T.Dobrovolskio žudikus įkvėpė Dalia Grybauskaitė?

0Skirmantas_Vytenis_ir_Arturas_apr

0Skirmantas_Vytenis_ir_Arturas_apr

 

T.Dobrovolskio žudikus įkvėpė Dalia Grybauskaitė?

 

Aurimas Drižius

 

Šiandien Vilniaus apygardos teisme prasidėjo kompozitoriaus T.Dobrovolskio žudikų teismas – teigiama, kad agresyviai nusiteikę jaunikaičiai, kilę iš gerų šeimų, tiesiog šiaip sau užpuolė T.Dobrovolskį, sumušė, ir išdūrė jam akį, dėl ko pastarasis mirė. Tačiau byloje yra skandalingų aplinkybių – pvz., kai kurie įtariamieji žudikai jau ne kartą buvo sulaikyti, kai užpuolė ir sumušė rusiškai kalbančius žmones. 

Todėl neaišku, kad prokuratūra pateks kaltinimus žudikams žudžius iš neapykantos kitataučiams, ar apsiribos tik buitinės žmogžudystės versija. Be to, redakcija turi duomenų, kad kai kurie įtariamieji žudikai nuolat mušdavo rusus : “Lietuva lietuviams”, ir dalyvaudavo pseudopatriotinėse nacių eitynėse Kovo 11 d.

 0Skirmantas Vytenis ir Arturas apr

Nors teigiama, kad Tomas Dobrovolskis buvo užpultas ir mirtinai sumuštas šiaip sau, tačiau jį užpuolę ir sumušę žmonės – S.Jankauskas ir kiti – jau yra pagarsėję išpuoliais prieš rusakalbius. Tuo labiau, kad T.Dobrovolskis buvo mirtinai sumuštas bare, kai jame kažkas pasakė : “Ar čia kažkam patinka Putinas?”. Po to į darbą buvo paleisti kumščiai. Prokuratūra sąmoningai nuslėpė faktą, kad tie jaunuoliai – jau pagarsėję chuliganai, nuolat mušdavę rusakalbius Vilniuje.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės politika skatinti neapykantą rusams jau duoda vaisių – jaunikaičiai gatvėje jau mirtinai primuša žmogų, įtariamą simtatizuojantį Putinui.

 

Kaip žinia, prezidentė Dalia Grybauskaitė nepasitenkinimą savo vykdoma politika bando nukreipti į Rusiją – ją nuolat puola rusai, todėl visuomenės dėmesys nuo vidaus problemų nuolat nukreipiamas į tariamas užsienio grėsmes. Korupciniai skandalai, pvz., „Snoro” užgrobimo” byla arba Kauno pedofilijos byla,  yra užgniaužiami nuolatine dezinformacija : „rusai puola”. Pvz.,:

 

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė BBC korespondentei Katiai Adler atskleidė, kad Lietuva jau yra puolama, todėl privalomasis šaukimas į kariuomenę yra atsakas grėsmėms regione. Prezidentė teigė, kad šaliai iškilo būtinybė apsiginti, nes mes turime sieną su Rusija, iš kurios kyla grėsmė ir kurioje beveik kasdien vyksta pratybos. Prieš pat naujuosius metus Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai Žygimantas Pavilionis (dabar konservatorių kandidatas SEimo rinkimuose) jau buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą.

 

http://www.ekspertai.eu/bbcprezidente-grybauskaite-lietuva-jau-puolama82963/

 

Žodžiu, dėl tos antirusiškos isterijos vietos rusai jau nesijaučia saugūs, ir Lietuva tampa panaši į Ukrainą, kur išsižiojęs kalbėti rusiškai, gali iš karto gauti į galvą nuo vietos chuliganų, kuriuos už patriotizmą dar pagirs vietinė milicija.  Todėl labai tikėtina, kad Tomas Dobrovolskis tapo tokios grybauskinės politikos atsitiktinė auka – nelabai protingi, tačiau patriotiškai nusiteikę vyrukai, išgirdę bare, kad kažkam čia patinka Putinas, tiesiog užmušė ne vietoje pasipainiojusį kompozitorių Tomą Dobrovolskį, kuris buvo visai apolitiškas. 

 

Todėl labai įdomu bus stebėti, ar kompozitoriaus Dobrovolskio byla bus traktuojama kaip buitinė  žmogžudystė, ar kaip tautinės neapykantos aktas.

 

Čia vertėtų prisiminti ir kitas bylas, kuriose „patriotai” mušė kitaip manančius. Žurnalistas Giedrius Grabauskas primena  ir Evaldo Balčiūno bei Dariaus Pocevičiaus  bylą : „Kuo svarbi ši byla? Ji svarbi tuo, jog po ilgo persekiojimo šie aktyvūs piliečiai šių metų liepos pabaigoje išteisinti. Ir dar svarbus aspektas-E.Balčiūną ir D.Pocevičių puolė, tariamu šmeižtu kaltino veikėjai, kurie pagal oficialius policijos duomenis eilę kartų agresyviai puldavo rusakalbius žmones. Apie tai rodyta ir televizijos laidose. Tai S.Jankauskas ir A.Vileita.

Pasižymėjo ir žiauriame išpuolyje prieš kompozitorių T.Dobrovolskį

 Kas šitie ponai Jankauskas ir Vileita? . Pagal turimus duomenis yra konkrečios prielaidos, kurios leidžia teigti, jog šitie asmenys-tai galimai neofašistinių grupuočių nariai. Ir dar-S. Jankauskas dalyvavo  žiauriame išpuolyje, kai 2014 m. gruodį Vilniuje nužudytas kompozitorius T.Dobrovolskis. Būtent S.Jankauskas ir dar penki asmenys užpuolė ir mirtinai sužalojo žinomą kompozitorių. Jis keletą mėnesių praleido kalėjime, vėliau buvo paleistas, šiuo metu ši rezonansinė byla jau  perduota teismui. 

 

PASIBAIGUS „GATVĖS MUZIKOS DIENAI“ FAŠISTUOJANTIS

SKINAS JURGIS VIRBAŠIUS SUMUŠĖ GATVĖS MUZIKANTĄ

2011 m. gegužės 7 d., apie 20 val., Vilniuje, Vokiečių gatvėje fašistuojantis skinas, nuolatinis kovo 11-osios eitynių dalyvis Jurgis Virbašius sumušė pankiškos išvaizdos gatvės muzikantą, ėjusį su drauge namo po „Gatvės muzikos dienos“ koncerto. Aukštam ir stambiam skinui kiaušinio formos galva turbūt nepatiko pankiška jaunuolio išvaizda. J. Virbašius prisiartino prie visa galva žemesnio muzikanto ir, ištaręs „Tai ką? Ochujienas pankas?“, smogė jam į antakį.

Po smūgio J. Virbašius sugriebė muzikantą ir norėjo smogti dar, tačiau šis sugebėjo nuo jo atsiplėšti ir nubėgo Rotušės link. Skinas jaunuolį nusivijo, tačiau šis spėjo pasislėpti Rotušės aikštės minioje. Tikėtina, kad J. Virbašius užpuolė gatvės muzikantą, nes žinojo, kad pastarojo grupė per „Gatvės muzikos dieną“ grojo ir antifašistines dainas.

Jurgis Virbašius – 17-18 metų Vilniaus Ozo vidurinės mokyklos moksleivis. Mokosi 10 klasėje, nepažangus, buvo paliktas antriems metams. Itin ūmaus ir agresyvaus būdo, linkęs į smurtą. Gyvena su tėvais Zujūnuose. Tėvas – garsus kanklininkas ir kanklių meistras Egidijus Virbašius

Į fašistuojančių skinų judėjimą Jurgis Virbašius įsitraukė prieš trejetą metų įstojęs į Senovės baltų kovos broliją „Vilkatlakai“, kurioje sutiko kovo 11-osios maršų „didvyrį“ Beną Šimkų ir kitus neonacius. 

Per kovo 11-osios eitynes visada žygiuoja pirmosiose gretose. Jį lengva atskirti pagal smailą kiaušinio formos viršugalvį. Gatvėse dažniausiai pasirodo vilkintis juodos spalvos striuke. 

Artimai bičiuliaujasi su dvidešimtmečiais Vilniaus skinais Vyteniu Matulevičiumi, Skirmantu Jankausku ir Artūru Vileita. Pastarieji 2011 m. kovo 9-osios vakarą Vilniuje, netoli Katedros,užpuolė 3 rusiškai kalbančius Lietuvos piliečius. Jurgio tarp jų kažkodėl nebuvo.

2011 m. kovo 11-osios neonacių maršas

Iš kairės: Jurgis Virbašius, Vytenis Matulevičius, pavardė nežinoma, Artūras Vileita, Skirmantas Jankauskas

Julius „Apaštalo“ pusbrolis ir Jurgis Virbašius demonstruoja nacių vėliavą

2011 m. kovo 11-osios koncertas

Prie tėvų namų Zujūnuose

Antifa.lt

E.Balčiūnas ir D.Pocevičius visiškai išteisinti

Teko dalyvauti keliuose E. Balčiūno ir D.Pocevičiaus teismo proceso posėdžiuose. Štai stebėjau vieną is posėdžių 2015 m. gegužės mėnesį, tuomet bylą vedė kita teisėja. Posėdis buvo gan skandalingas, teisėja elgėsi arogantiškai, uždavinėjo keistus klausimus E.Balčiūnui. Anot šio antifašisto, proceso metu vyko net kelioliką posėdžių. Ir štai liepos mėnesį teko stebėti teismo proceso atomazgą-liepos 22 d. pagaliau paskelbtas teismo verdiktas. Išklausyti nuosprendžio atvyko kaltinamieji E.Balčiūnas ir D.Pocevičius, aktyvūs visuomenininkai J.Norvila, L.Kaplanas, profesorius  D.Kacas, žurnalistas ir visuomeninkas A.Sutkus bei kiti aktyvūs piliečiai.

Ir štai kas teigiama dokumente: ,,Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis Lietuvos Respublikos vardu. 2016 m.liepos 22d. Vilnius. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Sonata Raupėnaitė-Lekarauskienė, dalyvaujant nukentėjusiems S. Jankauskui, A.Vileitai,  kaltinamajam E.Balčiūnui, jo gynėjui advokato padėjėjui  E.Galatilčiui,  kaltinamajui  D.Pocevičiui, jo gynėjai  advokatei L.Karvelienei, išnagrinėjo baudžiamają bylą, kurioje LR pilietis Evaldas Balčiūnas, gimęs 1962-05-27 ir LR pilietis Darius Pocevičius, gimęs 1968-05-19, privataus kaltintojo kaltinami pagal LR BK 154 straip. 2d. Teismas, išnagrinėjes bylą, nustatė:

Evaldas Balčiūnas kaltinamas  tuo,  kad būdamas internetinio portalo www.antifa.lt domeno valdytoju ir administratoriumi, 2011m.balandžio 11 d., per visuomenės informavimo priemonę-minėtame portale www.antifa.lt viešai paskelbė publikaciją pavadinimu ,,Vilniaus skinai Vytenis Matulevičius, Skirmantas Jankauskas ir Artūras Vileita: kovo 9-ają mušė kitataučius, kovo 11-ają skandavo ,,Lietuva-lietuviams!” , kurioje buvo rašoma ,,2011 m. kovo 9 d. vakare Vilniuje, netoli Katedros, grupė skustagalvių užpuolė tris rusiškai kalbančius Lietuvos piliečius. Skustagalviai juos mušė lazdomis, vienam praskėlė galvą, sukruvino veidą. Paaiškėjo, kad visi trys užpuolikai yra fašistuojantys nacionalistai, dalyvaujantys liūdnai pagarsėjusiose kovo 11-osios neonacių eitynėse. Tai dvidešimtmečiai Vilniaus skinai Vytenis Matulevičius, Skirmantas Jankauskas ir Artūras Vileita. Juos visus vienija agresyvi muzikam, pigus alus, viešas jėgos demonstravimas ir atvira neapykanta kitataučiams”. Tokiu būdu E.Balčiūnas, siekdamas viešai paniekinti ir pažeminti nukentėjusius Skirmantą Jankauską ir Artūrą Vileitą, pakirsti pasitikėjimą jais, taip pat apšmeižti, neva jie padarė sunkų nusikaltimą, viešai paskleidė apie juos tikrovės neatitinkančią informaciją, tokiais savo veiksmais pažeidė nukentėjusiujų garbę ir orumą, dalykinę reputaciją, dėl ko šie patyrė didelės neturtinės žalos, t.y. kaltinamas pagal BK 154 straip. 2 d.”.

Toliau teismo oficialiame dokumente minima ir Darius Pocevičius. Jam teikiami analogiški  kaltinimai, tik skirtumas toks, jog D.Pocevičius šią publikaciją paskelbė kitame interneto portale www.anarchija.lt. Ši publikacija minėtame portale irgi paskelbta 2011 m. balandžio  11 dieną.

 

Teismo proceso metu nagrinėtos konkrečios aplinkybės, ir štai paaiškėjo tokios detalės: ,,D.Pocevičius patvirtino, jog jam nekilo abejonių dėl informacijos patikimumo, tuo labiau, kad šią informaciją patvirtina LNK laida ,,Farai“. O straipsnį į portalą įkėlė tuo tikslu, jog siekia populiarinti šį portalą bei pateikti visuomenei įdomią informaciją“. Toliau teismo medžiagoje pateikiamos konkrečios išpuolio, kuriame dalyvavo S.Jankauskas ir jo bendražygiai, detalės: ,,2014-11-12 Vilniaus apylinkės prokuratūros nutarime nurodyta, kad iš policijos duomenų bazių registro matyti, jog dėl 2011-03-09 Vilniuje, Arsenalo gt. įvykusio įvykio, kurio metu nukentėjo P.Zmejauskas, I.Janočkinas ir V.Rusakovič, į Vilniaus apskrities VPK, 3-ajį policijos komisariatą pristatyti Skirmantas Jankauskas, Artūras Vileita ir Vytenis Matulevičius“.  Taigi, konkretūs duomenys liudija, jog E.Balčiūnas rėmėsi realia informacija, policijos  dokumentuose patvirtinamos išpuolio aplinkybės, tai buvo rodyta ir televizijos laidoje ,,Farai“. 

Ir paskelbtas galutinis verdiktas: ,,Teismas nusprendė:

Evaldą Balčiūną išteisinti pagal LR BK 154.straip.2 d., nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo požymių.  

Darių Pocevičių išteisinti i6te pagal LR BK 154 straip. 2d., nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo požymių.

Artūro Vileitos ieškinį dėl 3000 eurų neturtinės žalos palikti nenagrinėtu.

Skirmanto Jankausko ieškinį dėl 4000 neturtinės žalos palikti nenagrinėtu.“

Neofašistinės jėgos pakėlė galvas

Taigi, ilgai trukęs teismo procesas baigėsi, E.Balčiūnas ir D.Pocevičius išteisinti. Tik kyla esminiai klausimai-Kodėl LR biudžeto lėšos švaistomos tokioms byloms? Tai faktiškai sufabrikuotos bylos, tiek E.Kusaitės byla, tiek E.Balčiūno ir D.Pocevičiaus byla buvo ilgai svarstomos, tačiau kaip rodo faktinės aplinkybės, nebuvo  jokio konkretaus pagrindo, įrodančio šių ilgai persekiotų LR piliečių kaltę. Kitas svarbus klausimas-kaip atsitiko, jog Lietuvoje galvas pakėlė neofašistai? Agresyvūs, atvirai smurtą vykdantys asmenys dar kreipiasi į teisėsaugą ir inicijuoja padorių, aktyvių piliečių persekiojimus.  Tokių neofašistinių veikėjų pavojų visuomenei įrodo konkretūs faktai-kaip kompozitoriaus T.Dobrovolskio nužudymas. Taikus pilietis ėjo gatve ir buvo užpultas nuožmių smogikų, mušamas, spardomas, nuo patirtų sužalojimų mire. 

O kai kurie neofašistinės krypties publicistai  vykdo kiek kitokius veiksmus. Štai J.Burokas savo straipsniuose ne kartą maišė su purvais E.Balčiūną, G.Grabauską bei kitus piliečius, kurie atskleidžia tiesą apie J.Krikštaponio, J.Noreikos-Vėtros, A.Baltūsio- Žvejo ir kitų nacistinių nusikaltėlių vykdytus nusikaltimus. Tuo pasižymėjo ir Š.Valentinavičius, savo publikacijose viešai niekinęs žmogaus teisių gynėją D.Šulcą , žurnalistą G.Grabauską bei kitus piliečius. Š.Valentinavičiaus retorika tikrai ,,tvirta”. Štai kaip jis pasisako apie D.Šulcą ir G.Grabauską:   ,,Įtariame, kad G.Grabausko ir D.Šulco veikla-tai  ,,žaliujų žmogeliukų” modifikuotas variantas  Lietuvoje”.

Kai kurie veikėjai internete ne kartą  grasino susidoroti su opozicija-kaip ,,Žalio velnio brolijos” lyderis A.Daugirdas ar ,,žymusis” Martinavičius. Kiti ,,žymūs” valdžios draugai –kaip I.Melianas, T.Langaitis, H.Daublys, T.Rimdžius ir kiti jų  bendrininkai daug kartų trukdė taikioms kairiujų jėgų akcijoms. Tad ir iškyla esminiai klausimai: Kodėl Lietuvoje galvas pakėlė neofašistinės jėgos? Ar šios jėgos bus sutramdytos? Ar toliau tęs aktyvių piliečių persekiojimus? Vykdys grasinimų ir šmeižto kampaniją,  brutalius išpuolius ir nužudymus?

Giedrius Grabauskas

Facebook komentarai
});}(jQuery));