Visuomenininkai prezidentei: už Garliavos mergaitės likimą atsakote asmeniškai

Visuomenininkai prezidentei: už Garliavos mergaitės likimą atsakote asmeniškai

Garliava

 

2012-10-12 09:29

 

 

Nesulaukę argumentuotų atsakymų nei iš Respublikos prezidentės, nei iš kitų valdžios institucijų, Vilniaus Simono Daukanto aikštėje nuo šių metų gegužės 17-osios vykstančios „Tie-SOS“ akcijos dalyviai kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę šeštuoju laišku.

„Ponia Prezidente, praėjo mėnesiai, kai mes, pilietinės akcijos „Ties-SOS“ dalyviai, protestuojantys prieš šių metų gegužės 17-ąją valdžios įvykdytą masinio smurto aktą Garliavoje, teikiame Jums laiškus, kuriais reikalaujame pasirūpinti, kad smurtą patyręs vaikas nebūtų baudžiamas totalia socialine izoliacija, kad kompetentingi medikai galėtų susipažinti su jo sveikatos būkle. Mes taip pat raginame visuomenei atskleisti visus smurto akto organizatorius ir jam pritarusius politikus. Primename, kad valdžios smurtavimą Garliavoje Lietuvos Konstitucijos kūrėjai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas įvertino kaip šiurkštų pasikėsinimą į konstitucinę šalies santvarką“, – rašoma išplatintame pranešime žiniasklaidai.

 

„Tie-SOS“ akcijos dalyviai primena prezidentei įstatymus

 

Šauksmo „TieSOS!“ prie prezidentūros sunaikinti nepavyksta

 

Visuomenininkai ragina prezidentę išlaisvinti Garliavos mergaitę iš socialinės izoliacijos

 

Visuomenininkai dėl Garliavos mergaitės į prezidentę kreipsis kasdien

 

„Seniai atkreipėme Jūsų dėmesį į tai, kad Garliavos mergaitė yra vienintelis vaikas Lietuvoje, kurios gyvenimą valdžia pavertė valstybės paslaptimi. Būtent į valstybės paslaptimi laikomą vietą gegužės 17-ąją mergaitė buvo prievarta išvežta iš gimtųjų namų.

 

Todėl šiandien pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mergaitės sveikatos būklę ir už jos patiriamą totalią socialinę izoliaciją yra tiesiogiai atsakingos dvi valstybės institucijos – Jums atskaitingas Valstybės saugumo departamentas ir Jūsų paskirtam Vidaus reikalų ministrui Artūrui Melianui pavaldi Liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos valdyba“, – šeštajame leiške teigia visuomenininkai.

 

„Garliavos mergaitę Lietuvos prokuratūra pripažino esant seksualinės prievartos auka. Fizinio ir moralinio smurto prieš prievartos auką ir jos artimuosius valdžia ėmėsi šių metų kovo 23-ąją ir gegužės 17-ąją. Po pirmojo nesėkmingo vaiko poėmio jį apžiūrėję Kauno centro poliklinikos medikai teigė, kad mergaitę yra ištikęs potrauminio streso sindromas. Šios poliklinikos Psichikos sveikatos centro vadovė Vida Matulionienė, vaikų ir paauglių psichiatrė Vitalija Kaminskienė ir medicinos psichologė Daina Taparauskienė gegužės 7 dieną raštu rekomendavo už vaiko likimą atsakingiems žmonėms: „Griežtai vengti traumuojančių situacijų, ryškesnio aplinkos, prižiūrinčių žmonių pasikeitimo. Kategoriškai neleistinas fizinės-emocinės prievartos naudojimas“. Šias medikų išvadas po dešimties dienų valstybės vardu prieš vaiką smurtavę pareigūnai ir advokatas Gintaras Černiauskas ciniškai ignoravo“, – teigia visuomenininkai.

 

„Savo ruožtu mes pastebime, Ponia Prezidente, kad į Garliavos mergaitės privatų gyvenimą, prokurorų duomenimis, pažeidęs Konstituciją jau seniai įsikišo mamos draugas Andrius Ūsas, vėliau – antstolė Sonata Vaicekauskienė, 240 smurtaujančių policininkų kartu su smurtaujančiu advokatu Gintaru Černiausku, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, Seimo narės Vilija Aleknaitė-Abramikienė ir Virginija Baltraitienė, o šiandien į jį kišasi Jūsų kuruojamas VSD ir ministro Artūro Meliano kuruojama Liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos valdyba.

 

Žiaurus elgesys su vaiku, vaiko patiriama fizinė ir emocinė prievarta negali būti civilizuotos valstybės paslaptimi. Deja, Jums pritariant, Lietuvoje tapo įslaptintas valdžios smurtavimas prieš mažą vaiką. Save gerbiantys piliečiai neturi teisės toleruoti tokios valstybės pareigūnų laikysenos.

 

Taigi, Ponia Prezidente, už Garliavos mergaitės ir demokratinės Lietuvos Respublikos likimą Jūs esate atsakinga asmeniškai“, – apie šalies institucijų atsakomybę laiške rašo „TieSOS“ akcijos dalyviai.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));