Tarptautiniai stebukladariai, arba kaip neinvaziniu būdu sąnarius atkurti

Flexa1

Flexa1

 

VYTAUTAS KABAILA

 

Tarptautiniai stebukladariai,

arba kaip neinvaziniu būdu sąnarius atkurti

Pastaruoju metu Lietuvos spaudoje („Vakaro žiniose“ (08.02) ir jos leidinyje „TV publika“ (07.29), žurnale „Prie kavos“ (08.02) ir kt.) vis dedami puslapiniai reklaminiai straipsniai, teigiantys, jog „atrastas neinvazinis būdas pažeistiems sąnariams atkurti!“ Rimtas reikalas, nes labai nemažai, daugiausia vyresnio amžiaus žmonių turi tokią bėdą. Tai, ką sukūrė prof. Jamesas D. Reinoldsas iš Čikagos universiteto, tiesiog stebuklas vidury dienos. „Jau 267 000 žmonių atsikratė sąnarių skausmo per 36 dienas“; „Ortopedai buvo šokiruoti“; „Skausmas praeina negrįžtamai“, – skelbia reklamuojantys preparatą, ant kurio užrašyta „FleksaPlus“ ir ypač daug reiškianti paantraštė JOINT STRENGTHENER, suprask sąnarių stiprintojas. 

Kelios ištraukos, po kurių negali dėti į šalį tokias naujienas skelbiančio straipsnio: „Kai parodėme reumatologams ir ortopedams nuotrauką su terapijos efektais – jie buvo sukrėsti. Jie negalėjo patikėti, kad sąnarių degeneraciniai pokyčiai gali taip paprastai pasitraukti. Pažeista kremzlė atsikūrė, o sinovijos skystis atgavo slydimo savybes. Visiems pacientams, dalyvavusiems šiuose tyrimuose, praėjo sąnarių skausmai, o uždegimas atslūgo.“; „Prof. Reinoldso preparatas, regeneruojantis sąnarius, yra populiarus ne tik JAV. Jį naudoja asmenys, kovojantys su sąnarių skausmu Europoje. Dabar jis pasiekė ir Lietuvą ir yra prieinamas už dalyvavimą sveikatos klube. Užsakyti lengva ir saugu, nes mokate tik atsiimdami produktą.“ 

Pirmiesiems šimtui žmonių, kurie užsisakys preparatą, pažadėta net 70 proc. nuolaida, t. y. už 60 kapsulių indelį mokės ne 96, o 29 eurus.

Atlikome žurnalistinį tyrimą ir užsisakėme to stebuklingo preparato. Kad ant šitos „meškerės“ neužkibtų sunkiai galą su galu suduriantys seneliai, siūlome pasiskaityti, kuo toks bandymas baigėsi.

 

Pradžia buvo teikianti daug vilčių. Pasiskambinę tel. (85) 259 6804 sužinojome, kad, jei imsime ne vieną, o dvi pakuotes, kainuos dar mažiau, tik 50 Eur. Po trijų dienų siuntą pristatė kurjeris. Ant užklijuoto paketo buvo du adresai: „Siuntėjas: Reverse Logistics LLC Panerių 37, 03229 Vilnius“ ir „OMNIVA LT, UAB, Kirtimų g. 47, 02244 Vilnius“. Ant pinigų priėmimo kvito – šis adresas: UAB „Omniva LT“, Kauno g. 10, LT-54466 Ramučiai, Kauno raj.

Kad yra problema, paaiškėjo atidarius siuntą. Ant preparato buvo visai kita paantraštė, nei reklaminiuose puslapiuose, ji  skelbė, jog tai yra vitaminai D3 ir K2 (New formula with vitamin D3+K2). Nesmagiai nuteikė ir tai, kad dangtelis atviras, neizoliuotas celofanu, kaip perkant vaistus ar maisto papildus vaistinėse. Ir siuntoje įdėtuose informaciniuose lapeliuose nebuvo nė žodžio apie sąnarius ar jų atkūrimą, tik truputis informacijos apie asiūklį, našlaitę, dilgėlę ir kt., iš kurių, matyt, tie vitaminai sukurti. Užtat įdėta padėka ir dovana – nuolaidų kuponas-raginimas atsiimti dar vieną „naujovišką preparatą už dalyvavimą nuolaidų klube su 35 proc. nuolaida“. Ir vėl daug stebuklingų žodžių: „Produktai, kuriuos galite įsigyti nuolaidų klube, nėra prieinami parduotuvėje ar atviroje rinkoje. Tai moksliniais tyrimais pagrįsti novatoriški ir efektyviausi sprendimai pasaulyje (išskirta reklamuotojų – V. K.), kurie pasieks parduotuves galbūt po 5-10 metų! Jie padės: GREITAI atsikratyti sveikatos problemų. LENGVAI numesti viršsvorį (be drastiškų dietų!), IŠVENGSITE varginančių apsilankymų pas gydytojus ir brangių tyrimų.“ Tą poros puslapių tekstą (kuriame, beje, taipogi nė vieno žodžio apie sąnarius) pasirašo Asta Šimkūnaitė, Kliento aptarnavimo specialistė, siūlanti  kuo skubiau skambinti tel. (85) 205 4821. Kokia dovana laukia užsisakiusiojo, neįvardijama.

Kad nuolaidų kuponas tikrai vertingas, patikinimas kitame popieriaus lapelyje. Čia yra ir tokie žodžiai: „Mūsų komanda visą laiką nenuilstamai stengiasi pagerinti mūsų teigiamų paslaugų kokybę. Kasdien ieškome naujų sprendimų. Testuojame, tikriname ir analizuojame. Dirbame dėl Jūsų šypsenos ir pasitenkinimo. Mes esame žmonės, turintys misiją ir atsakomybės jausmą. Mes esame entuziastų grupė, kuriai visų pirma rūpi kokybė ir patikimumas. Todėl visą laiką tobuliname savo įgūdžius ir teikiamas paslaugas. Įsipareigojimo bei sunkaus darbo dėka nuolat geriname mūsų poziciją rinkoje, žengiame dar vieną žingsnį į priekį. Tačiau svarbiausias dalykas, apie kurį nuolat galvojame, tai yra Jūsų pasitenkinimas.“

Deja, panorę išsiaiškinti, kodėl atsiųstas ne tas preparatas, kuris pavaizduotas reklaminėje medžiagoje, t. y. ne sąnarių stiprintojas, o vitaminai D3 plius K2, nieko nelaimėjome. Susidarė toks įspūdis, kad vienas kalba apie ratus, kitas – apie batus. Tiesa, iš pradžių buvo paprašyta nufotografuoti preparato indelį (nurašytų laiške žodžių jiems nepakako) bei informacinę medžiagą ir atsiųsti tiems stebukladariams, kurių vardas Garantijų skyrius ir kuriems galima parašyti šiuo el. p.: contactlt@todaycontact.com  Na, o kai fotografijos buvo išsiųstos, Garantijų skyrius nutarė, kad klientas gavo “teisingą produktą”. Pakartotinai paklausus, kodėl reklaminėje medžiagoje spaudoje aiškiai matosi žodžiai JOINT STRENGTHENER, o ant atsiųsto preparato NEW FORMULA WITH VITAMIN D3+K2, apsimetama, kad nesuprantama, apie ką eina kalba. Kadangi tai ne pakuotojo, ruošusio siuntą, klaida, darosi aišku, kad visi, užsisakę sąnarių stiprintoją, sulaukia… vitaminų. Tik ar yra kokia garantija, kad tai tikrai vitaminai?

Įdomus atsakymas ir dėl prašymo grąžinti pinigus: “Tuomet turite rašyti prašymą, kuriame bus: vartotojo, kuris atliko užsakymą, vardas ir pavardė, adresas, el. pašto adresas ir telefono numeris; adresas, kuriuo produktas buvo nusiųstas; išsiųstų produktų skaičius; tiksli produkto pradžios ir pabaigos naudojimo data; įskaitomas produkto naudojimo aprašymas; pastebėti efektai naudojant produktą; laukiamas skundo spsvarstymo būdas (grąžinamoji išmoka ar produkto pakeitimas kitu); banko sąskaitos numeris (IBAN ir SWIFT), į kurį turi būti pervesta grąžinamoji išmoka; vartotojo įskaitomas parašas (išskirta mano – V. K.). Prašymą kartu su indeliu siųsti adresu: Gražinamosios logistikos centras, Reverse Logistics LLC., ul. Chlodna 64, 00-872 Warszawa, POLAND”.

Kai ši “disertacija” bus paruošta ir išsiųsta į Varšuvą, kažin ar sulauksite savo pinigėlių. Neabejotinai atsiras naujų kliūčių, pavyzdžiui, kelionėje indeliai pradings. Nebent gausite dar keletą atsakymų, primenančių pasaką apie ratus ir batus. Arba… visai nieko negausite.

Regis, šitų stebuklų platintojai gudrauja: vienokį preparatą reklamuoja, kitokį siuntinėja. Taigi – ir reklaminiuose tekstuose turėtų būti pažymėta, jog kalba eina apie vitaminus D3 ir K2, o ir indelio nuotrauka turėtų būti su kita paantrašte, t. y. skelbiančia, kad tai vitaminai, o ne sąnarių stiprintojas. Tik kažin ar po tokių pakeitimų kas beužsisakys tą stebuklingą preparatą.

Nederėtų pamiršti ir patyrusio specialisto – Respublikinės Šiaulių ligoninės Ortopedijos-traumatologijos skyriaus vedėjo Roberto Mikalausko, daug metų invaziniu būdu atkuriančio  sąnarius, nuomonės apie tą “stebuklingą” preparatą:  “Niekai!“

O ką apie tai pasakytų Sveikatos apsaugos ministerija ir teisėsaugos institucijos?

P. S. Kai straipsnis jau buvo paruoštas spaudai, Lietuva išgirdo apie dar vieną (regis, ne paskutinę) SVEIKATOS KLUBO akciją. Šįkart siūlomas naujas būdas „silpstančios klausos sustabdymui Lietuvoje“. Kaip pažymima reklaminiame puslapyje, kurį išspausdino „Vakaro žinių“ leidinys „TV publika“ (2017.08.04), „šveicariška terapija, gerinanti klausą, neseniai yra prieinama Lietuvoje – išskirtinai sveikatos klubo nariams, perkant telefonu (jų neįmanoma įsigyti parduotuvėje). Užsisakyti yra lengva ir saugu, nes nereikia iš anksto nieko mokėti – tik atsiimant užsakymą.“ Kaip ir turintiems sąnarių problemų, siūloma 70 proc. nuolaida, net ir kaina ta pati – tik 29 Eur vietoj 96 Eur. Tik neaišku, kokia katė maiše laukia pirkėjo.

 

Preparato indelis jau su kita paantrašte nei reklaminiuose straipsniuose, t. y. teigiančia, jog tai vitaminai.IMG8797 

Informacinis lapelis, kuriame nė žodžio apie sąnarius.scan0014

Dar viena stebukladarių siūloma dovana.scan0013

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));