„Ūkininkai -bitininkai (eiguliai)“ – bet ne šeimininkai, o miškokirčiai

miskas 1

miskas 1

„Ūkininkai -bitininkai (eiguliai)“ – bet ne šeimininkai, o miškokirčiai

 Jau keli metai eina beatodairiškas miškų iki brandos kirtimas,parkų,alėjų, Gedimino pilies(kalno) naikinimas.Prie to prisidėjo ir po kolūkinės erdvės naikinimas,grįžimas į kelmų kolūkius arba pirmyn į džiungles.Kur buvo per „kolektyvizacijos“ vajų,kai ūkininkai kasė Sibire rūdą,buvo atlikta ne tik melioracija,bet ir balų ,krūmų, menkaverčių miškelių iškirtimas ir jų vietoje,nors ir nederlingose žemėse atkuriamos naudmenos,nors tarpukario Lietuvoje kiekvienas  išdalintos žemės lopinėlis buvo prižiūrėtas,kolūkių „valdybos“ ieškojo „resursų“ derlingumui kelti. Kiekvienas kolūkietis gavęs 60a savo ūkeliui ,toliau tarpumiškių negalėjo plėstis.

Per 30m. po kolūkinės santvarkos daug Valstybinės (buv.kolūkinės) žemės kuri  niekam neatstatyta -apaugo gražiais miškeliais-jaunuolynais.Taqi daugiausia tarpumiškės,susijungę su dabar jau Valstybiniais miškais.O Valstybiniai  miškai daug kur labiau nuterioti dėl neūkiškumo ir faunos neigiamo poveikio.Didžiąją dalį nuostolių sudaro valstybinis neūkiškumas-šeimininko nebuvimas.

Ir štai į tuos plotus kur jau beveik miškai-atsiranda šeimininkas-hibridinis verslininkas,kuris iškerta tuos dar neįjungtus į miško resursus buv.žemės ūkio naudmenų plotus ir parsidavęs medieną(tai gaunamos maždaug 10 m.išmokų 1 ha iš 1 ha pajamos)  dar turi pretenzijų gvieštis  toliau.Kas  augino-gamta arba kaimo žmogus.O kas kerta -taip vadinamas ūkininkas-jau pagal kirtimų ir plotų  apimtis tapęs -urėdija.Tai ką mes dabar darome su gamta-lygiai ,kaip su Gedimino kalnu.

Kur reglamentuota atsakomybė:per kiek laiko išimti ar susmulkinti  medienos atliekas (kelmus) ir paversti realiai miško plotą -žemės ūkio naudmenimis .Kokios sankcijos nuomotoje žemėje už iškirstą ir nesutvarkytą plotą.

Be to visos šios besinaudojančios gamtos resursais „organizacijos“ ar supranta kokį neigiamą indėlį į  visą žmogiškąją -žaliąją politiką(kaip ją bepavadinsi),kai mškas gaminantis planetai clorofilą-deguonį-paverčiamas menkaverčiu džiunglynu,kur niekas išskyrus kelmų atžalas daug metų neauga.Velnias ten nusimuštų nosį,o dar užkabina ir valdiško miško prie to pačio dėl biznio..kai nieks nemato…

Taip beatodairiškai ir be atsakomybės naikindami gamtą-atrodo -jau norime  palikti šią šalį bruzgynu-kai net gamtininko išsilavinimą turintys prievaizdai nesupranta savo misijos-gelbėt gamtą.

Agrarininkai taip pat turi suprasti ,kad į kolūkius tuštindami Lietuvą-negrįšim ir derliaus priaugio nebus,tik bruzgynai.

O galvijas(gyvulių ūkis) gali klestėti ir be miško-pažiūrėkite ,kiek pernai užauginto  šieno derliaus guli rulonuose net ne tarpumiškėse ,o buv.kolūkių ganyklose taIP IR NETAPUSIOSE MIŠKAIS.Tai ten ponai ir ganykitės.Pasiėmę pradžiamokslį apie gamtą ir humanitarinį ir faunos poveikį jai.Tada nors  matysite savo klaidas ar klaidas tų,kuriuos palidžiate …tarsi gyvulį nuo grandinės į kaimyno daržus.Nors ne tavo bitės -bet medų mėgsti-tad išmok mylėt ir jas.Po to turėdamas savas -pamokinsi ir kaimyną.

 

JMK

Facebook komentarai
});}(jQuery));