„Seimo valstiečių valia, ekspertizę dėl miškų valdymo reformos atliks ekspertai, nieko neišmanantys apie miškus“

Seimo nario L. Balsio pranešimas: „Seimo valstiečių valia, ekspertizę dėl miškų valdymo reformos atliks ekspertai, nieko neišmanantys apie miškus“

2017 m. balandžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

     

 

Ketvirtadienį Aplinkos apsaugos komitetas nepritarė Seimo nario Lino Balsio siūlymui, kad valstybinių miškų ūkio valdymo reformos nepriklausomą ekspertinį vertinimą atliktų ne tik Aplinkos ministerijos ir komiteto vadovybės siūlomi teisės, verslo ir vadybos srities išsilavinimą turintys specialistai, bet ir miškotyros srities mokslininkai.

 

 Pasak parlamentaro, skelbiant ekspertų atrankos konkursą ir  į miškų ūkio valdymo reformos ekspertinį įvertinimą neįtraukus miškotyros srities mokslininkų, studija gali būti atlikta nepakankamai kvalifikuotai ir šališkai, „pritempiant“ išvadas prie ministerijos itin stumiamo vienos valstybinės miškų valdymo įmonės modelio.

 

 „Manęs jau nebestebina tai, kaip kelią skinasi valstybinių miškų ūkio valdymo reforma. Vyriausybė reformos mokslinio pagrindimo, išsamaus įvertinimo net neplanavo. Neva per ilgai užtruks. Dabar, kai Seimo narių iniciatyva pareikalauta atlikti išsamią ekspertinę analizę ir atsakyti į svarbius klausimus, kokią įtaką ši reforma turės miškų ūkio valdymui, korupcijos lygiui, kiek kainuos valstybės biudžetui ir visuomenei, siūloma pasitelkti ekspertus, kurie specializuojasi įmonių valdyme, tačiau nieko nesupranta apie miškus. Miškotyros srities mokslininkų eliminavimas iš  studijos rengimo tik patvirtina, kad už vadinamosios reformos gali slypėti stambiojo medienos verslo interesai ir, panašu, kad valdančioji Seimo valstiečių dauguma jiems pataikauja“, –  sakė L. Balsys.

 

 Aplinkos apsaugos komiteto nario L. Balsio manymu, nors komitetas ir pritarė jo pasiūlytiems  klausimams, į kuriuos turės atsakyti nepriklausomi ekspertai, tačiau, atsisakius į grupę įtraukti miškotyros mokslo atstovus, tikėtis kvalifikuotų atsakymų sunku.

 

 Ekspertai turės atlikti analizę, koks valstybinių miškų valdymo modelis dažniausiai taikomas kitose Europos valstybėse,  atlikti valstybinių miškų ūkio valdymo reformos kaštų ir naudos analizę bei ekonominį pagrįstumą, įvertinti siūlomos vienos valstybinės įmonės „Lietuvos valstybiniai miškai“ statusą, funkcijas, poveikį korupcijos lygiui, kiek ši reforma pareikalaus išlaidų iš valstybės biudžeto, kokį efektą turės darbo vietų kūrimui ir išlaikymui.

 

 Kelių dešimčių Seimo narių grupė, kurioje yra ir L. Balsys, surinkusi parašus, šį mėnesį Seimo valdybai pateikė prašymą užsakyti nepriklausomą ekspertinį vertinimą , kaip numato Seimo statutas, dėl visuomenėje, miškininkų bendruomenėje bei tarp politikų daug diskusijų sukėlusio Miškų įstatymo.

 

 Siūlymas atlikti reformos ekspertinį įvertinimą motyvuojamas tuo, kad miškų ūkio valdymo reforma pradedama skubotai, be kaštų ir naudos analizės  bei išsamaus jos poveikio įvertinimo, galimai korupcinių interesų.

 

Daugiau informacijos:

 

Seimo narys Linas Balsys

 

Lietuvos žaliųjų partija

Facebook komentarai
});}(jQuery));