S.Skvernelis vėl meluoja – ES nerems „Independence”, nes tai „ofšoras”

S. Skvernelis galutinai „palaidojo“ Baltijos šalių susitarimą dėl SGD rinkos

 

Šiandien premjeras Saulius Skvernelis eilinį kartą melavo Lietuvos žmonėms dėl tos milijardinės aferos ‘Independence” – jis paskelbė, kad ES paramos šiam projektui išpirkti nebus tik todėl, kad jai gauti reikia trijų Baltijos šalių pritarimo:

 

Vilnius, rugsėjo 4 d. (BNS). Premjeras Saulius Skvernelis „laidoja“ Baltijos šalių suskystintų gamtinių dujų (SGD) rinkos susitarimą, kuris būtų leidęs prašysi europinės paramos Klaipėdos SGD terminalo laivui „Independence“ išpirkti. Anot jo, Europos Sąjungos paramos nebesitikima, nes jai gauti reikia visų trijų Baltijos šalių pritarimo, o Latvijai paprašius daugiau laiko, nebus spėta laiku pateikti paraiškos.

„Norint gauti paramą, yra viena pagrindinė sąlyga – tai turi būti regioninis projektas ir apimti tris Baltijos valstybes – Lietuvą, Latviją ir Estiją. Jeigu viena valstybė sako, kad jiems dar reikia pagalvoti, apsispręsti ir dar pusės metų reikia, mes suprantame, kad į tą projektą suspėti nebegalime, dėl to turime ieškoti kitų būdų, kaip sumažinti mūsų mokesčių mokėtojams terminalo naštą“, – žurnalistams pirmadienį sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, paraišką Europos Komisijai reikia pateikti spalį, o Latvijai ketinant apsispręsti tik kitų metų pirmąjį ketvirtį, tai reiškia, kad susitarta nebus. „Jau mes gavome iš latvių atsakymą, kad jiems dar reikia (laiko – BNS) pagalvoti. Mes nebeturime tiesiog laiko, nes reikėjo tą projektą pateikti iki spalio mėnesio“, – sakė ministras pirmininkas”.

 

Tai eilinis Skvernelio melas – ES iš principo negali turėti reikalų, teikti paramą ar kitaip veltis į bet kokius biznelius su neskaidriais projektais, kurie registruoti kur nors „ofšore”. Kaip pvz., ‘Independence” priklauso Bermudų salose registruotam ofšorui, tarp kurių akcininkų, matyt, neseniai atsidūrė ir S.Skvernelis, nes jis vis įkyriau bando legalizuoti šią aferą ją išpirkdamas Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigais.

Tai, kad nei estai, nei latviai nenori turėti jokių reikalų su „ofšoru”, buvo ne vieną kartą pasakyta Lietuvos pusei, tačiau Lietuvos vyriausybė slepia šią informaciją ir kaltę verčia kaimynams.

Net jeigu Lietuvos vyriausybė norėtų išpirkti tą geldą, ironiškai pavadintą „Independence”, už ją reikėtų pakloti maždaug milijardą dolerių.

Mat pagal sutartį Lietuvos pusei vis tiek reikėtų sumokėti visą nuomos mokęsti už  10 metų, ir po to – jau „išpirkos” mokestį už laivą. Visa tai kainuotų ne mažiau milijardo dolerių.

„Tačiau egzistuojanti sutartis yra tokia, kad mes turime vis tiek dešimt metų mokėti nustatytą kainą, kad sumokėtume visą sumą, kuri maždaug 2,5 karto didesnė, nei laivo kaina, – LL sakė Seimo narys Artūras Skardžius, – o po to, kai baigsis mokėjimai už nuomą, sutartyje yra numatyta suma, už kurią galima tą laivą išsipirkti. Net tada, kai dar anksčiau buvo kalbama apie laivo išpirkimą, vis tiek buvo aišku, kad reikės susimokėti tą sumą (720 mln. dolerių, arba pagal tų metų kursą – 1,8 mlrd. litų) kurią reikėtų mokėti už nuomą”.

 

Skvernelis meluoja ir dėl dujų kainos Latvijai ir Estijai.

Jo teigimu, jeigu Baltijos šalys būtų susitarusios, dujos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vartotojams atpigtų 5-7 proc., ir tai būtų neparanku „vienam dideliam dujų tiekėjui“ („Gazprom“). Tačiau, anot jo, nesusitarus Latvijos ir Estijos vartotojai dujų pigimo nepajus, o Lietuva sieks pati sumažinti SGD terminalo išlaikymo kaštus.

„Šiandien tie sprendimai, kurių nepavyko suderinti, tikrai neleis garantuoti, kad ta kaina dujų, kalbant apie Latvijos ir Estijos dujų vartotojus, galėtų būti 5-7 proc. mažesnė. O mes padarysime dėl savo piliečių, kad šita kaina tikrai mažėtų“, – tikino S. Skvernelis.

„Klaipėdos naftos“ vadovas Mindaugas Jusius BNS praėjusią savaitę teigė, kad nepavykus susitarti su Estija, įmanoma terminalo laivą išpirkti savomis lėšomis, kaip planuota anksčiau.

 

Tai eilinis melas – „Independence” dujos kainuoja apie 539-576 doleriai u- 1000 kubinių metrų

O „Gazprom“ tiekia dujas Lietuvai, Latvijai ir Estijai po 370 dolerių, bet tai jau galutinė kaina. Štai taip ir gaunasi maždaug 1,5 karto kainos skirtumas lyginant norvegiškas dujas su rusiškomis. 

Kadangi Lietuva yra pasirašiusi sutartį su „Statoil“ ir įsipareigojusi  5 metus kasmet pirkti po  0,54 mlrd kub/m dujų, tai išeina, kad tų norvegiškų dujų nėra kur dėti, jų niekam nereikia.

 Buvo planuota, kad jo dujos bus tiekiamos Estijai ir Latvijai, tačiau jos, tų dujų, kurios kainuoja 1,5 karto brangiau, nei rusiškos – atsisakė. Pačiai Lietuvai tiek suskystintų dujų nereikia, juolab, jeigu perėjus vien prie jų, tai apšildymo kaina šoks iki dangaus, o pramonės likučiai taps visiškai nerentabilūs.

Tada belieka tik meluoti, kad nepavyko susitarti su kaimynais ir jie atsisakė mokėti už tą aferą.

Vyksta šios tarptautinės aferos pinigų dalybos, ir aišku, kad runkeliams toliau meluojama ir nuo jų lupamas paskutinis kailis

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));