Teismas nusprendė, kad reikia į „psichuškę“ uždaryti moterį, kuri piktinosi gydytojų darbu

images_2017_09_01_310_medikas
Kviečiame į piketą, kuris vyks Kaune prie Apylinkės teismo, Laisvės al. 103, š.m. birželio mėn. 4d. 8.30val. Piketo tema: konfliktas su medikais negali tapti priežastimi, jog reikia siųsti gydytis į Rokiškio psichiatrijos ligoninę.
Pilietė nekelia pavojaus visuomenei, tačiau Teismo sprendimas yra ją izoliuoti, atimti jai asmeninę laisvę, nes konfliktuoja su medikais.
Konfliktas tarp medicinos įstaigos ir pilietės atsidūrė Teisme ir Teismas, kuris įvyko beveik prieš 18 metų, nutarė, jog pilietė žemino gydytojų reputaciją, garbę bei orumą. Žemesnio teismo sprendimą patvirtino ir Apygardos teismas. Teismų maratonas baigėsi sprendimu, kad pilietę reikia uždaryti, t.y. taikyti priverstinį, stacionarinį gydymą.
Puikiai visi suprantame, kad gyvenimas , jei tenka kas mėnesį lankytis gydymo įstaigoje ir apie išgijimą nėra kalbos, yra rožių spygliais paklotas.
Kai medikai ir teismas nusprendė, jog reikia taikyti pačią griežčiausią bausmę, – atskirti nuo visuomenės, uždaryti, taikyti priverstinį gydymą, tai pilietė išvyko į kaimyninę šalį. Lietuvą paliko dėl to, kad patikrintų jos psichinę sveikatą nepriklausomi medikai ( abejodama, jog Lietuvoje tokių galėtų rasti) ir konstatuotų, kiek yra pavojinga visuomenei, o tada kreiptis iš naujo į Teismą.
Advokatė Eligija Norkienė, su kuria piketo dalyviai susisiekė, teigė, kad Lietuvoje tai būtų pirma tokia byla, kai Teismas yra patvirtinęs sprendimą, o už nutarties nevykdymą , – paskelbęs paiešką, tačiau Kauno apylinkės teismas priėmė ieškinį ir jį nagrinės.
Kodėl piliečiai ruošiasi ateiti prie Teismo, kuris nagrinės pilietės skundą? Todėl, kad medikai tapo „skauduliu“. Yra medikų, kurie nenori suprasti, kad galių turėjimas neleidžia jomis piktnaudžiauti. Tokių medikų gynyba, – susidoroti su neįtikusiais, nėra piliečių fantazija, tai realybė. Akivaizdus nesiskaitymas su pacientais, niekinimas jų problemų, perauga į patyčias, žeminimą ir savo kolegų, kurie neatlaikę tos arogancijos, tariamo gydytojų reputacijos ir orumo žeminimo, pasitraukia iš gyvenimo. Mobingo neatlaikė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytojas ir 2019 m. nusižudė, o jau 2021 m.- Šiaulių ligoninės gydytoja taip pat nusprendžia pasitraukti iš gyvenimo.
Ar suvokiama, ką tenka išgyventi piliečiui, kai dėl ligos tampa savamoksliu specialistu, nes ieško informacijos apie ligą, tačiau su jo nuomone, su reikalavimu, kad gydytojas priimtų be eilės, sulaukia tik patyčių. Vėliau tokie medikai savo galias demonstruoja teisme ir jau, kaip specialistai. Teismas tam ir yra teismas, kad abi puses išklausytų ir įsitikintų, kad specialistai nepiktnaudžiauja savo galiomis.
Medikai dirba tikrai sunkų darbą, pavargsta, bet jiems yra ir laisvų dienų, o pilietė, kuriai tenka dirbti darbą panašų į medikų net 24 val., negali pavargti ir laisvų dienų neturi. Kai išgyvenimus, nuovargį diagnozuoja, kaip pavojingą ligą, kurią galima išgydyti tik uždarius į psichiatrinę ligoninę, o ne ieško abipusiai priimtinų sprendimų, – nėra teisinga , atvirkščiai, tai pavojingas visuomenei šališkumas.
Ateisime 2021 m. birželio mėn. 4d. 8.30 val. prie Kauno apylinkės teismo, nes manome, kad paciento ir medicinos darbuotojų nesutarimus negalima spręsti pasitelkus į pagalbą psichiatrinę ligoninę. Ligoninė yra, kad ligonius gydyti, o ne ją naudotis ( izoliuoti neįtikusį) ir taip sau susikurti ramų, saugų ir patogų gyvenimą.
Atsakinga už piketą Virginija Jurgilevičienė tel. 867846090
Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija