VTEK pirmininkas į šias pareigas paskirtas per posėdį, kurio nebuvo

Seimo nario E. Gentvilo pranešimas: laikinasis VTEK pirmininkas pareigas galimai užima neteisėtai – parlamentaras siūlo stabdyti nuolatinio VTEK pirmininko paskyrimo procedūrą

2018 m. balandžio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien žiniasklaidoje pasirodė informacija apie tai, kad Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) jau metus vadovaujantis Virginijus Kanapinskas į laikinojo pirmininko pareigas galėjo būti paskirtas per posėdį, kuris iš tikrųjų neįvyko. Reaguodamas į tai Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Seime ir partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas siūlo Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui neteikti V. Kanapinsko kandidatūros į nuolatinius pirmininkus, kol nebus išsiaiškintos visos šiuo metu paviešintos aplinkybės.

 

„Galimai neteisėtai pareigas ėjęs pareigūnas negali tapti nuolatiniu institucijos vadovu. Abejonių kelia ir visų VTEK narių atsisakymas užimti laikinojo pirmininko pareigas, nors tai yra reglamentuojama įstatymu – laikinuoju pirmininku tampa vyriausias pagal amžių komisijos narys ir VTEK įstatymas nenumato jokių išlygų. Kodėl jis atsisako vykdyti savo pareigą?“, – komentuoja E. Gentvilas.

 

Abejonių kelia ir tai, kad likus dviem dienom iki tikro ar tariamo VTEK posėdžio, vykusio praėjusių metų kovo 17 d., viešai buvo paskelbta, kad VTEK laikinai vadovaus V. Kanapinskas. Tai kovo 15 d. padarė Seimo Pirmininkas po susitikimo su komisijos nariais – jau tada jis sakė, kad visi vyresni VTEK nariai atsisakė siūlomų laikinojo pirmininko pareigų.

 

 „Kas suorganizavo tą posėdį, kuriame V. Kanapinskas buvo paskirtas? Buvęs komisijos pirmininkas griežtai atsiriboja nuo posėdžio ir stebisi, kaip jo parašas atsirado ant protokolo. Siūlau Seimo Pirmininkui stabdyti nuolatinio komisijos vadovo paskyrimo procedūrą, nes peršasi išvada, kad V. Kanapinskas laikinuoju VTEK pirmininku tapo neteisėtai“, – sako E. Gentvilas.

 

Praėjusiais metais pasibaigus tuometinio VTEK vadovo Romo Valentukevičiaus įgaliojimams laikinuoju komisijos pirmininkui turėjo tapti vyriausias VTEK narys. Tačiau juo tapo jauniausias narys – V. Kanapinskas. Jo kandidatūrą V. Pranckietis dabar siūlo tvirtinti kaip nuolatinio komisijos pirmininko.

 

Ant susirinkimo, kuriame V. Kanapinskas buvo paskirtas laikinuoju pirmininku, yra buvusio pirmininko R. Valentukevičiaus parašas nors pats R. Valentukevičius teigia, kad tokiame susirinkime nedalyvavo ir tokio protokolo nepasirašė.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : RŪTA MENSONAITĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));