Seimo rinkimai neteisėti – EŽTT prašo paaiškinimų

dk

dk

Kaip žinia, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atsisakė registruoti Neringą Venckienę Seimo rinkimuose – neva „Konstitucijos dvasios” to neleidžia.
V.Venckienė kreipėsi į teismą dėl tokio sprendimo neteisėtumo, nurodė, kad nė vienas Konstitucijos straipsnis nedraudžia jai vėl kandidatuoti į SEimą, net ir po to, kai ji buvo apkaltos būdu pašalinta iš Seimo. Kaip žinia, N.Venckienė išvažiavo iš Lietuvos dar 2013 m., kai Seimas atėmė ją teisinę neliečiamybę ir atidavė sudraskyti mafijinei teisėsaugai. Ši Venckienei suklastojo net apie 40 kaltinimų, kurie buvo paneigti JAV teisme.
Kandidatuoti dar kartą į Seimą N.Venckienei nedraudžia ir Seimo rinkimų įstatymas, kuris numato, kad : „Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, jeigu nuo sprendimo pašalinti iš užimamų pareigų ar panaikinti Seimo nario mandatą įsigaliojimo dienos nepraėjo ketveri metai”.
Nors EŽTT jau išaiškino, kad Konstitucinio teismo pirmininko E.Kūrio išaiškinimas, kad apkaltos būdu iš pareigų pašalintas žmogus niekada daugiau negali dalyvauti rinkimuose, ir tai jam pašnibždėjo Konstitucijos dvasios (šis atvejis buvo taikomas konkrečiai Rolandui Paksui), yra neteisėtas ir prieštarauja Žmogaus teisių konvencijai. Tačiau VRK atsisakė vykdyti Europos žmogaus teismo nutarimus. Lygiai tą patį padarė ir Lietuvos vyriausias administracinis teismas.
EŽTT prašo vertimų.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pranešė, kad teisme gautas Europos Žmogaus Teisių Teismo 2020 m. spalio 19 d. raštas, kuriuo prašoma iki 2020 m. lapkričio 6 d. pateikti nutarties ir priedų vertimus.
Primenu, jog Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą su prašymu pateikti konsultacinę išvadą dėl mano neregistravimo rinkimuose. Taip, kaip teismas surašė nutartį, neaišku ko norima iš EŽTT.
Mano nuomone, visos bylos esmė: ar Konstitucinis Teismas galėjo priimti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimui, kuris leidžia dalyvauti rinkimuose po apkaltos, prieštaraujantį nutarimą.
Facebook komentarai
});}(jQuery));