skip to Main Content

Seimo nario P. Gražulio pranešimas: „Kaip STT į rinkimus eina“

2016 m. liepos 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien vėl kartojasi jau ne kartą stebėtas scenarijus, kai, artėjant Seimo rinkimams, STT vykdo užsakymą iš aukščiau ir bando susidoroti su dar vienu politiku. Kas tai gali paneigti? Šį kartą taikiniu esu pasirinktas aš – nuoseklus prezidentės, STT ir prokuratūros kritikas. Tačiau esu kovotojas už valstybę ir baimės nejaučiu, nes praeityje apie dešimtį kartų teko patirti KGB apklausų ir tardymų skonį. Buvau labai neparankus tai sistemai, manau, ir dabartinė nomenklatūra manyje įžvelgia pavojų. Priešinuosi prezidentės ir jos aplinkos kuriamam policinės-autoritarinės valstybės modeliui, kuriame teisėsaugos rankomis vykdomi susidorojimai su politikais, su nepatogiais, kritiškais žmonėmis apskritai.

 

Turiu pripažinti, kad STT pasirinkti metodai mane nemaloniai nustebino ir suglumino. Net KGB pareigūnai, atlikdami proceso veiksmus ir kratas, reikalaudavo, kad jose dalyvaučiau ne tik aš, bet dar bent du stebėtojai, kurie turėjo užtikrinti, kad procesas būtų atliekamas skaidriai ir nebūtų bandoma sufabrikuoti įkalčių. Vakar, būdamas užsienyje, tik iš žiniasklaidos sužinojau, kad mano privačiose patalpose (nežinau ar darbo kabinete, ar gyvenamojoje vietoje) buvo atliktos kratos. Akivaizdu, kad buvo pažeisti ne vien pamatiniai teisės principai, bet ir procedūros. Teisėsaugos pareigūnai eilinį sykį pirmiausia informavo žiniasklaidą, o ne su šiuo muilo burbulu siejamą asmenį, t.y. mane. Mano žiniomis, nuo pat ankstaus ryto žurnalistai, apsiginklavę kameromis, jau budėjo prie visų tyrime minėtų įstaigų ir įmonių. Kyla pagrįstų įtarimų, kad šis skandalas reikalingas į viešojo gyvenimo paraštes nustumti garsiąją Eligijaus Masiulio ir Liberalų sąjūdžio kyšio istoriją. Taip pat ir kitas teismo įvertinimo laukiančias istorijas. Pavyzdžiui, Karalienės Mortos projekto finansus, taip pat konservatorių iždininku vadinamo Vito Matuzo bylą.

 

 Mano asmeniui sukurpti kaltinimai, mažų mažiausiai, yra provokacija ir bandymas mane sukompromituoti prieš rinkimus, sumenkinti rinkėjų pasitikėjimą. Blogiausia, kad tam vėl pasitelkiamos teisėsaugos institucijos. Tad, reaguodamas į šį eilinį STT vykdomą politinį užsakymą, noriu pabrėžti, kad man mestas įtarimų šešėlis yra gryniausias absurdas, o STT veiksmai – neteisėti. Nesu padaręs jokios žiniasklaidoje minimos nusikalstamos veikos, todėl ramia sąžine atvyksiu į apklausas ir reikalausiu, kad jose dalyvautų žiniasklaidos atstovai. Norėdamas išsklaidyti visas abejones dėl man inkriminuojamų veikų, sieksiu, kad gerb. Jono Miliaus ir mano telefoniniai pokalbiai būtų viešai pateikti visuomenei. Jei nepakaks ir šių iniciatyvų, prašysiu, kad viešai būčiau patikrintas poligrafu. Esu įsitikinęs, kad geriausias ginklas atremti šį puolimą – maksimalus viešumas.

 

                                    

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VALDAS SINKEVIČIUS, LRS KANCELIARIJOS SEIMO RYŠIŲ SU VISUOMENE SKYRIUS

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));