skip to Main Content

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės A. Širinskienės pranešimas: „R. Žemaitaitis menkina JTO autoritetą ir diskredituoja Lietuvą“

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio elgesį ir jį įspėti gerbti tiek Lietuvos Respublikos Seimo, tiek ir tarptautinių organizacijų, kurių dalyve yra Lietuvos Respublika, reputaciją ir autoritetą.

 

Seimo narys R. Žemaitaitis „Lietuvos ryto televizijos“ laidoje „Lietuva tiesiogiai“ (2017-05-31) Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) pavadino „šaraškino kontora“, kuri „šiaip sau įsikūrė neva kovai su kažkuo tai“, „važinėjasi po pačius brangiausius viešbučius“. Taip pat R. Žemaitaitis minėtoje laidoje nurodė, kad PSO „yra kontora be jokio juridinio statuso“, „pseudoorganizacija“.

 

Seimo narės A. Širinskienės teigimu, savo pasisakymais laidoje „Lietuva tiesiogiai“ Seimo narys R. Žemaitaitis sąmoningai sumenkino PSO statusą, indėlį ir pastangas tarptautinės sveikatos srityje bei Jungtinių Tautų Organizacijos autoritetą. Tokį Seimo nariui nederamą elgesį dar labiau apsunkina ta aplinkybė, kad Seimo narys R. Žemaitaitis Lietuvos Respublikos Seime užima Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas t. y. jo politinė atsakomybė susijusi su sveikatos politika, kurią vykdydama Lietuva yra prisiėmusi tarptautinius įsipareigojimus bei yra aktyvi PSO narė. Todėl Seimo nario R. Žemaitaičio elgesys kenkia tiek Sveikatos reikalų komiteto, tiek ir viso Seimo autoritetui ir reputacijai, Lietuvos Respublikos narystei tarptautinėse organizacijose, diskredituoja Lietuvos vardą tarptautinėje plotmėje.

 

„Tikiuosi, kad mano pavaduotojas R. Žemaitaitis savyje ras jėgų pasielgti garbingai ir atsiprašys Pasaulio sveikatos organizacijos dėl savo neapdairaus ir neatsakingo elgesio. Apmaudu, kai visiškai nesuvokdami PSO vaidmens Jungtinių Tautų Organizacijoje neatsakingi Lietuvos politikai padaro tokius pareiškimus, kuriuos gali tikėtis išgirsti nebent iš Rusijos ar Sirijos parlamentarų“, – teigia Seimo narė A. Širinskienė.

 

 

 

 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RIMAS RUDAITIS, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));