Stanislovo Tomo vandalizmo aktas padėjo jam surinkti 10 044 parašus, bet kandidatas nebegali pabėgti – prokuratūra paėmė jo pasą

Stanislovas Tomas nebegali pabėgti – prokuratūra paėmė jo pasą

 

Vilniaus miesto apylinkės teismas pagreitinto proceso tvarka trečiadienį išnagrinėjo Stanislovo Tomo baudžiamąją bylą.

Prokuroras paprašė teismo skirti 30 tūkst. eurų baudą karininko Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentą sostinės centre sudaužiusiam S. Tomui, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Kadangi S.Tomas prisipažino kaltas, tai teismas sutiko jo bylą nagrinėti pagreitinto proceso tvarka. Nuosprendis bus skelbiamas gegužės 8 dieną.

 Prokuroras taip pat paprašė teismo konfiskuoti S. Tomo nusikalstamos veikos įrankį – kūjį. Jam pareikšti kaltinimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir viešosios pagarbos vietos išniekinimo. S. Tomas atminimo lentą sudaužė viešai, patalpinęs įvykio vaizdo įrašą į feisbuką. Vilniaus valdžia pažadėjo atkurti lentą ant Lietuvos mokslų akademijos bibliotekos. Diskusijos visuomenėje dėl šios lentos vyko ne vienus metus. Kritikai teigia, kad šio garbingo ženklo neturi likti įvertinus tai, jog J. Noreika, būdamas Šiaulių apskrities viršininku, pasirašė raštus dėl žydų geto steigimo ir žydų turto tvarkymo. Gynėjai pabrėžia J. Noreikos nuopelnus antisovietiniame pogrindyje, akcentuoja, kad vėliau karo metais jis buvo pats įsitraukęs į antinacinę veiklą.

Beje, nuolat užsienyje gyvenantis S.Tomas, kuris skelbiasi, kad yra Moldonos, Andoros ir dar velnias žino kokių salų advokatas, todėl prokuratūra paėmė jo Lietuvos piliečio pasą.

Kita vertus, tas vandalizmo aktas Vilniaus centre nepadėjo S.Tomui surinkti papildomai parašų rinkimuose į Europos parlamentą – šiandien, paskutinę parašų rinkimų dieną kandidatas turėjo varganus 2,5 tūks. parašų. Tiesa, vakare paaiškėjo, kad kandidatas pristatė 10044 parašus

Tiesa, tai nereiškia, kad S.Tomas gali neturėti kokios nors kitos valstybės, pvz., Padnestries respublikos paso. „Yra paskirtos dvi kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumento paėmimas“, – sakė prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė.

Facebook komentarai
});}(jQuery));