skip to Main Content

Vilniaus apygardos teismas atskleidė prokurorės Rasos Bekišienės sąmoningai netirtus sunkius nusikaltimus

 

Su džiaugsmu noriu pranešti, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjas Andrius Ignotas atskleidė prokurorės Rasos Bekišienės nuo visuomenės slepiamus sunkius nusikaltimus (Civilinė byla Nr. e2-28-656/2019). Prokurorė Rasa Bekišienė buvo kelis kartus teismo verčiama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pasisavinimo iš įmonės UAB Plieninis Skydas 600 tūkstančių eurų, tačiau visi ikiteisminiai tyrimai būdavo nepagrįstai nutraukiami. Prokurorės teigimu, apvogtas akcininkas gali civiliniu būdu mėginti sau žalą pasidengti, o ta nuvogta dalis pinigų, kuri turi būti sumokėta valstybei kaip mokesčiai, Rasos Bekišienės manymu, nėra svarbu, gali ir prapulti. Rasa Bekišienė puikiai žino, kad vagys nesumoka mokesčių nuo nuvogtų pinigų, tačiau vis tiek ši prokurorė nutraukinėjo tris kartus ikiteisminį tyrimą tikėdamasi, kad aš nesikreipsiu į teismą su itin dideliu ieškiniu dėl neteisėtos veiklos sustabdymo, kad būtų sugrąžinti tiek akcininko, tiek valstybės nuvogti pinigai. Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Andrius Ignotas nustatė, kad iš įmonės samdomas direktorius išnešė bulvinį maišą (2 milijonus litų) grynųjų pinigų ir sudarė fiktyvų sandorį, kuriam teismas dabar pritaikė restituciją.

 

 

 

Rasa Bekišienė žinojo visas faktines aplinkybes, kad 2 milijonai litų grynųjų pinigų buvo perduoti samdomo direktoriaus ilgamečiui draugui, sudarant fiktyvų sandorį 2015 m., kai jau buvo įvestas Euras ir Litais operacijos buvo uždraustos. Tačiau nepaisant vis daugiau atsirandančių nusikalstamos veiklos įrodymų, prokurorė Rasa Bekišienė nutraukdavo  ikiteisminius tyrimus.

Net ir dabar teismui pasakius, kad buvo sudarytas fiktyvus sandoris ir atlikti neteisėti veiksmai, prieštaraujantys įmonės interesus, vis tiek prokurorė Rasa Bekišienė N-tąjį kartą atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą, pasisakydama, kad teismo nuosprendis dar neįsiteisėjo ir šiaip jai nieko naujo nėra, ko ji nežinojo, todėl nėra pagrindo į Valstybės biudžetą sugrąžinti nuvogtus nesumokėtus mokesčius ir atlyginti padarytą žalą akcininkams. Labai tikėtina, kad dabar prokurorės Rasos Bekišienės tikslas yra nepradėti ikiteisminio tyrimo tam, kad nusikaltėliai spėtų paslėpti nuvogtą turtą iki tos dienos, kai teismo nutartis įsigalios.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));