Teisininkas Jonas Kovalskis: „Nekaltos Odesos aukos reikalauja Teisingumo!..“

ODESA_Scanpix.10pg

ODESA_Scanpix.10pg

                                                                               

     Juozas IVANAUSKAS

 

Teisininkas Jonas Kovalskis: „Nekaltos aukos reikalauja Teisingumo!..“

Kažin ar Lietuvos sisteminėje žiniasklaidoje apskritai bus paminėtos trečiosios metinės tragiškų Odesos įvykių, kuomet Ukrainos patriotais save vadinantys politikieriai, veikiantys išvien su  radikaliais nacionalistais iš Rusijoje uždraustos nacistinės organizacijos „Dešiniojo Sektoriaus“ (finansuojamo oligarcho Igorio Kolomojskio), ėmėsi sadistiškų – teroristinių veiksmų prieš rusakalbius vietos gyventojus, paniekinamai vadinamus „koloradais“ separatistais. 

Pasak oficialiosios įvykių versijos, Profsąjungų rūmuose tyčia buvo sukeltas gaisras, pareikalavęs žmonių gyvybių. Tačiau kaip vėliau paaiškėjo iš lavonų tyrimo bei liudininkų parodymų, gaisras tebuvo priedanga, o iš tikrųjų dar iki jo į pastato vidų įsiveržę ukronacistai siautėjo – mušė, kankino, netgi žagino kai kurias aukas… 

Aikštėje įkurtas Antimaidano palapinių miestelis akimirksniu buvo nusiaubtas ir sudegintas. Jankių marionetiniam Kijevo rėžimui nepritariantys, anksčiau rinkdavęsi minėtame palapinių miestelyje, prasidėjus pogromui subėgo į Profsąjungų rūmus ir mėgino atremti puolimą. Tačiau pastatas, apmėtytas „Molotovo kokteiliais“, kaip mat užsidegė, pavirto liepsnojančiu katilu, o „įbauginimo operacijos“ metu naudojamos cheminės medžiagos daugumai viduje esančių „separatistų“ tiktai paspartino fatališką baigtį.

 Tuometinis Ukrainos premjeras A. Jaceniukas, a priori, be išsamaus šitokio makabriško  nusikaltimo tyrimo, pareiškė esą „teroristinė“ valstybė Rusija suplanavo kruvinas riaušes, kurios nulėmė daugybės žmonių žūtį…

Tuo tarpu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas gegužės 2 dienos įvykius Odesoje pavadino atvira fašizmo apraiška. Kaip informavo newsru.com, ministras pareiškė, kad Rusija sieks, jog visa tiesa apie tragediją Odesoje būtų iškelta į viešumą.

{youtube}scQE94mmCkk{/youtube}

jaunos linksmos merginos plaka kokteilius, kuriais tuoj bus sudeginti gyvi žmonės

„Tai, kas įvyko Odesoje gegužės 2 d. – grynas fašizmas. Mes neleisime sušluoti po kilimu faktų, ką dabar bando padaryti valdančioji koalicija Ukrainoje, slėpdama tyrimą nuo visuomenės. Sieksime teisybės, sieksime, kad visi įrodymai, kuriuos pateikė mačiusieji, ir kurie liudija, jog valdžia sąmoningai nutyli apie šios tragedijos mastus, nė viena jų dalelė neliktų neištirta ir neiškelta į viešumą“, – Rusijos užsienio reikalų ministro pasakytus žodžius citavo RIA „Novosti“.

S. Lavrovas apkaltino Europą tuo, kad įtakingi politikai ir žmogaus teisių gynėjai nebe pirmus metus užsimerkia prieš fašizmo ideologijos atgimimą Ukrainoje. Juk tragedija Odesoje – gyva fašizmo apraiška!..

„Daugybę metų Europa užsimerkia prieš tai, kad ši ideologija įgyja vis daugiau šalininkų, kad jos propaguotojai verbuoja vis daugiau naujų pasekėjų, rengia maršus buvusių esesininkų, kuriuos Niurnbergo tribunolas pripažino nusikaltėliais, garbei. Tačiau tai, kas vyksta dabar Ukrainoje, jau yra ne šiaip maršai su lozungais, aukštinančiais nacistinius nusikaltėlius – tai jau gyva fašizmo apraiška. Tai, kas įvyko Odesoje 2014 m. gegužės 2 d. – grynas fašizmas!..“, – tuo įsitikinęs S. Lavrovas.

Per neramumus Odesoje, oficialiais duomenimis, žuvo 48 žmonės, daugiau nei 200 buvo sužeisti.

 „Laisvo laikraščio“ skaitytojų dėmesiui – žinomo visuomenės veikėjo, teisininko Jono KOVALSKIO pastabos apie Kijeve valdžią užgrobusios chuntos iš anksto gerai suplanuotą, gegužės 2 dieną Odesoje įvykdytą baudžiamąją operaciją, siekiant įbauginti prorusiškus separatistus.

——————————————————————————————–

Gegužės 2 dieną sukanka lygiai trys metai, kaip Vakarų Ukrainos banderlogai, vadovaujami emisarų iš Vakarų Europos, tame tarpe ypač aktyviai dalyvavo „spalvotųjų“ revoliucijų ekspertai, „paveiksliukų rusams gadintojai“, kruvinų įvykių technologai iš Lietuvos, – įvykdė nusikaltimą žmoniškumui – gyvus sudegino taikaus protesto prieš valstybinį perversmą Ukrainoje dalyvius Odesoje, Profsąjungų Rūmuose. 

Pažymint šios tragedijos sukaktį, Rusijos televizija „RTR Planet“ parodė Arkadijaus Mamontovo tiriamosios žurnalistikos filmą „Odesa: trys metai“, kurio aptarimas laidoje „Specialus korespondentas“ vyko balandžio 24 dieną.

Kijevo chunta, įvykdžiusi makabrišką satanistinį nusikaltimą, siekia išvengti atsakomybės, naikina nusikaltimo įrodymus, slepia nusikaltimo vykdytojus, organizatorius, užsakovus ir persekioja šio siaubingo nusikaltimo aukas bei žmones, kurie siekia teisingumo, bando išsiaiškinti TIESĄ.

2014-02-22 data lemtinga Ukrainai. Būtent nuo šios dienos Rytų Ukraina – Doneckas, Luganskas, Charkovas, Odesa, Krymas, Dnepropetrovskas, Nikolajevas, Chersonas, regionai, kurie visada buvo Ukrainos ekonomikos stuburu, – kur visada gyveno etniniai rusai, pagaliau, ilgai ir kantriai stebėję Maidano beprotybės šėlsmą, suvokia, kad laukti daugiau nebegalima. Į valdžią atėjo ekstremistai iš „Dešiniojo sektoriaus“, kurių ideologijos pagrindas yra aršus gyvuliškas nacionalzimas, rusofobija, kurių šūkiai „Rusus ant peilių!“, „Rusus pakarti!” nedviprasmiškai apibrėžia greitą ir rodo liūdną ateitį rusakalbiams, kurių Ukrainoje net 23 mln., – tampa aišku, kad delsimas yra tolygus mirčiai. 

\Pirmieji „Dešiniojo sektoriaus“ įstatymai dėl rusakalbių statuso ir rusų kalbos uždraudimo nebepalieka jokių abejonių Rytų Ukrainos etniniams rusams – atėjo laikas gintis, priešintis, kautis dėl gyvybės ir laisvės.

Kol perversmo organizatoriai — JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoja Viktorija Nuland ir JAV ambasadorius Kijeve Dž. Payette telefonu nustato (https://www.youtube.com/watch?v=8YSFNOaJupE ) Ukrainos (nepriklausomos, suverenios, JTO narės) vyriausybės sudėtį, Ketrin Ashton pokalbyje su Estijos Užsienio reikalų ministru telefonu apgailestauja dėl per didelio žmonių, kuriuos nužudė jų atsiųsti NATO snaiperiai, aukų, Luganske, Donecke, Charkove, Kryme rusakalbių gyventojų absoliuti dauguma užima administracinius pastatus, greitai ir neskausmingai, be aukų, imasi realizuoti visame pasaulyje pripažįstamą ir Tautų Chartijoje įtvirtintą tautų teisę į laisvą apsisprendimą, teisę nepripažinti neteisėtos Kijevo chuntos valdžios, teisę patiems nusistatyti savo ateitį.

 Skirtumas Rytų Ukrainos taikių protestuotojų nuo Maidano smogikų Vakarų Ukrainoje yra esminis. Kijevo Maidaną rėmė JAV-ES-NATO, vietiniai oligarchai ir mažuma Vakarų Ukrainos nacionalistai, fašistai, Stepono Banderos fašistinės ideologijos pasekėjai, nacių kolaborantų palikuonys. Na, o Rytų Ukrainoje vyko plačiausių liaudies masių remiama revoliucija, teisėtas tautos pasipriešinimas prieš chuntą, neteisėtą valdžios užgrobimą. Būtent todėl viskas vyko labai sklandžiai, skaidriai ir demokratiškai. Kol neįsikišo pačios tamsiosios Kijevo Maidano jėgos ir nepaskandino kraujuje tautos laisvę į apsisprendimą. 

Kijevo chunta tiesiog pasiuntė į Rytų Ukrainą kariuomenę ir „Dešiniojo sektoriaus“ smogikus, kurie savo neapykantą rusakalbiams pademonstravo pačiu žiauriausiu būdu – sudegindami gyvus žmones Odesos Profsąjungų rūmuose, sušaudydami Mariuopolio milicininkus, atsisakiusius žudyti savo tautiečius, iš lėktuvo sušaudydami Lugansko srities administracijos pastatą ir brutaliai susidorodami su rusakalbiais, absoliučia gyventojų dauguma, nepalikdama jiems pasirinkimo, nesuteikdami jiems teisės laisvai išreikšti savo valią. Tik teroras ir kruvina prievarta iš Kijevo pusės, žmogaus teisių pažeidimai – tokį absoliučiai nepriimtiną demokratijos modelį pasiūlė Vakarų marionetės iš Kijevo Rytų Ukrainos piliečiams ir šie, žinoma, jį atmetė. Ginklu, neturėdami jokio kito pasirinkimo.

O veidmainiai iš Vakarų, kurie dar žiemą isteriškai klykė apie Ukrainos tautos teisę laisvai apsispręsti gyventi taip, kaip jiems patiems to norisi, laisvėje ir demokratijoje, lygiai tokius pačius veiksmus, kaip ir Maidano smogikų Kijeve, tik, priešingai nuo pastarųjų, teisėtus, įvykdžiusius Rytų Ukrainos laisvės kovotojus nedelsiant pasmerkė ir pavadino teroristais, separatistais, paskelbė juos už įstatymo ribų. O tie patys geri, mieli, švarūs, kultūringi dėdulės ir tetos demokratai iš ES bei JAV, lyg burtų lazdele mostelėjus, virto nuožmiais, kraujo ištroškusiais vilkolakiais. Ir Rytų Ukrainos žmonių laisvės ir teisingumo siekis buvo paskandintas nekaltų civilių – senelių, moterų ir vaikų – kraujyje, kad žinotų – demokratija yra tik tai, ką leidžia JAV ir ES demokratai!.. 

2014-03-16 Kryme įvyko liaudies referendumas dėl atsiskyrimo nuo Ukrainą užgrobusios Kijevo chuntos, dalyvavo 83,1 proc. turinčių rinkimų teisę pusiasalio gyventojų, už prisijungimą prie Rusijos, istorinės savo Tėvynės, balsavo 96,7 proc. balso teisę turinčių piliečių, tačiau nežiūrint į neginčijamą tautos valios pareiškimą, preciziškai teisėtą, tiesioginiu pagal nustatytas skaidrias taisykles balsavimu, Vakarai, tie, kurie visada tik už demokratiją, tai yra tautos valdžią, – šį referendumą pavadino Krymo aneksija ir panaudojo šią iš rankovės ištrauktą kortą savo nešvariame informaciniame, ekonominiame kare prieš Rusiją.

Armija į savo tautą gali iššauti tik vieną kartą. Po to tai jau nebe armija, o tik baudėjų būrys!.. Aukų skaičius Rytų Ukrainoje varijuoja nuo 10 000 (JTO duomenimis) iki 40 000 (Novorosijos duomenimis). Galo nesimato, nors pakaktų Kijevui atitraukti savo armiją iš Donbaso, surengti nacionalinį referendumą ir viskas taptų aišku, skaidru, paprasta, demokratiška. Tačiau tautos valdžia, demokratija nėra valdančiųjų korumpuotų oligarchų rūpestis.

Revoliucija – kaip kiaušinis, jeigu ji kils iš vidaus, tautos, bus gyvybė, jeigu ji bus kalama iš išorės – bus tik kiaušinienė. Ukrainoje ir visur, kur „spalvotas“ revoliucijas, maidanus, sąjūdžius, arabų pavasarius organizavo JAV-NATO kolonizatoriai, – visose šalyse įvyko ekonominis nuosmukis, socialinė nelygybė, skurdas, nedarbas, depopuliacija, kultūrinė degradacija, politinių elitų, valstybės tarnautojų, teisėsaugos korupcija ir savivalė – visas šias šalis ištiko katastrofos. Supuvusios JAV kolonijų administracijos vietose laikosi išimtinai JAV-NATO okupacinių kariuomenių durtuvų dėka, teroro ir propagandinio melo, manipuliacijų visuomenės sąmone dėka ir absoliučiai neturi jokio ryšio su vietinėmis tautomis ir gina tik JAV-NATO kolonijinius interesus. Kol nebus išspręstas baudžiamosios valdančiųjų elitų atsakomybės klausimas, padėtis tik blogės.

Atsakomybės už Odesos Chatynės aukas klausimas vis dar nėra išspręstas. Nekaltos aukos reikalauja Teisingumo!..

——————————————————————————————-

 

F

Facebook komentarai
});}(jQuery));