Rusijos kalėjime laikomas ir kankinamas lietuvių disidentas-tremtinys parašė laišką prezidentui G. Nausėdai

Rusijos kalėjime laikomas ir kankinamas lietuvių disidentas-tremtinys parašė laišką prezidentui G. Nausėdai

 

 
Paskelbta: 2019-11-05 11:21 Autorius: ekspertai.eu
nauseda ir tremtinys 01

Antanas Kraujelis-Siaubūnas buvo tas, kuris paskutinis Lietuvoje su ginklu priešinosi tarybiniams okupantams. Tačiau net ir po jo žūties, laisvės kovos buvo tęsiamos. Vienas tokių kovotojų – šešių žmonių nužudymu, keliais pasikėsinimais ir daugybe kitų nusikaltimų kaltinamas Romas Zamolskis.

„Romas Zamolskis teigia, kad žmogžudystės – ne jo darbas, o tai, ką jis darė Lietuvoje buvo tik  pasipriešinimas Rusijos okupantams ir nekenčiamai sovietinei sistemai“, – skelbiama „Lietuvos ryto publikacijoje „Į Lietuvą norintis Romas Zamolskis Rusijai prognozuoja žlugimą“.

Pranešama, kad apie savo disidentinio gyvenimo kelią jis parašė ilgą laišką šalies prezidentui Gitanui Nausėdai.

Laiške pranešama, kad ne jis, o buvusi santvarka yra kalčiausia dėl to, kad jis atsidūrė Rusijoje ir pateko į Jekaterinburgo kalėjimą.

Pasak R. Zamolskio, jis anksti supratęs, kokioje baisioje šalyje gyvena, pradėjo priešintis sistemai, o lemtingas lūžis esą įvyko 1986 metais, kai, vyro teigimu, po grasinimų jam ir jo tėvams jis buvo priverstas išsiimti sovietinį pasą.  

„Manyje kilo „banga“ neapykantos aplinkinei komunistinei sistemai, visuomenei“, – rašo R. Zamolskis.

1988 m. R. Zamolskis buvo sulaikytas ir per prievartą išvežtas gydytis į psichiatrinę ligoninę Rusijoje, esą nuo šizofrenijos.

„Buvau priverstinai ištremtas. Vien todėl, kad išdrįsau pasakyti jų sistemai – ne“, – primena disidentas.

Pasak kovotojo, dabar jo pareiga – grįžti į Lietuvą, gyventi Lietuvoje su šeima, vaikais, puoselėti, garsinti Lietuvą, dirbti jos naudai, gerovei.

„Aš būtinai savo pareigą įvykdysiu, bet dabar esu banditų rankose, Rusijos nelaisvėje, specialiai, tyčia laikomas įkaitu“, – rašo R. Zamolskis.

Lietuvio teigimu, jis Rusijoje jokio nusikaltimo nepadarė, tačiau esą ši šalis jį šantažuoja ir kankina, kad išgautų iš jo informaciją apie jo turimas žinias energetikos, karinės pramonės, medicinos ir daugelyje kitų sričių bei galėtų įgyvendinti savo žinias Lietuvos, NATO ir ES labui.

Bet vis labiau agresyvėjanti Rytų kaimynė disidentą laiko pas save.

„Rusija, kuri gyvena tik parduodama energiją, naftą ir dujas Europai, žlugs“, – laiške prezidentui konstatuoja R. Zamolskis.

Svarbu pažymėti, kad ir A. Kraujelis-Siaubūnas lygiai taip pat tarybinių okupantų buvo kaltinamas nusikaltimais ir žmogžudystėmis, kaip dabar A. Zamolskis. Vis labiau agresyvėjančios Rusijos, ketinančios atkurti Sovietų imperiją ir mojuojančia branduoliniu vėzdu demokratinio pasaulio bendrijai, įpročiai išlieka nepakitę.

Susiję:

Juokingos istorijos apie Lietuvos didvyrį: Siaubūnas persirengęs moterimi apiplėšinėdavo kolūkius  

LGGRC neturi skelbtų Lietuvos didvyrio A. Kraujelio-Siaubūno rašytų raštelių tarybiniams saugumiečiams  

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));