Skandinaviją kvies patirti Vilniuje: laukia nauji skoniai, gyva muzika ir kinas po atviru dangumi

Skandinaviskos_atostogos

Skandinaviskos_atostogos

Skandinaviją kvies patirti Vilniuje: laukia nauji skoniai, gyva muzika ir kinas po atviru dangumi

 

Pasijusti, lyg atostogautum Šiaurės šalyse, neišvykstant iš Vilniaus. Tokią galimybę vilniečiams bei miesto svečiams pasiūlys „Skandinaviškų atostogų“ iniciatyva, kuri liepos 11 d. kvies iš arčiau susipažinti su šiuo regionu. „Atostogautojų“ lauks pažintis su autentiška virtuve, virtuali muziejų paroda, gyvo garso koncertas ir kino seansas po atviru dangumi, virtualūs žaidimai visai šeimai ir kiti užsiėmimai, suteikiantys galimybę pajausti Skandinavijos šalių kultūrą bei gyvenimo būdą. Renginys vyks Žvėryno pakraštyje, Saltoniškių g. įsikūrusio verslo centro S7 teritorijoje.

Patirti per daugybę pojūčių

Daliai lietuvių atostogų užsienyje planų šiemet teko atsisakyti, tačiau jiems išeitį siūlo jėgas suvienijusios „Danske Bank“, „Telia“ bei „Eastnine“ bendrovės. Dėl pandemijos valstybėms užvėrus savo sienas, įmonės, įkvėptos „Atostogų Vilniuje“ iniciatyvos, nusprendė šiaurietišką atmosferą bent trumpam perkelti į Lietuvą.

„Kai užsiveria durys, atsidaro langas. Ši frazė puikiai tiktų kalbant apie tuos, kuriems teko atsisakyti savo atostogų užsienyje planų. Šiuo atveju Vilnius pasiūlė galimybę skirtingas pasaulio šalis patyrinėti niekur nekeliaujant, o mes nusprendėme imtis iniciatyvos ir tautiečius supažindinti su skandinaviška kultūra. Ją aktyviai diegiame organizacijos viduje, o dabar patirti jos išskirtinumą galės visi norintys per daugybę įvairių pojūčių – skonį, garsą, vaizdą“, – pasakoja „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro Lietuvoje vadovė Aistė Gataveckienė.

Skandinaviją pristatantis renginys vyks Žvėryno pakraštyje įsikūrusiame verslo centre S7, kuriame savo vietą rado ir „Danske Campus“. Verslo centre esančius pastatus, kuriuose įsikūrę „Danske Bank“ bei „Telia“, valdo Švedijos nekilnojamojo turto bendrovė „Eastnine“. Pastaroji kruopščiai puoselėja funkcionalumo bei tvarumo idėjas projektuojant biuro tipo pastatus bei jau kurį laiką Lietuvoje diegia Skandinavijoje norma tapusius žaliuosius sprendimus.

„Renginio svečiai turės galimybę ne tik susipažinti su Skandinavijos kultūra. Iš esmės tai puiki proga pamatyti, kur link juda modernioji architektūra ir kaip ji dera su darnia aplinka bei ekologija. Kadangi Skandinavijoje iš tiesų gausu natūralios gamtos, nenuostabu, kad jos tausojimui skiriamas milžiniškas dėmesys. Visa tai bandome puoselėti ir Lietuvoje, todėl lankytojai galės ne tik susipažinti su tvarių pastatų filosofija, bet ir galbūt išvysti savo būsimą darbovietę“, – kalba „Eastnine“ vadovas Kęstutis Sasnauskas.

Kvies į virtualų pasaulį

Skandinaviškų atostogų dalyviai turės galimybę ne tik išvysti įspūdinga architektūra pasižyminčius pastatus, bet ir virtualiai pasivaikščioti po jų vidų. Be to, bus siūloma virtualiai pakeliauti ir po žymiausius Skandinavijos muziejus. „Eastnine“ lankytojams pasiūlys dar vieną virtualią pramogą – pamėtyti kamuolį 19 pastato aukšte esančioje atviroje krepšinio aikštelėje. Pataikiusių į krepšį laukia virtualus skrydis virš Vilniaus oro balionu.

„Ne veltui sakome, kad įdomiau – tik gyvenimas. O kas gyvenime gali būti įdomiau už keliones ir naujus potyrius. Puikiai suprantame, kad šiandien pasaulis nebėra toks, koks buvo iki šiol, tačiau dėl to nederėtų pernelyg nusiminti. Nes Kopenhagos hipių kvartalas, Stokholmo stogų panorama ar vaizdas nuo Geiragerio fjordo yra arčiau jūsų namų, nei galite įsivaizduoti. Šiuo atveju technologijos iš tiesų tik dar kartą įrodo, kad gali ištrinti bet kokias ribas“, – kalba „Telia“ komunikacijos vadovė Birutė Eimontaitė.

Išalkę svečiai visos dienos metu galės išbandyti ir paragauti įvairių Skandinavijos šalių virtuvės skonių. Kaip pasakoja renginio organizatoriai, specialiai renginiui sukurtą skandinavišką meniu miestiečiai įsigyti galės iš stilingo vagonėlio. Tradiciškai, skandinaviškus patiekalus dažniausiai sudaro žuvis, bulvės, kiauliena ir uogos, todėl bus galima dar kartą pažinti šiuos skonius ir neatrastas jų kombinacijas.

Liepos 11-ąją vykstantį renginį papildys ir visus dalyvius susiburti arčiau scenos pakvies dainininkė Bjelle, kuri studijavo elektroninės kompozicijos studijas Islandijos menų universitete bei ten gyvendama sukūrė didžiąją dalį naujojo albumo dainų.

Po koncerto lankytojus „Telia“ pakvies į naktinį kino seansą, kurio metu bus rodomas „Kino pavasario“ filmas „Komuna“, nufilmuotas Skandinavijos šalyse. Renginys yra nemokamas.

Visa renginio programa:

15:00 – 16:00 Renginio pradžia

16:00 – 18:00 Pažintis su skandinaviška virtuve, apsilankymas virtualiuose muziejuose bei virtualūs žaidimai.

18:00 – 19:30 Muzikinis pasirodymas: Bjelle (išvertus iš norvegų kalbos – varpelis). Didžioji dalis naujausio atlikėjos albumo dainų gimė Islandijoje, remiantis elektroninės kompozicijos studijomis šios šalies menų universitete.

20:00 – 21:30 Kinas po atviru dangumi: „Kino pavasario“ filmas „Komuna“, režisierius Thomas Vinterberg.

Facebook komentarai
});}(jQuery));