SVV poreikis skolintis – rekordinis

SVV poreikis skolintis – rekordinis

Įsisiautėjus antrai COVID-19 bangai verslas visomis išgalėmis ieško būdų, kaip išgyventi. SVV poreikis skolintis einamosios reikmėms išaugęs rekordiškai. Atnaujinus valstybės skatinamąją priemonę „Alternatyva“ verslo finansuotojas „Noviti finance“ per dieną sulaukia penkis kartus daugiau paskolų paraiškų nei iki šiol. Tokio skaičiaus paraiškų nesulaukta net pirmojo karantino metu.

Vienas iš pirmųjų finansuotojų, pasirašęs sutartį su INVEGA dėl „Alternatyvos“ įgyvendinimo, „Noviti finance“, paskolas žemomis palūkanomis pradėjo teikti dar tą pačią sutarties pasirašymo dieną, lapkričio 26—ąją.

„Buvome tam pasiruošę. Verslui, kuris stengiasi, juda į priekį ir net sudėtingomis sąlygomis geba vystyti savo veiklą, dabar kaip niekad reikalinga paskata. Todėl labai svarbu, jiems suteikti galimybes apyvartinėms lėšoms ar investicijoms pasiskolinti palankiausiomis sąlygomis. Esame išsikėlę sau tikslą – kas mėnesį padėti plėsti verslą bent šimtui Lietuvos smulkių įmonių“, – sako „Noviti finance“ vadovas Linas Armalys.

Per pirmąsias dešimt „Alternatyva“ de minimis programos įgyvendinimo dienų, „Noviti finance“ lengvatines paskolas suteikė daugiau nei trisdešimčiai šalies įmonių. Daugiausiai besikreipiančiųjų – itin smulkaus verslo atstovai – šeimos bendrovės, prekybininkai, vežėjai, statybininkai. Dažniausiai įmonės ieško papildomų lėšų darbuotojų atlyginimams išmokėti, produktams įsigyti, atsiskaityti su tiekėjais.

Įgyvendindamas atnaujintą priemonę „Alternatyva“ finansuotojas paskolas išduoda iki 500 000 Eur. Paskolos iki 50 000 Eur teikiamos be užstato ir dažnai tik daliniu laidavimu. Didesnėms sumoms, iki 500 000 Eur, paskolos išduodamos su NT užstatu. Paskolos maksimalus terminas 5 metai, o metinė palūkanų norma – tik 7 %.

Didžiąją dalį šių palūkanų galima susigrąžinti per „Invegą“, pasinaudojus palūkanų kompensavimo priemone. Tuomet paskolos metinės palūkanos sieks tik 0,35%. Aktyviai su „Invega“ bendradarbiaujantis finansuotojas savo klientus konsultuoja, kaip greitai ir patogiai susigrąžinti sumokėtas palūkanas.

Norėdama prisidėti prie palankesnio smulkaus verslo skatinimo, „Noviti finance“ ne tik didina paskolų prieinamumą, bet ir daro jas patogesnes bei draugiškesnes klientui. Jei klientui finansiškai patogiau, pirmuosius 4 mėnesius suteikiama galimybė pagal sutartį mokėti tik palūkanas ir taip susimažinti finansinę naštą.

Be to, netaikomas ir sutarties mokestis, kol nėra gautas finansavimas. Įmonėms pageidaujant, sutarties mokestis gali būti nukeltas vėlesniam laikui – jį sumokėti galima per 3 mėn. nuo paskolos pasirašymo momento. Daugiau, nei 50% paskolų „Noviti finance“ suteikia be verslo savininko laidavimo arba tik su daliniu laidavimu, o verslo nesėkmės atveju taikomos 0% palūkanos laiduotojams.

„Siekiame, kad mūsų paskolos būtų ne tik pigios, bet ir saugios. Esame pirmasis finansuotojas Lietuvoje, kuris verslo nesėkmės atveju, suteikia galimybę laiduotojui paskolą išsimokėti su 0% palūkanomis, t.y., nemokamai. Uždirbti iš kliento nesėkmės yra neteisinga. Gaila, kad šiuo pavyzdžiui iki šiol neseka kiti finansuotojai“, – apgailestauja L. Armalys.

Atnaujintai verslo skatinamajai priemonei „Alternatyva“ valstybė yra skyrusi 50 mln. eurų.

„Noviti finance“ valstybės paramos priemones verslui aktyviai įgyvendino ir pavasarį, prasidėjus pirmajam karantinui. Finansuotojas buvo vienas aktyviausių tarpininkų, teikusių paskolas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams. Pagal išduotų šių lengvatinių paskolų skaičių „Noviti finance“ buvo antras, pralenkęs net ir tokias finansų įstaigas kaip „Luminor“ ar „Šiaulių bankas“.

„Noviti finance“ – nuo 2016-ųjų veikiantis alternatyvus smulkiojo verslo finansuotojas. Per šį laikotarpį įmonė finansavo beveik 2 000 šalies įmonių. „Noviti finance“ aktyviai prisideda prie smulkiojo verslo skatinimo Lietuvoje – yra oficialus „Invega“ partneris, be to, mažoms įmonėms skolina per Europos investicijų fondo programą „EaSI“. Nuo šių metų pradžios įmonė veikia ir Latvijoje.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ERNESTA VINEVIČIŪTĖ, UAB NOVITI
Facebook komentarai
});}(jQuery));