Seime “Teroristų sąrašas” jau veikia praktikoje: liepta be įspėjimo šaudyti?

Seime “Teroristų sąrašas” jau veikia praktikoje: liepta be įspėjimo šaudyti?

Kristina Sulikienė

Neseniai skaitėte mano straipsnelį apie tai, jog iškėliau versiją, kad esu įtraukta į “teroristų sąrašą”.

Kai kurie juokėsi, kai kurie netikėjo.

O praktikoje veikia dabar visa tai taip: užėjau užvakar į Seimą raštu paklausti, koks ten tas registras, į kurį mane įtraukė.

VAD vyrukas budėjęs Seimo dokumentų priėmime 2018 02 28 tarp 11:30 ir 12:00 pamatęs, kas parašyta, staigiai liepė man duoti savo pasą, jį nuskenavo, išsiuntė dokumentus registruojančią merginą atgal į Seimą, ėmė skambinti ir sakyti “104 104 man reikia ateik ateik greičiau”.

Paprašius atiduoti pasą ir paaiškinus, jog jeigu jis neleidžia piliečiams pateikti raštų, tai išsiųsiu iš pašto – jeigu jau čia tokia grėsmė paklausimas, VAD vyrukas  (apie 162 cm ūgio, tamsus) neatidavė paso, ir liepė stovėti ten kur stoviu, tuo pačiu metu jis nervingai čiupinėjosi dėtuvę, kur pas jį buvo ginklas, keletą kartų netgi čiupinėjosi dar kažkur.

Pajutau grėsmę, nes VAD vyrukas man paso neatidavė, pasišalinti neleido, ir elgėsi labai nervingai.

Todėl supratusi, jog jo kompiuteryje parašyta ”teroristas. Šauti” (nes kai nuskenavo mano pasą, jis ėmė visas nervingai dairytis, čiupo telefoną, sakė 104 104 – gal čia kabinetas, o gal kodas?) aš kaip ir visiems patariu tokiais atvejais – įjungiau tiesioginę vaizdo transliaciją.

Aš nežinau iš tikrųjų, ką daryti, kai tuoj išsitrauks pistoletą ir šaus (rankos jo buvo pastoviai prie ginklo, dar vieną ginklą jis turėjo po stalu, kur irgi čiupinėjosi visą laiką), kiek žinau, jeigu pavojus neišvengiamas, tada geriausiai užfiksuoti, kad vėliau nebūtų interpretacijų.

VAD vyrukas buvo viskam pasiruošęs – turėjo mano dokumentą. “Lavonas nustatytas dėka dokumentų”. Iš karto pasiruošė.

Atėjęs kitas nervingas vyrukas ėmė nervingai, agresyviai elgtis, chamavotai kalbėti, bet aš jam paaiškinau, jog tas kitas neatiduoda mano dokumento, registruoti rašto – paklausimo va būtent dėl tokių neadekvatybių – neleidžia.

Tada tas kitas irgi nervingas ir visą laiką bendraujant purtęsis nuo nervinio drebulio vyrukas (kaip jie praeina psichinę patikrą??) leido užteiti, tik labai nervavosi, kad mano kišenėje geležis (laikau raktus, nes kaime būna tamsoka, iš karto pasiruošiu), labai nužvelginėjo mano per minus 20 temperatūrą ryte susiruoštą aprangą – sportinės kelnės po juodomis, ir apsaugos diržas aplink juosmenį (matyt vaidenosi, jog ten yra snaiperio diržas su amunicija…), ilgi languoti šilti marškiniai, kyšantys iš didoko džinsinio švarko, kuriame – dvi didelės kišenės. Mačiau jo žvilgsnyje siaubą. Jiems turbūt priburta, jog vieną dieną užeis teroristas į Seimą, ir jūs visi išlėksit į orą. Buvo kartu gaila matyti VAD vyrukus, kuriems pasireiškė tokia stipri galima paranoja. 

Buvau apsirengus “kaip į karą”, nes pakeliui iš Vilniaus namo į Kauną buvau suplanavusi užsukti į Rumšiškes pasižiūrėti Petro Dimšos režisuojamą spektaklį “Šarūnas”. Net su tokia apranga klaikiai sušalau, nes tas miestelis yra šalia Kauno marių, ir ten klimatas yra ypatingas.  Rumšiškėse užvakar buvo vėlgi apie minus 20.

Matydama, jog šviesaus gymio vyrukas dreba, kai aparatūra fiksavo geležį, ištraukiau raktus, parodžiau, ir pasakiau jog nieko neturiu, ir ar jis mano, jog turiu?

“Ne ne ne…” nervingai atsakinėjo šviesus nervingas apsaugininkas.

Po to jis dar priėjęs prie stalo, nuo kurio skambinau tai pačiai merginai, kurią tamsussi VAD susinervavęs išsiuntė ir atėmęs pasą, kvietėsi “pastiprinimą”, vėl nervavosi, kretėjo, aš paklausiau, kodėl jis taip  nervuojasi, jis atsakė kažką panašaus, ar negi taip matosi?

Man susidarė įspūdis, jog ten ne tik suklastotas teroristų registras suformuotas, bet visa ta VAD tarnyba per specialius apmokymus vieni kitus įtikinę, jog šitas sąrašas – tikras.

Ir kai aš užėjau su savo šalčio apranga, jie aišku, vargšai, pagalvojo, jog pas mane pilnos kišenės granatų, minų, pistoletų. 

Nes reakcija buvo neadekvati, o baimės – pilnos akys.

Diktatūroje pasirodo valstybės apsaugininkams tiek praplautos smegenys, jog jie įtikėję jiems skleidžiamais melais.

Jie net suvokti negali, jog tas teroristų registras – klastotė, o žmogus užėjo pateikti paklausimą, kad galėtų gavęs nesąmoningą atsakymą, apskųsti jį teisme, o jeigu bus atrašyta tiesa – kreiptis į registro tvarkytoją (nes šiuo metu man nežinoma, kas administruoja “Teroristų sąrašą”, ir kokiu pagrindu, net neapklausus asmens, jis yra sudarytas), kad panaikintų klastotą įrašą.

Pranešiau į Vadovybės apsaugos departamentą apie šių dviejų pareigūnų elgesį, išvardijau jų padarytus pažeidimus, ir paprašiau atlikti vidinį tyrimą.

Pažeidimas pats pagrindinis yra tai, jog man nepastebėjus, jog yra uždėtos kontrolinės apsaugos į šią patalpą (niekada nebuvo) ir praėjus sucypus geležiai, tas apsaugininkas man neliepė eiti atgal. O paėmė mano dokumentą, ir ėmė kviestis pastiprinimą. Čia yra  VAD tarnybos nuostatų pažeidimas. Be to, atimti asmens dokumentą galima tik su teismo sprendimu. Ilgiau paimti negu nustatyti tapatybei – negalima. Trečias pažeidimas, jog nepaaiškino, jog tai yra saugos zona. Be to, prie šios patalpos nėra specialaus ženklos, kuris reikštų saugomą zoną (saugos zonos žymimos raidėmis, pradedant nuo A.)

P.S, Pernai, kai mums su vyru kilo grėsmė dėl narkotikų mafijos vienos blondinės, kuri nieko nevežė ir su niekuo nesusijusi, epopėjos metu, mes patys nuvažiavome į Valstybės saugumo departamentą. Nes aš gavau 200 grasinimų nužudyti, o grasino visi su vardais ir pavardėmis, o Policijos departamente atsisakė su manimi kalbėtis, netyrė pranešimų apie grasinimus nužudyti. Todėl traktavau, jog Lietuvoje nebeveikia policija, vadinasi, iškilo grėsmė nacionaliniam saugumui, valstybę valdo mafijinės grupuotės. Nusprendžiau apie tai pranešti atsakingai institucijai. 

Niekas mūsų nešaudė, paėmė daiktus, nunešė į stpintelę, vaikščiojo su ginklu, bet negrasino, priėmė, išklausė, patarė. Kodėl toje pačioje panašaus lygio tarnybos taip skiriasi? Juk jeigu aš “teroristė” – tada ir VSD turėjo užsibarikaduoti, rėkti “104 104” ir mūsų net neįsileisti?

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));