ir tuo metu paskelbtas vienas uždraudimas, kaip ir vėliau atėję kiti uždraudimai susiję su vienu asmeniu – mūsų dabartiniu sveikatos minstru. Kodėl jis toks uždraudėjas?

Už draudimus, ribojimus, neleidimus, discipliną, aiškias griežtas ribojančias taisykles ir panašius dalykus Zodiako rate ir mūsų gyvenime atsako Saturnas. Šią vasarą jis puikiai matyti plika akimi – temstant pietinėje dangaus dalyje įsižiebia du ryškūs taškai – ryškesnis Jupiteris ir į kairę nuo jo – ne toks ryškus Saturnas. Akivaizdu, kad Aurelijaus Verygos horoskope Saturnas yra labai svarbus. Tai patvirtina ir žinomi faktai – mūsų sveikatos ministras yra apribojęs ir pats save (yra abstinentas).

Panagrinėkime atidžiau, bet prieš tai – viena remarka: aš nežinau tikrojo A.Verygos horoskopo, nes tam reikia žinoti tikrąjį jo gimimo laiką. Viešai žinoma yra tiktai jo gimimo data – Vikipedijoje rašoma, kad tai 1976 08 08. Jos mums visiškai pakaks. Iš šios datos yra ne tik aišku, kad A. Veryga yra gimęs po Liūto ženklu, bet kad Liūto ženkle gimimo metu buvo ir Saturnas (jau vien dėl to A.Veryga yra Liūtas – uždraudėjas). Maža to, jis buvo šalia nepaprastai įdomios žvaigždės Prezepos.

Iš tikrųjų Prezepa – net ne žvaigždė, o padrikasis žvaigždžių spiečius. Lietuvoje, dėl jos atmosferos sąlygų, ji matoma prastai ir retai, o kalnuose ar jūroje, kur oras daug švarenis, ji matoma kaip netaisyklingos formos ūkas. Antikos graikai jį taip ir vadino – Nephelion, arba Mažasis debesis. Taip pat jis vadinamas Ėdžiomis, Aviliu, o dabarties astronomai jį žino kaip ūką M44.

Dabar atsiverskime puikios vokiečių astrologės Elizabet Ebertin (1880 – 1944) knygą „Nejudančios žvaigždės“. Apie Prezepą be kita ko rašoma, kad ji ne tik didina jautrumą infekcinėms ligoms, bet ir ir „provokuoja tendenciją persivalgyti, piktnaudžiavimą delikatesniais valgiais, alkoholiniais gėrimais, potraukį narkotinėms medžiagoms, pavyzdžiui tabakui“. Grįžkime prie Vikipedijos. Čia rašoma, kad A. Veryga 2004 m. baigė rezidentūrą ir įgijo psichiatrijos gydytojo kvalifikaciją. Tais pačiais metais suteiktas biomedicinos mokslų daktaro laipsnis (disertacijos tema: „Priklausomybės nuo tabako epidemiologinės situacijos bei pagalbos metantiems rūkyti efektyvumo įvertinimas“). Iš tiesų visa A.Verygos karjera ir visas jo profesinis gyvenimas yra susijęs su kova prieš rūkymą, o kaip jis kovojo su tauriaisiais ir ne tik tauriaisiais gėrimais visi prisimenam kuo puikiausiai.

Dabar reikia padaryti veiksmą 1+1. Viena vertus, žmogus instinktyviai jaučia Prezepos diktuojamą grėsmę – grėsmę, kurią kelia nikotinas, etilo alkoholis, tabakas bei panašūs dalykai ir veikia jų atžvilgiu taip, kaip diktuoja Saturnas – draudžia ir riboja. Jo atveju – liūtiškai paprastai, aiškiai ir skambiai, kaip kozirių tūzu per stalą – uždraust, ir taškas (Valančiaus draugija nervingai gniaužydama kepurę kaltai žiūri sau į kojų pirštus). Užkrečiamų ligų atžvilgiu irgi tas pat – uždraust judėti, visiems namo, ir karantinas, karantinas, karantinas. Vėl taip, kaip diktuoja Saturnas Liūto ženkle – paprastai, be niuansų: pliaukšt – ir baigta. Ir nepamirškime, kad baimė – tai įrankis, kuriuo Saturnas (todėl ir stipraus veiklaus Saturno savo horoskope šeimininkas A.Veryga) mielai naudojasi. Dėl efektyvumo.

Išvados gali būti kelios. Pirmoji – gana ironiška: mūsų psichiatras instinktyviai jaučia asmeninę grėsmę matydamas cigaretę ar vyno butelį, uždraudė prie jų prisiliesti pats sau ir nuoširdžiai mano, kad visi kiti valstybės gyventojai turėtų galvoti ir gyvenimą jausti taip pat. O kadangi gyvenimas rodo, kad jie kažkodėl taip nemano ir nejaučia, A.Veryga naudodamasis tarnybine padėtimi apribojo visų kitų žmonių galimybes prie jų prieiti. Arba galima pasakyti paprastai – savo pasaulėvaizdį psichiatras suprojektavo į visą valstybę, nes mano, kad tai yra gera.

Antroji – irgi ironiška: paskaičius Vikipediją yra aišku, kad Liūtas A.Veryga yra klasikinis karjeros žmogus, valdininkas, visą gyvenimą menkai matomas, mažai kam žinomas, bet atkakliai kilęs karjeros laiptais. Pakilo iki ministro. Ir čia pyst – Viešpaties palaima: atėjo pandemija. Ir prasidėjo: atsikeli ryte – kameros, mikrofonai, diktofonai, eini iš darbo vakare – kameros, diktofonai, mikrofonai. Kitą dieną vėl tas pat. Ir taip diena dienon keturis mėnesius! Visas dėmesys Liūtui, kuris per visą gyvenimą jo tiek neturėjo! Kiekvienas Liūtas aplinkos dėmesyje maudosi kaip gražuolė sūkurinėje SPA vonioje, o čia net keturi mėnesiai ištisinio kaifo! Taip galima ne tik žvaigžde pasijusti, bet beveik dievybe… Tokia dievybe, kuri iš pradžių uždraudžia kažką visiems svarbaus, beveik pasmaugia, o po kurio laiko kažką leidžia. Po to dar kažką leidžia. Po kelių dienų vėl leidžia. Ir sulig kiekvienu tokiu kažko leidimu Liūtas A.Veryga sulaukia dėmesio – labai protinga taktika siekiant populiarumo. Todėl galime būti tikri – A.Veryga pamokas išmoko ir būdų pritraukti dėmesio sau ir savo partijai dabar tikrai ras.

Trečioji išvada apie ateitį, todėl dabar – truputis astrologijos teorijos. Visos planetos (išskyrus Šviesulius) juda Zodiako ratu pirmyn, stabteli, kurį laiką juda atgal, vėl sustoja ir tuomet nužygiuoja pirmyn. Kitaip tariant, planetos kartkartėmis padaro matematiškai nesunkiai apskaičiuojamą kilpą. Ir štai, 2021 metais Saturnas nupieš tokią kilpą Vandenio ženkle, tai yra vietoje, kuri yra tiesiai prieš tą, kurioje buvo A.Verygos gimimo metu. Įvyks vadinamoji Saturno (gimimo metu) – Saturno (tranzitinio) opozicija. Kai taip nutinka, opozicijoje atsidūrusi planeta tarsi naikina principą, kurį diktuoja planeta gimimo horoskope. 2021 metais Vandenio ženkle kilpą darantis Saturnas tokioje opozicijoje atsidurs tris kartus – vasario mėnesį, rugsėjį ir spalį bei lapkričio pabaigoje. Todėl galima manyti, kad 2021 metais iki šiol A.Verygos sėkmingai mums diktuojama draudimų filosofija ir politika neteks prasmės jam pačiam – galbūt todėl, kad ir patys draudimai prasmės neteks.

Kaip gaila, kad jau po rinkimų…

P.S. Paveikslas vadinasi „Saturnas ryja savo vaiką”.

Facebook komentarai
});}(jQuery));