Vilniuje atidaryta šalies saugumo šerdis (galingiausios kriminalinės organizacijos – VSD būstinė)

Troika

Troika

Vilniuje atidaryta šalies saugumo šerdis

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Valstybės saugumo departamento (VSD) pastatų komplekso sostinės Pilaitės mikrorajone atidaryme. Naujosios patalpos pareigūnams užtikrins tinkamas žvalgybinio ir kontržvalgybinio darbo sąlygas.

 Troika

„Valstybės saugumo departamento užduotis yra itin svarbi šiandienai. Jūs esate Lietuvos konstitucinės santvarkos sergėtojai, kurių sėkmingas darbas užtikrina, kad pagrindiniai sprendimai šalyje priklausytų nuo mūsų žmonių, o ne vienų ar kitų interesų grupių“, – sveikindamas šalies žvalgybos bendruomenę sakė Vyriausybės vadovas.

Žinoma, premjeras S.Skvernelis neužsiminė, kad buvęs VSD vadovas A.Pocius organizavo Baltarusijoje nužudyto VSD pulkininko Vytauto Pociūno šmeižto kampaniją – jau mažai liko abejonių, kad VSD ir organizavo savo garbingiausio tarnautojo V.Pociūno nužudymą. Mat V.Pociūnas pradėjo domėtis, kodėl VSD už didžiulius kyšius leido JAV Centrinės žvalgybos agentūrai atidaryti Lietuvoje Gvantanamo kalėjimo filialą, kuriame buvo kankinami nelegaliai į Lietuvą atvežti asmenys. „Jam buvo nesuprantama, kaip galima taip elgtis,  juk esame neprikalusoma valstybė“, – LL sakė V.Pociūno bendražygis, buvęs VSD darbuotojas A.Beržinis.

Žinoma, S.Skvernelis neužsiminė ir apie tai, kad Generalinė prokuratūra jau dešimt  metų dengia šią nusikalstamą VSD vadovų veiklą o pradėti tyrimą reikalauja ir tarptautinės žmogaus teisių organizacijos. Vienas ir kankintų slaptame kalėjime žmonių jau yra padavęs ieškinį prieš Lietuvą Strasbūro teisme – greitai bus skelbiamas verdiktas.

Žinoma Lietuvos respublika apsimes, kad nieko apie tai nežino ir negirdėjo. Ir joks tyrimas čia niekada nebus pradėtas nei „šlepkinio“ prezidento Valdo Adamkaus, kuris „nieko nežinojo“, atžvilgiu, nei buvusių VSD šefų, pvz., M.Laurinkaus, kuris klausė prezidento Rolando Pakso leidimo, ar VSD gali atidaryti tokį kalėjimą, atžvilgiu.  

 Juk ne koks nors Putinas, tačiau mūsų strateginės partnerės – JAV Senato Žvalgybos komitetas patvirtino, kad Lietuvoje veikė „violetinis“ kalėjimas. Patvirtinta ir tai, kad CŽV sumokėjo VSD milijonus dolerių kyšių „draugystei užtvirtinti“.

Įdomu, kaip dabar amerikiečiai žiūri į savo strateginę partnerę, kurios visą saugumo aparatą galima papirkti už kelis milijonus dolerių?

Šiuo metu maždaug 30 tūkst. kvadratinių metrų ploto naujajame VSD pastate jau veikia keletas ypatingo slaptumo reikalaujančių departamento padalinių. Į visiškai parengtus tris korpusus perkeliami ir kiti VSD padaliniai, esantys Vilniaus mieste.

 

Žvalgai galės dirbti patalpose, turinčiose įvairias įslaptintas informacijos saugos lygio zonas, pritaikytas darbui su specialiomis ryšio ir informacinėmis sistemomis. Naujojo VSD pastato administracinės patalpos atitinka visus šiuolaikinius NATO saugumo lygio standartus.

 

Bendra projektinė pastatų komplekso vertė siekia 80,54 mln. eurų. Iki 2017 m. sausio 1 d. buvo pastatyti trys centrinio pastato korpusai ir visi kiti komplekso pastatai. Į juos investuota 53,26 mln. eurų.

 

Šią savaitę minimos ir VSD atkūrimo 27-osios metinės. Nepriklausomoje Lietuvoje tarnyba darbą pradėjo 1990 m. kovo 26 d.

Facebook komentarai
});}(jQuery));