Seimo nario L. Balsio pranešimas: „Klimato kaitą mažinantys sprendimai gali prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo“

Seimo nario L. Balsio pranešimas: „Klimato kaitą mažinantys sprendimai gali prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo“

2015 m. spalio 15 d. pranešimas VIR

 

Spalio 19 d. (pirmadienį) 10 val. Seimo Europos informacijos biure (Gedimino pr. 53, III Seimo rūmai) prasidės Seimo nario, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko Lino Balsio inicijuojama konferencija „Žalioji ekonomikos reforma: kaip klimato kaitą mažinantys sprendimai gali prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo“, kurioje bus pristatoma Lietuvos klimato kaitos politika, kalbama apie išmaniuosius, žaliuosius sprendimus pramonėje, miestų planavime, renovacijoje, kurie galėtų tapti raktu ne tik į palankaus klimato kūrimą, bet ir patogesnį gyvenimą bei Lietuvos ekonomikos augimą.

 

Šiuo metu visame pasaulyje vykstančios diskusijos apie klimato kaitos politiką ir žaliuosius sprendimus persikelia ir į Lietuvą, o konferencija taps įžanga į šiais metais lapkričio 30–gruodžio 11 dienomis Paryžiuje vyksiančią Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją. Jos metu pasaulio valstybės privalės susitarti dėl ryžtingų veiksmų mažinant klimato kaitą, kad pasaulio klimatas neatšiltų daugiau nei 2 laipsniais.

 

Klimatologai pastebi, kad Lietuvoje itin padažnėjo ekstremalių reiškinių, kurie mūsų šaliai buvo nebūdingi. Jei anksčiau karščio bangos ir tropinės naktys, kai temperatūra naktį pasiekdavo 20 laipsnių, pasitaikydavo kas kelias dešimtis metų, dabar toks reiškinys kartojasi vis dažniau. Taip pat dažnėja stichiniai reiškiniai – uraganai, vėtros, kyla Baltijos jūros lygis, dažnai nuplaunami paplūdimiai, suniokojamos kopos. Manoma, kad ateityje klimato kaitos sukeliami reiškiniai Lietuvoje tik stiprės. 

 

Konferenciją inicijuojantis Seimo narys L. Balsys teigia, kad Lietuva, vykdydama ambicingesnę klimato kaitos mažinimo politiką, galėtų susilaukti nemažos ekonominės naudos.

 

„Norime atkreipti dėmesį, kad Lietuvos prioritetas turi būti tvarus ekonomikos augimas, o klimato kaitą mažinantys sprendimai įgalina Lietuvą skatinti žaliąsias inovacijas, diegti išmaniuosius, energiją taupančius sprendimus, atsakingai ir moderniai vystyti renovaciją, kuri padidintų energijos efektyvumą, pagerintų žmonėms gyvenimo sąlygas. Lietuvos pramonė mums įrodė, kad jau šiandien turime puikių technologijų ir sprendimų atsinaujinančios energetikos srityje. Kuo labiau augs, pritrauks investicijų ir bus vertinama ši sritis, tuo palankiau tai atsilieps mūsų ekonomikai: Lietuva pritrauks daugiau investicijų, padidės eksportas, atsiras daugiau darbo vietų“, – sakė Linas Balsys.   

 

Konferencijos dalyvausiantis Vokietijos žaliųjų atstovas Europos Parlamente Reinhardas Biutikoferis (Reinhard Bütikofer) pastebi, kad šiandien į klimato kaitos problemą žvelgiama daug rimčiau ir atsakingiau, nei prieš dešimtmetį.

 

„Visi pradėjo matyti, kad tai nėra rytojaus problema. Tai – šiandienos iššūkis. Šiandien tokios asmenybės, kaip popiežius Pranciškus, visuomenei žinomi žmonės, didieji finansiniai investuotojai ir net Didžiojo septyneto (G7) lyderiai ėmė garsiau kalbėti klimato kaitos klausimu. Pozityvų vaidmenį atlieka ir pasaulinis perinvestavimo nuo iškastinio kuro judėjimas. Net tokios šalys, kaip Kinija, yra pasirengusios priimti tarptautinius įsipareigojimus mažinti klimato kaitą. JAV, kuri 2009 metais vilkino derybas, šiuo metu, B. Obamos administracijos dėka, pradeda vykdyti ambicingą politiką. Deja, Europos Sąjungos ambicijos šiandien yra prigesusios. Europa ir toliau turėtų būti klimato politikos lydere, kuri turi neleisti kai kurioms valstybėms šalims blokuoti pažangą“, – sakė R. Biutikoferis.

 

Paklaustas, ko tikimasi iš šių metų pabaigoje vyksiančios Jungtinių Tautų konferencijos, R. Biutikoferis vylėsi, kad Paryžiaus susitikime turi būti įveiktas diplomatiškas neveiklumas, kuris dominavo pastaruosius 6 metus, ir pagaliau atvertos durys pažangai. Vienas iš Europos žaliųjų partijos lyderių Lietuvą ateityje mato, kaip ambicingą klimato kaitos politikos lyderę.

 

„Lietuva ne tik turi būti pasirengusi priimti tarptautiniu mastu privalomus įsipareigojimus, bet ir būti vienoje gretoje su ES klimato lyderiais, pasisakydama dėl ambicingesnių tikslų įgyvendinimą“, – teigė R. Biutikoferis.  

 

Pirmadienį Seimo Europos informacijos biure vyksiančioje konferencijoje dalyvaus Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus vyriausiasis specialistas Justinas Kilpys, Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento Klimato kaitos politikos skyriaus vedėja Stasilė Znutienė, Vokietijos žaliųjų atstovas Europos Parlamente, Žaliųjų grupės Europos Parlamente narys R. Biutikoferis, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius, Lietuvos saulės energetikos asociacijos prezidentas Vitas Mačiulis, VGTU doc. dr.  Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos direktorius Gintaras Stauskis, Žaliosios politikos instituto prezidentas Remigijus Lapinskas, UAB „Mano būstas“ generalinis direktorius Vytautas Turonis.

 

Įėjimas į konferenciją – laisvas. Dalyvių registracija renginio metu prasidės 9.30 val.

 

Norintys dalyvauti konferencijoje kviečiami užsiregistruoti iš anksto.

 

Išsamią renginio programą galima rasti čia.

 

Kontaktams:

 

Roderikas Žiobakas,

 

Seimo nario Lino Balsio padėjėjas

 

Mob. 8 612 01 078, el. p. roderikas.ziobakas@lrs.lt

Facebook komentarai
});}(jQuery));