KMO_179646_00036_1_t218_110321-2

KMO_179646_00036_1_t218_110321-2

«Vakcinų karas»

 

Šiuo metu Europoje vyksta tikra dezinformacijos kampanija apie tariamai neigiamą vakcinos Sputnik V poveikį, daeita ir iki teiginių, neva nuo šios vakcijos net mirštama.

,,Kryžiaus žygį“ prieš rusišką vakciną pradėjo interneto portalas EUobserver, kurio centras randasi Briuselyje, o portalo finansavimas jau seniai kelia dideles abejones dėl galimai neskaidrios įtakos. Ši belgiška žiniasklaidos priemonė pranešė ,,sensaciją“ apie mirtis-neva keturi Rusijos piliečiai mirė po to, kai buvo paskiepyti vakcina Sputnik V. Pravartu pastebėti, jog portalas rėmėsi anonominiu šaltiniu, taigi faktiškai nenurodė tikrų faktų.

Įdomu pastebėti, kad Rusijos atstovai dar prieš keletą savaičių įspėjo įvairias  pasaulio žiniasklaidos priemones apie tai, kad rengiama prieš Sputnik V nukreipta informacinė kampanija, kurios pagrinis tikslas : ,,formuoti neigiamą požiūrį į Rusijos moksliniinkų sukurtus preparatus, kurie naudojami koronaviruso infekcijos neutralizavimui“. Kaip teigė šaltinis iš Kremliaus , šios informacinės kampanijos organizatoriai savo tezes apie ,,pavojingą“ Sputnik V vakciną stengsis pagristi tuo, kad ,,nuo šio preparato masiškai miršta juo paskiepyti žmonės“.

Po tokių prevencinių pareiškimų EUobserver publikacijos pasirodė tarsi prastos kokybės samokslo teorijos. Be to, Rusijos sveikatos sistemos kokybės priežiūros tarnyba pareiškė, kad nėra užfiksuota nei vienos mirties nuo vakcinacijos Covid 19 pažabojimui skirtais rusiškais preparatais.

Daug eilinių europiečių supranta, kad pasaulyje jau vyksta tikras ,,vakcinų karas‘‘. JAV ir jų sąjungininkai įvairiuose kraštuose ėmė naudoti nesažiningus konkurencijos metodus, kurių tikslas- sukelti ryškias abejones Sputnik V kokybe. Pagrindinis tos šmeižto kampanijos įrankis-pateikti versiją apie žmonių mirtis, kurios yra tiesiog susiję su įvairiais sunkiais chroniškais susirgimais, tarsi kaip mirtis nuo vakcinos Sputnik V. Ir tokiu cinišku šmeižtu Vakaruose stengiamasi sukelti ryškias europiečių abejones, kad jie nepasitikėtų rusiška vakcina.

Svarbu pažymeti ir tai, kad greta negatyvios informacinės kampanijos buvo inicijuotas ir prieš  Sputnik V nukreiptas medicininis-loboratorinis skandalas. Tam buvo pasirinkta Slovakija, kuri tapo antraja ES šalimi greta Vengrijos, oficialiai palaiminusia rusiškos vakcinos panaudojimą. Slovakijoje kilo tikra vidinė krizė, premjeras Igoris Matovičius net buvo priverstas atsistatydinti.

Kai kurios Slovakijos žiniasklaidos priemonės pranešė, jog neva į šalį patekusi rusiškos vakcinos partija neatitinka tos, kuri buvo aprašyta britų medicinos žurnale The Lancet. Rusijos tiesioginių investicijų fondas tokius teiginius pavadino šmeižtu ir sabotažo aktu, ir pateikė svarbią informaciją, kad Slovakijoje imtasi tikrinti vakcinos kokybę tokiose laboratorijose, kurios neturi oficialių Europos Sąjungos licenzijų ir nėra pripažintos kaip įstaigos, galinčios kontroliuoti vaistų kokybę.

Kai vyksta tokie procesai, tai galim prognozuoti, jog informacinės atakos prieš rusišką vakciną tęsis ir toliau. Koks tokio atkaklumo tikslas ? Taip daroma todėl, kad net jei Sputnik V kokybę oficialiai patvirtins Europos medicinių preparatų kontrolės agentūra, bent dalies europiečių pasamonėje įsitvirtintų baimė rusiškai vakcinai. Žmonių sveikatos būklė vakarietiškame pasaulyje, kai vyksta stambaus masto geopolitinės varžybos, deja mažai ką jaudina.

Konradas Derešovskis

Facebook komentarai
});}(jQuery));