skip to Main Content

Seimo nario A. Nako pranešimas: „Seimo nario A. Nako laiškas VSD vadovui D. Jauniškiui ir AOTD vadovui A. Šiupariui“

2016 m. balandžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Valstybės saugumo departamento (VSD) 2015 metų veiklos ataskaita ir VSD ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas“ pakeitė mano ne tik kaip politiko, bet ir kaip asmens gyvenimą. Kai tiesa iškilo viešumon, skausmas persmelkė mano širdį, supratau, kad tai galas.

 

Įdėmiai perskaičiau abu veikalus – labai svarbūs dokumentai, kuriuos įvertino ir šios srities profesionalai, ir paprasti gyventojai, šios ataskaitos susilaukė ir tarptautinio pripažinimo. Tokie pareiškimai – ne pokštas, ne koks „Dviračio šou“, kurį visi pažiūri, pasijuokia, pamiršta ir laukia naujų pokštų. Čia rimtas reikalas – svarbiausios valstybės saugumo institucijų ataskaitos apie visų metų veiklą stiprinant Lietuvos Respublikos nacionalinį saugumą, renkant informaciją apie rizikos veiksnius, pavojus ir grėsmes, pateikiant ją nacionalinį saugumą užtikrinančioms institucijoms ir šalinant šiuos rizikos veiksnius, pavojus ir grėsmes.

 

Teroro specialistas, konservatorius Arvydas Anušauskas yra pranešęs, kad greičiausiai man bus organizuojama apkalta. Tai teisingas požiūris – davus Seimo nario priesaiką, dirbti kitai valstybei yra pats didžiausias nusikaltimas, koks begali būti.

 

Dėl mano vardo paminėjimo saugumo dokumentuose, mane įvairiai aptarinėja valstybinė nepriklausoma žiniasklaida,  sudarydama puikų valstybės priešo paveikslą. Ir žiniasklaida teisi. Žmonės turi žinoti apie savo valstybės atliekas.

 

Seimo nariai, kurie dar ištiesdavo ranką, to jau nebedaro, atsisako bendrauti.

 

Gatvėje žmonės nusisuka.

 

Didelė dalis giminės taip pat pareiškė, kad santykius su manimi nutraukia. Suprantu juos ir pripažįstu, kad tėvynės išdavikams, kaip dabar madinga sakyti – putinoidams, paskirta būtent tokia lemtis.

 

Esu pasirengęs už visa tai atsakyti ir suprantu, kad manęs jau laukia teisiamųjų suolas bei kalėjimo kamera. Tačiau net ir po bausmės atlikimo, kažin ar sulauksiu atleidimo…

 

Rašau šį laišką atvirą laišką, kad visi sužinotų, kaip efektyviai išaiškinami ir paviešinami visam pasauliui tie, kurie yra nelojalūs demokratinei mūsų valstybei…

 

Taigi mano, Seimo nario Audriaus Nako, veikla kelia grėsmę Lietuvos valstybei. Bet kad galėčiau tinkamai pasirengti teismo procesui, prašau atsakyti į klausimus ir pateikti su jais susijusią informaciją:

 

1. Kokia konkrečia veikla (straipsniai, pasisakymai ir kt.) sukėliau grėsmę Lietuvos valstybei?

 

2. Kokia konkreti mano veikla (straipsniai, pasisakymai ir kt.) pažeidžia įstatymus ar Lietuvos Respublikos Konstituciją, ar galimai neatitinka tikrovės?

 

3. Kokias prevencines priemones tokiai grėsmingai veiklai užkardyti esate numatę?

 

Iš anksto dėkoju už konkrečius, nesunkiai ir greitai pateiktus atsakymus. Jie bus paviešinti tam, kad kiekvienas, kuris ateityje bandys kažką veikti gyvenime, žinotų, kokiais veiksmais ar pasisakymais gali sukelti grėsmę valstybei. O kad to neatsitiktų, reikalinga ši prevencinė informacija.

 

Pabaigti norėčiau lietuvio literatūros klasiko Petro Cvirkos eilėraščiu:

 

Pelėsiais ir kerpėm apaugus aukštai,

 

Trakų štai garbinga pilis,

 

Neverkit pas kapą narsiųjų draugų,

 

kas krito kovoj tie didvyriai.

 

Bet amžiai bėga, ir griūvančios sienos,

 

laimingi už laisvę numirę.

 

Kiekviena kova reikalinga aukų.

 

O jei tu į žemę sugrįžt panorėsi –

 

Aš tyliai numirsiu alyvų pavėsy.

 

Pažvelk į žvaigždėmis pražydusį dangų –

 

Nerasi nei vieno ten debesio pilko.

 

 

 

Seimo narys Audrius Nakas

 

el. p. audrius.nakas@lrs

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));