Rugsėjo 16-oji – bankų aukų solidarumo diena

Rugsėjo 16-oji – bankų aukų solidarumo diena

Renginio tipas: Piketas

Renginio data: 2015-09-16, trečiadienis

Renginio pradžia: 12:00

Renginio vieta: Vilnius, skveras tarp K. Kalinausko g. 24 (Norvegijos Karalystės Ambasada) ir J. Basanavičiaus g. 26 (DNB vadovybės būstinė Lietuvoje)

 

Rugsėjo 16-ąją dieną, trečiadienį, 12 val. Lietuvos bankų aukos rinksis į skverelį ties J. Basanavičiaus g. 25A, norėdamos išreikšti tylų protestą prieš bankų savivalę ir neetišką elgesį.

Kitoje gatvės pusėje – J. Basanavičiaus 24 – pagarsėjusio SASO obligacijų bylų istorijomis DNB banko pastatas. Šalia – K. Kalinausko g. 24 – DNB banką valdančios Norvegijos Karalystės Ambasada, kuri abejingai stebi savo šalies valdomo banko veiksmus.

Vos už vieno kvartalo – A. Vivulskio g. 7 – jau keleri metai bankroto šmėklos temdomo SNORO banko, Lietuvos bankininkystės bėdų simbolio, pastatas. Priminsime, kad SNORO banko žlugimas paliko 2,3 milijardo litų (per 660 mln. eurų) finansinę skylę. DNB klientų nuostoliai dėl SASO obligacijų, valstybės institucijos darytų tyrimų duomenimis, siekė 100 mln. litų (beveik 29 mln. eurų). Neabejotina, kad iš viso per atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės ketvirtį amžiaus bankų sektoriaus sukurti nuostoliai valstybei ir vartotojams gali būti vertinami milijardais eurų.

Kviečiame visus, nukentėjusius nuo bankų veiklos, susitikti skverelyje ir tylia solidarumo akcija priminti bankams, kad vartotojų balsas yra vieningas, kad vartotojai turi savo teises ir ketina tas teises ginti.

Protestas – jau trečias iš eilės, rengiamas kasmet rugsėjo 16 dieną. Protesto rengėjai: Asociacija „Už sąžiningą bankininkystę“, Lietuvos Bankų Klientų Asociacija, Nacionalinė Finansinių Paslaugų Vartotojų Asociacija.

Vilniaus savivaldybė apie būsimą akciją informuota. Piketo trukmė – iki 1 val.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KĘSTUTIS KUPŠYS, ASOCIACIJA „UŽ SĄŽININGĄ BANKININKYSTĘ”

Facebook komentarai
});}(jQuery));