Rusai pirmą kartą per karą išjungė elektrą Ukrainoje

Power Attack Ukraine

Power Attack Ukraine

Rusija atsako į Ukrainos smūgius Rusijos kontroliuojamiems elektros tinklams

Tipiškas JAV puolimas prieš užsienio šalį prasideda nuo cruise raketų, kurios sutrikdo pagrindinę šalies infrastruktūrą. JAV puolimas prieš Iraką ir kitas šalis parodė, kad elektros energijos ir vandens tiekimo nebeliks jau pirmosiomis JAV vadovaujamo karo dienomis.

Per daugiau nei 200 dienų trukusią Rusijos specialiąją karinę operaciją Ukrainoje nė karto nebuvo pažeista pagrindinė šalies infrastruktūra. Kai Ukraina naudojo savo elektrifikuotą geležinkelių tinklą ginklams iš „vakarų” įvežti, Rusijos pajėgos susprogdino tik elektros pastotes, kurios aprūpindavo geležinkelį. Tačiau niekada nepuolė bendros elektros energijos gamybos gyventojams. Šviesa Ukrainoje liko įjungta.

Todėl įdomu, kaip Ukrainos sprendimų priėmėjai ir jų „Vakarų” žvalgybos vadovai manė, kad puolimas prieš Rusijos kontroliuojamus elektros tinklus bus naudingas jų reikalui.

Ukrainos kariuomenė jau kelias savaites artilerijos smūgiais atakuoja Zaporožės atominę elektrinę, kurią nuo kovo pradžios kontroliuoja ir saugo Rusijos kariai. Vakar paskutinis iš šešių elektrinės reaktorių turėjo būti sustabdytas po to, kai per dar vieną Ukrainos artilerijos ataką buvo sugriauta jo jungtis su išoriniu avariniu elektros tiekimu. (Vėliau linija buvo atstatyta.)

Tai nebuvo vienintelis Ukrainos infrastruktūros atakų taikinys. Kaip džiaugsmingai tviteryje rašė britų žvalgybos agentūros „Bellingcat” aktyvistas Christo Gorzevas:

Christo Grozev @christogrozev – 23:05 UTC – Sep 7, 2022
Pusė Belgorodo liko be elektros energijos po, kaip atrodo, ukrainiečių atakos prieš jo centrinę elektros skirstymo stotį

Belgorodas – miestas Rusijoje, esantis už kelių kilometrų į šiaurę nuo sienos su Ukraina.

Vakar paskelbtame Rusijos gynybos ministerijos pranešime apie jos karo veiksmus skundžiamasi sistemingais ukrainiečių išpuoliais prieš Donecko miesto ir kitų vietovių elektros infrastruktūrą:

Kijevo režimas, siekdamas destabilizuoti padėtį Rusijos ginkluotųjų pajėgų išlaisvintoje teritorijoje ir civilių gyventojų kančias, toliau tyčia apšaudo energetikos infrastruktūrą: gamybos įrenginius, transformatorines pastotes ir elektros perdavimo linijas.
Nuo šių metų rugsėjo 1 d. Zaporožės AE teritorija ir Energodaro miestas buvo 26 kartus apšaudyti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų artilerijos ugnimi, įskaitant atominės elektrinės teritoriją.

Tuo pat metu dėl rugsėjo 6 d. nukreipto gaisro į transformatorinę pastotę ir rugsėjo 8 d. į elektros liniją Energodaro miestas du kartus liko be elektros energijos.

Donecko liaudies respublikos teritorijoje Ukrainos artilerija ne kartą smogė 22 svarbiems elektros energijos tiekimo objektams, siekdama išjungti elektros energiją gyvenamosioms vietovėms, vaikų darželiams, gyventojų gyvybės palaikymo įstaigoms ir pramonės įmonėms.

Rugsėjo 1 d. dėl streiko buvo išjungta elektros energija trijose Donecko anglių energetikos bendrovės šachtose, kuriose po žeme buvo įstrigę dešimtys kalnakasių.

Vakar, rugsėjo 10 d., dėl Ukrainos ginkluotųjų pajėgų apšaudymo Donecko Petrovsko rajone buvo išjungta 19 transformatorių pastočių. Dėl apšaudymo be elektros energijos liko daugiau kaip 1 600 civilinių objektų.

Svarbu pasakyti, kad kasdienius smūgius prieš civilinę infrastruktūrą Kijevo režimas vykdo sąmoningai ir tikslingai.

Sistemingai atakuodama energetikos infrastruktūrą Rusijoje ir Rusijai priklausančiose teritorijose, Ukrainos valdžia vykdo apgalvotus teroro išpuolius prieš šių teritorijų gyventojus.

Atrodo, kad ji pamiršo Rusijos prezidento Vladimiro Putino pastabas, kuris sakė:

[Visi turėtų žinoti, kad apskritai mes dar nieko rimto nepradėjome.
Vakar vakare iš Rusijos laivų Juodojoje ir Kaspijos jūrose buvo paleistos rusiškos sparnuotosios raketos. Jų tikslas buvo nutraukti, bet dar nesunaikinti keturių Ukrainos elektrinių darbą ir laikinai išjungti Ukrainos elektros tinklą:
FccHzP1XgAAI4WN
FccHzP1XgAAI4WN

Rusija sekmadienį atakavo elektrines ir kitą infrastruktūrą, dėl to visoje Ukrainoje plačiai nutrūko elektros energijos tiekimas, nes Kijevo pajėgos ėmėsi spartaus kontrpuolimo, kuris išstūmė Maskvos karius iš jos užimtų teritorijų šiaurės rytuose.
Per bombardavimą Charkovo vakariniame pakraštyje esančioje elektrinėje kilo didžiulis gaisras, per kurį žuvo mažiausiai vienas žmogus. Prezidentas Volodymyras Zelenskis pasmerkė „tyčinius ir ciniškus raketų smūgius” prieš civilius taikinius kaip teroro aktus.

Sekmadienio vakarą antrasis pagal dydį Ukrainos miestas Charkovas pasirodė likęs be elektros energijos. Automobiliai važinėjo aptemusiomis gatvėmis, o keli pėstieji kelią apšvietė žibintuvėliais arba mobiliaisiais telefonais.

Išpuoliai taip pat sutrikdė Ukrainos karinį geležinkelio transportą, kuriuo šiuo metu kariai iš šiaurės ir vakarų gabenami į Vuhledar vietovę pietryčiuose, iš kur planuojama pulti Mariupolio kryptimi.

Blykstės simboliai rodo išpuolius prieš elektros infrastruktūrą
didesnis
Praėjus kelioms savaitėms po to, kai pats įsakė surengti atakas prieš civilinę elektros infrastruktūrą Rusijos kontroliuojamoje teritorijoje, Ukrainos prezidentas V. Zelenskis ciniškai pasmerkė akivaizdų Rusijos atsaką kaip „terorizmą”:

Володимир Зеленський @ZelenskyyUa – 18:52 UTC – Sep 11, 2022
Visiškas elektros energijos tiekimo nutraukimas Charkovo ir Donecko srityse, dalinis – Zaporožės, Dniepropetrovsko ir Sumų srityse. RF teroristai išlieka teroristais ir atakuoja kritinę infrastruktūrą. Jokių karinių objektų, tikslas – atimti iš žmonių šviesą ir šilumą.
#RussiaIsATerroristState

Rusijos išpuoliai buvo tik įspėjamasis šūvis. Ji bet kada gali išvesti iš rikiuotės VISĄ Ukrainos energetikos infrastruktūrą:

didesnis
Ar Ukrainos vadovybė atsižvelgs į perspėjimą?

Dėl to neapsimoka lažintis. Kol „Vakarų” žiniasklaida dengs Zelenskio režimą, nepranešdama apie ankstesnes jo pastangas sutrikdyti elektros energijos tiekimą Rusijoje ir Rusijai priklausančioje teritorijoje, tokios atakos natūraliai sukels daugiau netikrų simpatijų Ukrainos pusei.

Ukrainos žiniasklaida jau dabar ruošia gyventojus naujiems išpuoliams:

Kaip išgyventi namuose, kuriuose nėra dujų, vandens, elektros, mobiliojo ryšio ir signalų priėmimo?

Kaip? Žiūrėdami „Youtube” vaizdo įrašus:

https://news.yahoo.com/survive-house-without-gas-water-161800625.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cubW9vbm9mYWxhYmFtYS5vcmcv&guce_referrer_sig=AQAAAB8rpGEltSgcYKh1D4L4oYRGWLLDuqHSZkxaGowM6jd07uR1ghC-wkvYkSzBPzkN2HvYOvH2WXXGlTNK3D7e9g640RwhOvY76KJfyODijCx3qomkPBOHEv0uqZckGlSsvMeEDBVyvSnP-4ZsoTqjxydGhyAJB3VOgne0K0drC1WQ

Nadiya Matveyeva „Nadiyni Porady” („Patikimi patarimai”) „YouTube” grojaraštyje siūlo paprastas, bet svarbias taisykles, kurios padės išsaugoti sveikatą, išspręsti kasdienes problemas, apsaugoti save ir savo šeimą per plataus masto Rusijos invaziją į Ukrainą. Televizijos laidų vedėja pateikia atsakymus į visiems rūpimus klausimus: …
Sėkmės, kai tinklai neveikia.

Vladimiras Zelinskis nėra racionalus politikas ar sprendimų priėmėjas. Jis yra aktorius, kuris apsimeta turintis didžiulį penį, kuriuo gali groti pianinu (vid). Viskas, ką jis ir jo prodiuserių komanda Kijeve daro, turi būti vertinama šioje šviesoje. Jie žaidžia su Ukrainos ir „Vakarų” visuomene siekdami asmeninės naudos. Kiekvienas jų žingsnis yra apskaičiuotas atsižvelgiant į tai. Tiesos sakymas ir vietos gyventojų gerovė jiems nerūpi.

Kai jie nusprendė pulti energetikos infrastruktūrą Rusijoje ir Rusijai priklausančioje teritorijoje, jie jau buvo apskaičiavę, kad neišvengiamas Rusijos atsakomasis smūgis padės jų pagrindiniam tikslui ir į jų ofšorinių bankų sąskaitas perves dar daug milijonų „vakarietiškų” subsidijų.

https://www.occrp.org/en/the-pandora-papers/pandora-papers-reveal-offshore-holdings-of-ukrainian-president-and-his-inner-circle

Mūsų žiniasklaida ir politikai ciniškai juos remia.

Paskelbė b rugsėjo 12, 2022 prie 7:45 UTC | Permalink

https://www.moonofalabama.org/2022/09/russia-retaliates-for-ukrainian-strikes-on-russian-controlled-electricity-networks.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));