Rolandas Paksas: padėti paprastiems graikams yra mūsų pareiga

Rolandas Paksas: padėti paprastiems graikams yra mūsų pareiga

 

Partija Tvarka ir teisingumas pasisako už konstruktyvias Europos Sąjungos ir Graikijos derybas dėl trečiojo paramos paketo, tačiau nemano, kad ES instutucijos gali diktuoti graikams savo sąlygas.

 

„Neabejoju, kad Graikija turi likti euro zonoje, todėl Europos Sąjungos ir Graikijos derybos dėl trečiojo paramos paketo suteikimo graikams iš Europos stabilumo mechanizmo turi prasidėti kuo greičiau. Tam turėtų pritarti visų šalių narių įgaliotosios institucijos,“- pareiškė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas.

 

„Skolų krizė neturėtų būti politizuojama. Dabartinė Graikijos Vyriausybė turi spręsti iš tiesų sudėtingas problemas, kurias yra paveldėjusi. Kas kitas, jeigu ne Europos Sąjunga realiai gali suteikti finansinę pagalbą Graikijai?  Todėl nereikėtų čia moralizuoti ir ištisai paviršutiniškai politikuoti kaltinant tik graikus dėl susidariusios situacijos.

 

Euro zonos stabilumo fondas yra sukurtas tam, kad suteiktų piniginę paramą šaliai, kuriai tokia parama reikalinga. Šiandien – Graikija, rytoj gali būti Lietuva. Norėčiau pabrėžti, kad prieš stojant į euro zoną būtent „tvarkiečiai“ siūlė gerai pasverti ir įvertinti būsimus finansinius įsipareigojimus, surengti referendumą dėl euro įvedimo Lietuvoje, tačiau tai nesulaukė politikų pritarimo. Todėl dabar kalbėti apie papildomą finansinę naštą mokesčių mokėtojams yra mažų mažiausiai neatsakinga. Čia niekas neturėtų stengtis labiau sublizgėti. Yra laikas diskutuoti, yra laikas vykdyti prisiimtus įsipareigojimus,“ –  sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas.

 

„Esu įsitikinęs, kad Graikijos klausimas šiandien gali būti išspręstas tik pačioje Graikijoje, kuri yra ir bus tautų Europoje. Solidariai padėti paprastiems graikams šiandien yra mūsų pareiga. Tačiau tai nereiškia, kad Europos Sąjungos institucijos gali diktuoti Graikijai savo sąlygas,“ – pabrėžė Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Facebook komentarai
});}(jQuery));