Sąžiningi išsilavinę piliečiai kuria Valstybę, o nesąžiningi ir bemoksliai valdininkai juos naikina

Sąžiningi išsilavinę piliečiai kuria Valstybę, o nesąžiningi ir bemoksliai valdininkai juos naikina

 

O tuo pačiu naikina ir Valstybę.Net nesuprasdami, kad kerta šaką ant ,kurios sėdėdami tik orą gadina. Manydami,kad jie iš tikro svarbūs ir reikalingi.

Ne tik virusų karalystėje gyvename, bet labiausiai kenčiame nuo atbulų valdžios statytinių ir jų pavaldinių. Nežino tauta ,kas gauna otkatus ir kiek iš tų valstybinių ir verslo įmonių, kurios turi tvarkingai aptarnauti šalies gyventojus, iš kurių surenkama didžioji dalis mokesčių ,tų pačių  valdininkų algoms.

Reikėtų suprasti ,kad Valstybės mokesčiais išlaikomi valdininikėliai ir tarnautojai dar ima ir kyšius ,kitaip ar gali būti tokia betvarkė šalyje. Negi tiek suprimityvėjo tarnautojai, kad jie nebeatlieka savo funkcijų. Ne vegetuoja, o parazituoja. Aišku,tai ne šios valdžios išmislas.Gal nors esanti ar ateinanti valdininkų karta imsis mėžti tas arklides?

Tenka girdėti ,kad dabar ir baudomis vėl policija nori sublizgėti vėl ir vėl bando surinkti mokesčius ne iš tų ,kurie  ,kurių nemoka ir nemokėjo į biudžetą smulkios įmonės ,kurios  daugelį metų aptarnauja labai didelį klientų ratą, gauna dideles pajamas, o neįpareigoti nei kiek susimokėti į biudžetą, o ir taip neneša jokios atsakomybės prieš klientą. Daug visokių garažų ,artelių..visur remontuoja automobilius ,eilės didelės ,o neteko girdėti, kad klientai gauna garantiją, kaipo ir iš privačių stomatologų .ir vieni ir kiti dirba ranka rankon. Dažnai į eilės priekį  pakliūna geros kokybės klientas ,mokus, bet išėjęs po tokių paslaugų retai  kada apsidžiaugia, o visa atsakomybė gi tenka jam pačiam, nes visada atrasi kuo pateisinti savo prastą paslaugą. O jei klientas solidaus amžiaus tai iš jo galima ir pajuoką  padaryti. Atsakyti nei už darbo kokybę ,nei už tas patyčias už kurias dar ir sumoki – juk nereikia .

Nereikia todėl, kad nei vienio dažnai  nei kiti  nemato prioriteto ,pareigos ,atsakomybės prieš kliento būseną, sukeltus nepatogumus, ogi tiesiog nėra vidinės kontrolės,atsakomybės,o Valstybei į tai pašvilpt, lyg jos nebūtų. O verkia  bobutės ir seneliai, vaikai ir suaugę.

Yra normalių įstaigų, gan kokybiškai dirbančių, bet tai jų pačių išsiugdyta kultūra, Valstybė neskatina sąžiningo  ir kokybiško darbo.

Posakis :pas kaimyną matai ir šiaudą, o pas save ir malkos nerandi pasako ,kad apleido ponai savo šalį utelėmis ir kas jas išgaudys. Kartais būna- pasitaiko ir  iškreiptos perlenktos reformos, juk gaudamas naujas  pareigas ,o mažai turinti patirties, kad ir koks seimo narys ar jo  giminė jų anksčiau  nėra turėjęs, o patarėjus ir padėjėjus arba paveldi arba  tokius ir panašius gauna, kuriems viskas dzin. Tada kuriamas brokas arba išvis nieko.

O Tai kas gauna otkatus tada  už betvarkę, kurioje valdininkai  bujoja? Kitaip sunku suprasti ,kodėl ji taip klesti. Klesti jau daug metų, dar net nuo kokių santvarkų virsmo  metų, kai vos ne kasdien išgirdom žodį kapitalizmas ir tada pajudėjo…

Į Krupo įmones tarybinės pramonės gigantų gaminiai. Suprask net metalo laužas vakarietiškas geresnis už „tarnybinės“ made in USSR. Didžiausias biznis pasidarė iššluoti visą metalo laužą: net naujas staklės, kurias gamino ir Lietuva  visai USSR ir t.t. nauja technika(net nauji sunkiasvoriai pripažinti vieni iš geriausių pasaulyje tuo metu),gamyklos, kolūkiai  su  savo pajais išvažiavo persilydymui.

Lygiagrečiai iš Lenkijos  ir kitų truputį prakutusių TSRS bloko šalių ,o vėliau iš susijungusios Vokietijos, Švedijos, Anglijos dar prastesnį metalo laužą pradėjo vežt šičia, kartais kaip labdarą.Net arklinius padargus dar daug metų iki ES naudojo atvežtus iš Vakarų pusės…t.y. Lenkijos, Švedijos, o senus automobilius iki šios dienos iš Vokietijos, Anglijos ir kitų jas  gaminančių valstybių.“Šrotai“ susiveža viską ką ten išmestų, tačiau jau seniai mūsų įmonės perka metalo laužą ir veža šičia, po to išardo detalėmis  jį ir parduoda dažnai  už naujo kainą. Tokių  atitarnavusių senienų nusipirkęs klientas negauna jokių garantijų, o dažnai tai būna neveikiantis daiktas, nes patikrinti jų niekas netikrina, neva leidžia grąžinti.

Ir taip klesti „industrija“, kurios niekas realiai nekontroliuoja .Tariami autoservisai tas senienas sudeda į sugedusį automobilį, kuris atitinkamai tiek  ir važiuoja. Taip gaišinamas laikas ,mulkinamas klientas ir nieks nemano ,kad tai nėra civilizuota. Esame ES ,o  paslaugos ir aptarnavimas gal kokio afrikinio lygio, nes jei pas meistrelį ar spekuliantą ar valdžią nėra supratimo -kenčia tik klientas-pilietis mokantis PVM.

O valdininkėliai už tai gauna otkatus-nuolaidas-juk kiekvienas „ponas“ turi automobilį savo ir dar net valdišką.Tai sutvarko abu už vieną kainą.

Taip ir gyvename kokioje Afrikoje, nors vadinamies lietuviais, to nebuvo net ir nėra  tose Valstybėse, kurias vadiname trečiosiomis, nes jei nėra valdžios -yra kitos institucijos, kurios  neleidžia klestėti bemoksliams chuliganams visuose t.t. ir visų mūsų išlaikomų tarnautojų, aptarnautojų lygiuose.

Išsilavinęs žmogus nei vienu ,nei kitu atveju nelinkęs savęs taip žeminti. O DAR ir Valstybiniu lygiu toleruoti betvarkę.

 

Vartotojų lyga

Facebook komentarai
});}(jQuery));