Saulius Čaplinskas  :  NVSC vadovas klimsta savo meluose.

capl

capl

NVSC vadovas klimsta savo meluose.
Pastarąsias dienas stebiu viešoje erdvėje PAGALIAU pasirodžiusio NVSC vadovo interpretacijas apie tai, kaip jis porą metų rūpinosi Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų informacinės sistemos modernizavimu. Rūpinos? Ant popieriaus? Intrigomis?
Pirmiausia, tokios sistemos modernizavimui reikia turėti parengtą projektą. Tai va, čia ir prasideda. Jokio projekto jis neturėjo ir neturi. Tai, kad iš Norvegijos paramos 2010 m. ULAC sukurtą informacinę sistemą reikia modernizuoti buvo aišku seniai ir tuos klausimus SAM vadovybei prieš 5 metus ne tik kėlė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, bet ir parengė minėtos informacinės sistemos modernizavimo projektą. Kai pernai buvo paskelbta, kad bus projektas finansuojamas, tuomet buvęs SAM ministras BLOKAVO šį ULAC investicinį projektą – ir be jokių skaidrių motyvų nurodė perduoti sistemą NVSC, t.y. įstaigai, kuri neturėjo jokio supratimo apie informacinės sistemos struktūrą, jos darbą, neturėjo ir neturi nei vieno specialisto gebančio dirbti su ja, vykdyti duomenų analizę ir panašiai. Retrospektyviai vertinant, tai buvo labai neatsakingas ex-ministro žingsnis, sugriovęs užkrečiamųjų ligų stebėsenos sistemą pandemijos metu, todėl šis klausimas atsidūrė teisme. Taip kad melas, jog Petraičiui rūpėjo ir jis rūpinosi užkrečiamųjų ligų problematika. Vietoj to, kad NVSC vadovas prisipažintų, jog darbui su stebėsenos informacinėmis sistemomis jo vadovaujama įstaiga neturėjo ir neturi gebėjimų, jis toliau per visuomenės informavimo priemones meluoja, kaip jam visi trukdė – kalta aplinka. Jo pavaduotojas šitą puikiai žinojo ir, nenorėdamas toliau klimpti Petraičio meluose ir manipuliacijose, – pasitraukė.
NVSC negebėjimas dirbti su duomenimis, informacinėmis sistemomis galutinai atsiskleidė pandemijos įkarštyje, kai nepriklausomi duomenų analitikai iškėlė į viešumą, kad visuomenei teikiami NVSC duomenys nėra tinkamai analizuojami ir todėl kelia abejones. Melo kojos trumpos.
Priminsiu, kad su COVID statistika minėta informacinė sistema neturi nieko bendro, nes jau pirmos pandemjos bangos metu (gegužę) Vyriausybės sprendimu buvo sukurta tik COVID stebėsenai skirta informacnė sistema. Todėl NVSC vadovo plepalai apie ULAC informacinę sistemą, kurios jam atceit reikėjo pandemijos valdymui, prasilenkia su tikrove – taip jis vėl meluodamas klaidina visuomenę.
Visus šio įrašo teiginius galiu pagrįsti ULAC dokumentais.
Tenka apgailestauti, kad tarp politinių girnų atsidūrusioms įstaigoms, darbinius reikalus tenka aiškintis per teismus. Tikiuosi, kad buvusios SAM vadovybės noras atkurti sovietinę SAN-EPIDSTANCIJA liks visiems laikams praeityje.
Facebook komentarai
});}(jQuery));