TOP laukiamiausios vasaros knygos

virelis

virelis

TOP laukiamiausios vasaros knygos

Ilgai laukta vasara įsibėgėja ir vis daugiau laiko praleidžiame paplūdimiuose, parkuose bei gamtoje. Nepamirškite į rankinę įsimesti ne tik apsaugos nuo saulės, bet ir geros knygos.

Jaukioje lauko kavinėje, namų terasoje, gėlėtoje pievoje, mirkant kojas upelyje, gaudant saulės spindulius paplūdimyje… Visada smagu turėti draugiją palaikančią knygą! Vasara – puikus metas metas atsipalaiduoti, pabėgti nuo rutinos ir pasinerti į viliojančius literatūrinius pasaulius. Leidyklos vilioja įvairiausiomis naujienomis, knygos internetu pasiekiamos itin greitai, tad tikrai rasite, ką skaityti.

Interneto knygynas Patogupirkti.lt sudarė karštų naujienų ir skaitytojų laukiamiausių knygų sąrašą, kuriame idėjų ras įvairių žanrų gerbėjai. Nuo lengvų vasariškų romanų, patarimų keliautojams, leidinių visai šeimai iki įtempto siužeto trilerių bei prestižinėmis premijomis apdovanotų kūrinių.

Lucinda Riley „Dingusi sesuo. Meropės istorija“ – ar paaiškės septintosios sesers paslaptis?

„Dingusi sesuo. Meropės istorija“ – viena laukiamiausių vasaros naujienų. Šis romanas – septintoji populiarios „Septynių seserų“ serijos dalis. Tiesa, autorė skaitytojams pažadėjo ir dar vieną knygą, tad pamėgta istorija dar nesibaigia.

dingusisesuomeropesistorija

Visą pasaulį sužavėjusios knygos yra įkvėptos deivės Artemidės palydovių Plejadžių ir jų vardu pavadinto žvaigždyno. Romanuose pasakojama apie šešias seseris, kurias kadaise įsivaikino paslaptingas milijonierius. Po jo mirties jaunos moterys susirenka į laidotuves ir sužino, kad kiekvienai jų tėvas paliko laišką, koordinates bei užuominų apie tikrąją kilmę.

Kiekviena serijos dalis skirta vis kitai seseriai. Tačiau jos yra tik šešios, o legenda kalba apie septynias Plejades. Tad kur gi dingusioji sesuo? Šioje knygoje paaiškėja naujų detalių apie jos buvimo vietą, o seserys pasiryžusios išsiaiškinti paslaptį. Kartu su skaitytojais jos keliaus į Naująją Zelandiją, Kanadą, Angliją, Prancūziją bei Airiją.

Rekomenduojama visiems, kuriems patinka rašytojos Lucinda Riley knygos, pasižyminčios įdomiomis istorijomis bei vaizdingais veiksmo vietos aprašymais, taip pat mėgstantiems šeimos dramas ir paslaptis, nusidriekusias per kelis dešimtmečius. Žinoma ir tiems, kurie nori pagaliau susipažinti su dingusiąja seserimi!

Alice Hoffman „Praktinė magija“ – nepaprasta vienos šeimos moterų istorija

Svarstote, kur jums girdėtas knygos „Praktinė magija“ pavadinimas? Greičiausiai esate matę 1998-ais metais pasirodžiusį filmą, kuriame pagrindines veikėjas įkūnijo žaviosios Sandra Bullock ir Nicole Kidman.

Siužetas sukasi aplink Ovensų moteris, kurios nuo seno garsėjo savo ypatingomis galiomis.  Nors jos dažnai buvo kaltinamos dėl visų įmanomų bėdų ir negandų, tačiau sulaukdavo ir paslapčia užsukančių moterų, išgyvenančių beviltiškas meilės kančias.

Našlaitėmis likusios sesutės Selė ir Džilijana apsigyvena tetų Ovens namuose. Tačiau mokykloje engiamos ir raganomis pravardžiuojamos mergaitės pasižada gyventi „normaliai“. Širdžių daužytoja Džilijana pirmai progai pasitaikius sprunka iš miestelio, o ramioji Selė išteka, susilaukia vaikų ir išsikrausto į Niujorko priemiestį. Abi seserys kiek tik įmanoma ignoruoja prigimtį ir jas supančią magiją.

Tačiau vieną dieną Džilijanai prireikia pagalbos, o Ovensų moterims teks ir vėl suvienyti jėgas.

Rekomenduojama visiems, kurie ieško jaukios ir šiltos istorijos, mėgaujasi šeimos dramomis, seserų tarpusavio ryšiais, nevengia nepatogių socialinių temų bei trokšta šiek tiek magijos bei stebuklų. Alice Hoffman visa tai puikiai apjungia.

Sally Hepworth „Kaimynai“ – ar gerai pažįstate savo kaimynus?

kaimynai

Anksčiau išleista autorės Sally Hepworth knyga „Anyta“, apie sudėtingus santykius tarp anytos ir sūnaus žmonos, sužavėjo daugelį skaitytojų. Todėl „Kaimynai“ taip pat yra vienas laukiamiausių šios vasaros leidinių. Interneto knygynas Patogupirkti.lt siūlo romaną įtraukti į šio sezono skaitinių sąrašą.

„Kaimynai“ nukelia į nedidelę Žaliojo kiemo gatvelės bendruomenę, kur visi gyventojai pažįsta vieni kitus. Nusistovėjusią ramybę sudrumsčia naujokė Izabelė. Ji neturi vyro, vaikų ir skirtingai nei visi kaimynai – būstą nuomojasi. Atvykėlė greitai patraukia jaunų mamų dėmesį, tačiau panašu, kad šios moterys ir pačios turi, ką slėpti.

Sluoksnis po sluoksnio atskleidžiama nepaprasta psichologinė drama, kuri nepaleis iki pat paskutinio puslapio.

Rekomenduojama tiems, kuriems patiko serialas „Nusivylusios namų šeimininkės“, autorės knyga „Anyta“, taip pat gerų dramų apie šeimą bei santykius gerbėjams.

Kristin Hannah „Keturi vėjai“ – istorija apie žmogaus stiprybę, šeimą, pasiaukojimą ir drąsą

Kristina Hannah – visame pasaulyje populiari autorė. Ją mėgsta ir Lietuvos skaitytojai. Ypač daug dėmesio susilaukė knygos „Žiemos sodas“, „Sugrįžimas į Aliaską“, „Lakštingala“ ir kitos. Siūlome atkreipti dėmesį ir naujausią rašytojos kūrinį.

Romanas „Keturi vėjai“ nukelia į JAV, Didžiosios depresijos laikus. Šalyje siaučia sausros ir nedarbas.  Ūkininkai stoja į žūtbūtinę kovą dėl savo žemių ir pragyvenimo šaltinio. Tačiau pasėliai džiūna, vandens mažėja, o žemė tiesiog skilinėja nuo sausumo. Pagrindinė veikėja Elsa kiekvieną dieną kovoja su gamta dėl to, kad jos vaikai išliktų gyvi. Moteriai tenka spręsti dilemą: likti ir gelbėti ūkį ar su tūkstančiais kitų žmonių traukti į Kaliforniją ir ten kurti geresnį gyvenimą?

„Keturi vėjai“ – vilties ir žmogaus dvasios stiprybės liudijimas, Amerikos ir Amerikietiškosios svajonės portretas, pavaizduotas vienos maištingos ir drąsios moters akimis.

Rekomenduojama tiems, kurie mėgsta istorinius romanus, ryškius ir daugiasluoksnius stiprių moterų portretus, knygas apie žmogaus gebėjimą įveikti net didžiausias negandas.

Edward Carey „Mažė. Pasauliui žinoma kaip madame Tussaud“ – legendinės asmenybės gyvenimas

Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejus, ko gero, vienas garsiausių pasaulyje. Tačiau, kiek žinote apie jo įkūrėją Anna Maria Grosholtz, dėl smulkaus sudėjimo vadintą Maže? Knyga „Mažė. Pasauliui žinoma kaip madame Tussaud“ – tai, ko reikia, norintiems skaitymo malonumą suderinti su noru sužinoti daugiau.

Anksti tapusi našlaite mergaitė augo dėdės daktaro namuose. Jos globėjas medicinos tikslais iš vaško gamino įvairias žmogaus kūno dalis. Greitai šio amato išmoko ir Mažė, vėliau pradėjusi lieti žmogaus galvas ji išgarsėjo visoje Prancūzijoje. Savo rankomis Ana lietė nukirsdintų karalių ir garsių žmogžudžių galvas. Persikrausčiusi į Londoną ir įkūrusi muziejų ji sulaukė milžiniško populiarumo.

Knygą rekomenduoja pati Olga Tokarczuk.

Rekomenduojama besidomintiems tikrų asmenybių gyvenimais, mėgstantiems šiek tiek makabriškas istorijas bei XVIII-XIX amžiaus Prancūzijos atmosferą.

Colson Whitehead „Nikelio berniukai“ – 2020-ųjų metų Pulicerio premijos laureatas

Autorius Colson Whitehead jau vieną kartą buvo apdovanotas Pulicerio premija už romaną „Požeminis geležinkelis“. Šį kartą Pulicerį taip pat pelniusioje knygoje „Nikelio berniukai“ jis remiasi tikra istorija apie Floridos valstijoje veikusią berniukų pataisos mokyklą.

Įvairių tyrimų metu nustatyta, kad čia buvo nužudyta per šimtą berniukų, o pati įstaiga gyvavo daugiau nei šimtmetį. Šokiruoja jau pirmasis knygos sakinys: „Net mirę berniukai kėlė rūpesčių.“

Autorius nukelia į septintąjį praeito amžiaus dešimtmetį, kuomet juodaodis berniukas neteisingai nuteisiamas ir siunčiamas į pataisos koloniją. Greitai jis suvokia atsidūręs ne griežto režimo mokykloje, o tikruose siaubo namuose.

Rekomenduojama tiems, kurie mėgsta knygas, įkvėptas tikrų istorijų, nebijo nepatogių temų bei domisi prestižinėmis premijomis apdovanotas kūriniais

Madeline Miller „Achilo giesmė“ – „Kirkės“ autorės knyga

achilogiesme 1

„Achilo giesmė“ – romanas, įkvėptas Homero „Iliados“. Achilas – gražuolis nimfos Tetidės ir karaliaus Pelėjo sūnus. Tvirtas ir nenugalimas. Patroklas – nerangus jaunuolis ištremtas į Pelėjo rūmus. Šie du jauni vyrai kartu treniruojasi bei mokosi ir pamažu užmezga nepaprastą draugystę, vėliau virtusią meile.

Vieną dieną Achilas iškeliauja į žygį prieš Troją, o jo mylimasis Patroklas seka iš paskos. Jaunuoliai dar nežino, kiek iššūkių ir praradimų laukia jų kelyje. Meilė, kova dėl valdžios, aistra, draugystė ir išdavystės – „Achilo giesmė“ turtingas ir jaudinantis romanas, kuriame atgyja gražiausi Antikos mitai.

Rekomenduojama visiems, kuriems patiko „Kirkė“, besidomintiems Trojos karo istorija, Antikos legendomis bei LGBT temomis.

Taylor Jenkins Reid „Malibu ant bangos“ – vasariškiausias romanas

Rašytojos Taylor Jenkins Reid knygos „Septyni Evelinos Hugo vyrai“, „Vienintelė tikra meilė“ ir „Daisy Jones & The Six“ rado kelią į skaitytojų širdis. Autorė pasižymi lengvu stiliumi, tačiau giliomis įžvalgomis apie žmonių santykius. Šį kartą keliamės į 1983-ųjų metų Malibu! Saulė, karštis, banglentės ir nuostabi vasaros atmosfera! Griebkite romaną „Malibu ant bangos“, nes jis alsuote alsuoja karščiu!

Žvaigždutės Ninos Rivos namuose rengiamas kasmetinis vasaros užbaigimo vakarėlis. Čia susirinks visa auksinio jaunimo grietinėlė, laisvai liesis alkoholis, skambės tranki muzika ir tarsi siūlų ritė vyniosis paslaptys… Netrukus vakarėlis taps nevaldomu, o ryte šeimininkės namai paskęs liepsnose.

Rekomenduojama besiilgintiems karštos vasaros, bangų, atostogų ir kinematografiškos istorijos apie jausmus, žmones bei brolių ir seserų ryšius.

Tess Gerritsen, Gary Braver „Pasirink mane“ – pripažinti trilerių autoriai susivienijo!

pasirinkmane

Tess Gerritsen pristatinėti nereikia, o Gary Braver detektyvų pasaulyje taip pat turi gerą vardą. Suvieniję jėgas rašytojai sukūrė įtemptą ir įtraukiančią istoriją „Pasirink mane“, kurią įkvėpė #MeToo judėjimas.

Jauna studentė iššoko iš savo buto balkono, bet ar tikrai tai buvo savižudybė? Detektyvė tuo abejoja ir kelia klausimą: kodėl graži, charizmatiška ir visų mėgiama studentė taip pasielgė?

Anglų literatūros dėstytojas Džekas, žavėjęsis mergina, turi ką slėpti. Tiesa jam kainuotų ne tik karjerą, bet ir šeimą. Tačiau ar Torinai nusižudžius dar įmanoma jų romaną išlaikyti paslaptyje? Autoriai supynė įtemptą istoriją, kurioje kiekvienas personažas turi savo paslaptį.

Rekomenduojama psichologinių trilerių gerbėjams, mėgstantiems pasinerti į tamsiausias žmogaus sielos kerteles.

Selemonas Paltanavičius „Eime į gamtą!“ – kas auga ir gyvena Lietuvos miškuose, pievose ir vandenyse?

eimeigamtakasaugairgyvena

Ieškote įdomių knygų vaikams? Juos visada sudomins Haris Poteris ar serija „Nevykėlio dienoraštis“. Tačiau verta atkreipti dėmesį ir į kiek kitokią literatūrą, nes vasara yra puikus metas tyrinėti, atrasti bei sužinoti!

Vaikams ir visai šeimai patiks knyga „Eime į gamtą!“, kurioje žymus gamtininkas kviečia į nepaprastą kelionę po mūsų šalies gamtos pasaulį.

Skaitydami šį leidinį klajosite po miškus, brisite per pelkes, merksite kojas į ežerą ir bėgiosite po pievas. Autorius supažindina su įvairia gyvybe: vabaliukais, augaliukais, milžiniškais medžiais ir kitomis gamtos įdomybėmis.

Knyga gausiai iliustruota, o jaunuosius skaitytojus į kelionę lydi personažai ežiukas ir boružėlė.

Rekomenduojama norintiems susipažinti su mūsų šalies gyvūnų ir augalų įvairove, tiems, kuriems artimas atsakingas ir tausojantis požiūris bei meilė gamtai.

Ramūnas Šukauskas „Nesėdėk namuose. 100 Lietuvos pažintinių takų“ – idėjos, ką veikti vasarą

nesedeknamuose100lietuvospazintiniutaku 1

Vasara – kelionių metas, tačiau vis dar gyvename sudėtingais laikais, kai situacija dėl pandemijos nuolat kinta ir sunku planuoti rimtas keliones. Tačiau tai nereiškia, kad reikia sėdėti namuose! Pažinkite Lietuvą! Puikiu pagalbininku taps tinklaraštininko Ramūno Šukausko knyga „Nesėdėk namie“.

Autorius pats išbandė ir aprašė net šimtą įvairiausių pažintinių takų: nuo sudėtingų iki paprastų ir įveikiamų šeimoms su mažais vaikais. Keli kilometrai ar keliolika? Linijinis maršrutas ar žiedinis? Viskas aprašyta. Be to, knygos autorius pateikė įvairių istorinių ir geografinių faktų, tikslias koordinates, informacijos apie parkavimo aikšteles ir kitų naudingų detalių

Rekomenduojama visiems be išimties! Nesėdėkite namuose, pažinkite savo šalį ir atraskite istorinių, architektūrinių ir gamtos lobių!

E. knygyno Patogupirkti.lt rekomenduojamos naujos knygos kviečia maloniai praleisti laiką, atsipalaiduoti, sužinoti įdomių dalykų bei skaityti pripažintų ir mylimų autorių kūrinius. Gražios vasaros!

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: GIEDRĖ STRIOGAITĖ, UAB „PATOGU PIRKTI“
Facebook komentarai
});}(jQuery));