Tikrai taip – liberalus Gėjų paradas išties virsta pilnu sovietmečio Gegužės 1 -osios eitynių analogu!

Gey

Gey

 

Raimondas Navickas

Tikrai taip – liberalus Gėjų paradas išties virsta pilnu sovietmečio Gegužės 1 -osios eitynių analogu! Tolerantiško leftistinio jaunimo atstovas taikliai pastebėjo panašumą

 

Gey

Lankydamasis Baltic Pride 2019 prieigose ir stebėdamas besiformuojančias „naujojo proletariato” kolonas net nepagalvojau, kad jos, kaip ir senais laikais, formuojasi pagal įmones ir firmas.

Gi pasirodo – būtent taip! Swedbanko autobusas, po to – Barclay, toliau USA ambasados darbo kolektyvas, etc.

Dalyvavimas privalomas, pabandyk neateiti.

Nei verkt, nei juoktis. Na tikrai sovietmečio gegužės 1!

Pamenu, ankstyvoje vaikystėje man visai patikdavo ta šventė:

muzika groja, gausybė vėliavų, plakatų, transparantų, jūrą balionų, suaugę visi pasipuošę – linksma ir nekasdieniška. Ideologinė apkrova nei domino, nei jaudino.

Tekdavo rinktis – kurioje kolonoje žygiuoti: su mamos statybos tresto ar tėčio gamyklos darbo kolektyvais.

O štai vėliau, vyresnėse klasėse, kuomet tekdavo dalyvauti jau su savo mokykla ir nešti ten visokius portretus bei vėliavas, entuziazmas dingo.

Nes ta nedeklaruojama prievolė dalyvauti, nors oficialiai tai tėra neformalus ir visiškai neprivalomas šventinis renginys jauną žmogų siutino.

Kiek matau dabar, lietuviško Gėjų Parado formatas tiesiog nukopijuotas nuo sovietmetinės „darbo žmonių solidarumo” šventės.

Vėl dalyvavimas lyg ir neprivalomas, bet kai kuriose darbo kolektyvuose bei organizacijose …tik pabandyk neateiti!

Budri akis viską pastebės ir užfiksuos. Bei užlipins sabototuojui atitinkamą etiketę. Anais laikais „nesimpatizuojantis tarybų valdžiai nesusipratęs pilietis”, o nūnai „tolerancijos stokojantis nepažangus kriptohomofobas”.

Abu atvejai, kaip sakoma, atsilieps tarnyboje.

Šiuo atveju įdomu, kad kairuoliškas jaunimas jau priėjo tą kritinio mastymo stadiją ir žvelgdama į Gėjų Paradą savo kailiu pajuto tai, ką mano karta, verčiama eiti švęsti Gegužės 1 jautė vyresnėse klasėse. Bjaurų oficiozo falšo prieskonį!

Atvirai sakant, žvelgdamas į visą tą tolerancijos mašiną, visus tuos Gėjų lygos ir Tolerantiško jaunimo aktyvistus aptemptais pilkais kostiumais ir glotniai sulaižytais plaukučiais, rėžiančių skambias ir teisingas kalbas už neblogą algą, prisimenu ..komjaunimo funkcionierius. Tipažai 1 prie 1.

Gal todėl ir paradai 1 prie 1?

Vienžo, nesunku suprognuozuoti, kad gėjų paradai Lietuvoje ateityje rutuliosis dviem lygiagrečiais formatais, kurių simbiozę stebėti bus įdomu:

sovietmečio oficiozinės šventės eitynių – su darbo kolektyvų kolonomis, su privalomu entuziastingu dalyvavimu ir sobotažininkų pasmerkimu bei persekiojimu
ir
įvairaus plauko plikinėtojų bei ekshibicionistų savidemonstracija, kurios pirmas apraiškas jau regėjome ir šio Pride eigoje.

Reginys kuo toliau, tuo labiau bus kontroversiškas ir komiškas.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));